Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiye\'de Kayit Olunan Universite Hakkinda

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ethem

Mesaj gönderen Ethem » Cum Haz 05, 2015 4:42 pm

Kolay gelsin arkadaslar.Aklima bir soru takildi.

Vize basvurusunda bulunmak icin burada 4 yillik bir universite kazandigimizi gostermemiz lazim.Peki vize basvurusunda, hangi universiteyi kazandigimiz onemli midir? Yani atiyorum, ODTU\'yu kazanmis olmakla, Selcuk Universitesi\'ni kazanmis olmanin arasinda bir fark oluyor mu? Konsolosluk vizeyi verirken kazanilan universitenin kalitesine dikkat ediyor mu yoksa sadece 4 yillik bir bolumu kazanmis olmamiz yeterli mi?
...

acaglayan

Mesaj gönderen acaglayan » Cum Haz 05, 2015 4:46 pm

Lisans egitimi icin vize basvurunda bulunacaksan Alman Universitesinde kabul alman gerekir.

Ethem

Mesaj gönderen Ethem » Cum Haz 05, 2015 4:49 pm

[quote]acaglayan tarafindan yazilan metin:

Lisans egitimi icin vize basvurunda bulunacaksan Alman Universitesinde kabul alman gerekir.[/quote]

Lisans egitimi icin evet ama bahsettigim sey o degil.Sartli kabul aldigimizi varsayalim, vize basvurusu sirasinda bizden Turkiye\'de 4 yillik bir bolumu kazanmis olmamizi istiyorlar ve bunu kanitlamamiz icin gerekli belgeleri istiyorlar.Bu durumda kazanilan universitenin kalitesi, vizeyi almayi etkiler mi.Sorum buydu.
...

acaglayan

Mesaj gönderen acaglayan » Cum Haz 05, 2015 4:57 pm

Hayir. Kazandigin universitenin kalitesi aldigin LYS puaniyla dogru orantili. Alman universitelerine kabulde NC hesaplamasinda faydali olacaktir. NC istemeyen uni/bolumler icin onun da onemi yok.

Ethem

Mesaj gönderen Ethem » Cum Haz 05, 2015 6:15 pm

Hayir. Kazandigin universitenin kalitesi aldigin LYS puaniyla dogru orantili. Alman universitelerine kabulde NC hesaplamasinda faydali olacaktir. NC istemeyen uni/bolumler icin onun da onemi yok.[/quote]

NC Hesaplamasi tam olarak nedir? Kusura bakmayin cok soru sormus bulundum.
...

Ethem

Mesaj gönderen Ethem » Cum Haz 05, 2015 6:36 pm

[quote]mervect tarafindan yazilan metin:

Kazandigin universitenin bi onemi yok . Kucumsemek icin soylemiyorum kesinlikle yanlis anlasilmasin ; Hakkari Universitesi\'ni kazanip Goethe Universitesi\'nden sartli kabul alani taniyorum . Yani demek istedigim onemi yok :)[/quote]

:) Cok tesekkur ederim cevabiniz ve ilginiz icin.Bunu duymam gerekiyordu sinava 8 gun kalmisken.Gerci yine Eskisehir\'de veya Ankara\'da universite kazanabilecegime inaniyorum ama yine de tam ogrenmek istedim.Tekrardan tesekkurler cevabiniz icin.
...

acaglayan

Mesaj gönderen acaglayan » Cum Haz 05, 2015 8:46 pm

NC ile ilgili bilgiler burada
http://deutschstudent.de/news.php?readmore=66

Ethem

Mesaj gönderen Ethem » Cum Haz 05, 2015 9:57 pm

NC ile ilgili bilgiler burada
http://deutschstudent.de/news.php?readmore=66[/quote]

Cok tesekkur ederim, sonradan gordum burayi.
...

mervect

Mesaj gönderen mervect » Cmt Haz 06, 2015 10:38 am

Rica ederim, Basarilar :)

kollerenos

Mesaj gönderen kollerenos » Sal Haz 09, 2015 10:04 am

Benimde aklika takilan bir soru var ben de lys ye hazirlaniyorum.ve bir sene burda okuyuo bir dahaki donemde almanyaya yatay gecis yapmak istiyorum.istedigim bolumde mimarlik fakat burda.mimarlik kazanamayabilirim puanlari cok yuksek fakat arastirdigimda almanyadaki universiteler benzeri bir bolumede gidebilirisniz almanya da diyorlar fakat almanyadaki unilerinde kabul edebilecegi mimarliga benzer hangi bolum ler olabilir turkiyede yardimci olursaniz sevinirim tsekkurler simdiden[img][/img]