Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kapsamli bir Vize sorusu.Yardim lutfen

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
karan35

Mesaj gönderen karan35 » Pzt May 18, 2015 4:13 pm

Arkadaslar merhaba. Siteye yeni uye oldum. Bundan onceki mesajlari okudum.Verdiginiz detayli bilgiler icin tesekkur ediyorum, ancak benim durumum biraz karisik.

Oncelikle ; ailem almanyada ikamet ediyor ve hepsi alman vatandasi. (anem+babam +3 kardesim )

Ben 13 yildir Turkiye\'deyim , Turk vatandasiyim ve almanya dogumluyum. Alman Dili Ve Edebiyati 4. Sinif\'da ogrenciyim ancak okulum 1 yil uzuyor malasef.

Simdi soruma geliyorum; Ben haziran\'da sinavlarimi verdikten sonra Almanya\'da (Bremen) dil kursu icin basvuru yapicam. Elimde goethe\'den aldigim A1, A2,B1 sertifikalari var. hepsi de 80 puan uzerinde. Unv 1 yil uzadigi icin ben Almancayi tam anlamiyla ogrenmek istiyorum TestDaf sinavini verip C1 veya C2 almak istiyorum. Daha sonra burada kalan 1 yili vermeyi dusunuyorum.

Durum boyle olunca vize basvurusu biraz karmasik hale geliyor. Ben 9 aylik vize icin gerekli olan 6040 euro (9X720euro) parayi temin ettim. kurs icin gerekli olan ucreti de hazirladm.Garantor belgesi istemiyorum cunku bu sekilde konsoloslugun isi yokusa surecegini soylediler.

Vize basvurusu icin tavsiyeleriniz varmidir ? Boyle bir durum karsisinda, ailemin almanyada olmasi vizede red almama sebep olur mu ? Nasil bir yol izlemeliyim. yardimlariniz icin simdiden tesekkur ediyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 18, 2015 6:29 pm

Vize icin gerekli seyleri biliyorsun zaten ekstra birsey yapmana gerek yok ama bu durumda hem vize sansini riske sokuyorsun bir de universiteye 1 yil ara verip, zaten 1 yil uzatmisken ilerdeki kariyer goruntun icin cok kotu bir izlenim yaratmis oluyorsun. Toplamda 2 sene okulu uzatmis oluyorsun cunku-
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

karan35

Mesaj gönderen karan35 » Pzt May 18, 2015 9:01 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Vize icin gerekli seyleri biliyorsun zaten ekstra birsey yapmana gerek yok ama bu durumda hem vize sansini riske sokuyorsun bir de universiteye 1 yil ara verip, zaten 1 yil uzatmisken ilerdeki kariyer goruntun icin cok kotu bir izlenim yaratmis oluyorsun. Toplamda 2 sene okulu uzatmis oluyorsun cunku-[/quote]
evet malasef durumun farkindayim , bu durumu lehime cevierecek bir yol izlemem mumkun mu. cunku suanda bu almanca bilgim ile unv cok zor geciyor.mutlaka dil kursu almam gerekiyor. iyi bir ortalama ile bitirmek icin. Sizce vize sansim denenmicek kadar azmidir ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 19, 2015 3:20 pm

Lehine cevirilecek tek durum bir an once lisans egitimini orda iyi bir ortalama ile bitirmek. Diger yaptigin planlarin hepsi tam tersi aleyhine isliyor. Yani kendini bile bile camura sapliyorsun.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

karan35

Mesaj gönderen karan35 » Çrş Haz 03, 2015 12:41 pm

sunu sormak istiyorum dil kursu icin basvuruyu ailemin bulunmadigi bir sehire yapmam daha ikna edici olur mu. Ailem bremende, ben berlin veya frankfurta basvuru yapmam daha cok ikna edici olur mu vize konusunda. ve ayrica 9 aylik bloke hesap icin , miktarini doldurulan forumda belirtmemiz gerekiyor mu ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Haz 04, 2015 2:24 am

oncelikle ben garantor belgesiyle geldim annem babam burda. senin ailenin almanyada oldugunu ogrendiklerinde zaten soru sorcaklar hep. onlar standart sorular. hatta verdigin cevaplari da elestiricekler seni zorlaycaklar bazi durumlarda, sahsen bana yaptilar, ama bunun disinda sadece garantor belgen var diye isi yokusa sureceklerini dusunmuyorum. ama asagida anlatacagim sebeplerden dolayi ret aldigin takdirde alakasi olmasa bile ailenin almanyada olmasi da ret sebepleri arasina girecek.

sana su konuda zorluk cikarirlar. eger istikrarli bi egitim gecmisi sunmazsan ve almanyaya gitmek icin seni turkiyeye baglayan seyleri biraktigini gorduklerinde tabiki de negatif bir izlenim yaratirsin. hele bir de bunu onemli bir mazeretin olmadan yaptiysan o zaman daha cok dikkat ceker ve vize sansini azaltirsin.

bulundugun sehre bagli olmakla birlikte, turkiyede de cok iyi kurslar var. bunun yaninda yazin dilersen gelip almanyada 3 aylik kurslara katil hem de pratik yapmis olursun. bu sekilde de almancani iyi bi seviyeye getirirsin. ama 1 sene okulu dondurup dil kursuna almanyaya gelme gibi bi olayda ret yemen cok yuksek bir ihtimal kanaatindeyim.

dil kursu basvurusunu ailenin olmadigi yerde yapman yukaridaki dedigim sebeplerden dolayi daha ikna edici olmaz. zaten onlar da biliyo sonradan kursunu degistirebilecegini. formda hatirladigim kadariyla sadece, almanyada kalis suresince masraflari kimin karsilayacagiyla ilgili bolum var. para miktari yazilmiyo

karan35

Mesaj gönderen karan35 » Prş Haz 04, 2015 2:48 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

oncelikle ben garantor belgesiyle geldim annem babam burda. senin ailenin almanyada oldugunu ogrendiklerinde zaten soru sorcaklar hep. onlar standart sorular. hatta verdigin cevaplari da elestiricekler seni zorlaycaklar bazi durumlarda, sahsen bana yaptilar, ama bunun disinda sadece garantor belgen var diye isi yokusa sureceklerini dusunmuyorum. ama asagida anlatacagim sebeplerden dolayi ret aldigin takdirde alakasi olmasa bile ailenin almanyada olmasi da ret sebepleri arasina girecek.

sana su konuda zorluk cikarirlar. eger istikrarli bi egitim gecmisi sunmazsan ve almanyaya gitmek icin seni turkiyeye baglayan seyleri biraktigini gorduklerinde tabiki de negatif bir izlenim yaratirsin. hele bir de bunu onemli bir mazeretin olmadan yaptiysan o zaman daha cok dikkat ceker ve vize sansini azaltirsin.

bulundugun sehre bagli olmakla birlikte, turkiyede de cok iyi kurslar var. bunun yaninda yazin dilersen gelip almanyada 3 aylik kurslara katil hem de pratik yapmis olursun. bu sekilde de almancani iyi bi seviyeye getirirsin. ama 1 sene okulu dondurup dil kursuna almanyaya gelme gibi bi olayda ret yemen cok yuksek bir ihtimal kanaatindeyim.

dil kursu basvurusunu ailenin olmadigi yerde yapman yukaridaki dedigim sebeplerden dolayi daha ikna edici olmaz. zaten onlar da biliyo sonradan kursunu degistirebilecegini. formda hatirladigim kadariyla sadece, almanyada kalis suresince masraflari kimin karsilayacagiyla ilgili bolum var. para miktari yazilmiyo[/quote]

ilginiz ve cevabiniz icin tesekkurler. ben vazgectim basvurudan . olma ihtimali gorunmuyor.hayirlisi diyelim artik. Bu arada garantor ile gitmicektim.bloke hesap actiriyordum.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Haz 05, 2015 7:56 pm

onu okudum. bloke hesap actirma sebebin garantor belgesine sorun cikartiyolar dedigin icin oyle dedim zaten :)

acaglayan

Mesaj gönderen acaglayan » Cum Haz 05, 2015 8:43 pm

karan35

Mesaj gönderen karan35 » Cmt Haz 06, 2015 11:09 am

[quote]acaglayan tarafindan yazilan metin:

NC ile ilgili buraya bakin
http://deutschstudent.de/news.php?readmore=66[/quote]

4.Sinifta yatay gecis mumkun mu ders saydirip ?