Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

sadece dil kursu icin vize basvurusu lutfen yardim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
canan

Mesaj gönderen canan » Cum Nis 10, 2015 8:43 pm

Merhaba almanyada ablam var ve onun yanina master yapmak icin gitmeye ugrasiyorum ablam davetiyeyi gonderdi ve dil kursu icin RUB dan belge aldim bunlar yeterli olacak demislerdi bu konuda bilgisi olan arkadaslardan acil yardim istiyorum

canan

Mesaj gönderen canan » Cum Nis 10, 2015 8:48 pm

Aranizda isletme uzerine master yapan var mi

mechatronic

Mesaj gönderen mechatronic » Cum Nis 10, 2015 9:57 pm

[quote]ttopcu tarafindan yazilan metin:

@deutsch_tr

herhangi bir okula kabulum yok. ben senin dedigini anladim ama konsoloslugun sitesinde o bahsettigim not benim kafami karistirdi. sonucta uzun sureli sadece dil kursuna basvuranlar da cv, motivasyon yazisi, diploma, transkript, bloke hesap herseyi veriyor. tek okul kabulu haric.

konsoloslugun sitesinde de boyle bir aciklama bulununca dedim acaba ogrenci vizesi adiyla basvurumu yapip ve gorusmede dil kursundayken universitelere basvurup, dil kursuna muteakiben okula devam edecegimi soylesem yuz yuze ve direk ogrenci vizesi alsam. onlarin o aciklamasindan anladigim buydu benim.

yanlis anlamis olabilirim. daha onceden deneyimi olanlar vardir mutlaka.

dil kursu belgesinin kargoya verdirdim ancak vize gorusmesine yetismeyebilir. mail ciktisiyla gidecegim. isterlerse sonradan eklerim artik belgelerin icine.[/quote]

Bende direkt dil kursu ile geldim. Burada ki yabancilar polisi master yapabilecegimi ve vizeyi uzatabileceklerini soyledir. Ama ben vize gorusmesinde su an bir uni icin kabulum yok ama ilerde ne yaparim tam bilmiyorum ama su an universite planim yok demistim. Tamam anladim demisti ama hangi vize turunu isaretledi tam bilmiyorum. Acikcasi bende bu konuyu merak ediyorum

ttopcu

Mesaj gönderen ttopcu » Cmt Nis 11, 2015 9:17 pm

@mechatronic

benimde arkadasim 3 sene once dil kursu vizesine basvurdu ama ogrenci vizesi verdiler sansina. o da gorusmede testdafi gecip almanyada okumak istedigini belirtmisti. ben de soyleyip sansimi deneyecegim. en kotu seninki gibi yabancilar polisiyle oturum alirken belirtirim.

@alper40

ifa nin sitesinde yaziyor fiyatlar incelemek istersen 700 euro bir kur. ben 2 kur odedim simdiden ama 12 aylik belge aldim. stuttgartin en iyisi ifa dediler.

dil kursu vizesi zor olabilir cunku gocmen olarak gidip kalmak icin basit bir yontem. ama benim durumum gayet acik ve net. vize gorusmesinde anlatacagim zaten. bakalim hayirlisi ne ise o olsun.

mechatronic

Mesaj gönderen mechatronic » Pzt Nis 13, 2015 9:45 pm

@mechatronic

benimde arkadasim 3 sene once dil kursu vizesine basvurdu ama ogrenci vizesi verdiler sansina. o da gorusmede testdafi gecip almanyada okumak istedigini belirtmisti. ben de soyleyip sansimi deneyecegim. en kotu seninki gibi yabancilar polisiyle oturum alirken belirtirim.

@alper40

ifa nin sitesinde yaziyor fiyatlar incelemek istersen 700 euro bir kur. ben 2 kur odedim simdiden ama 12 aylik belge aldim. stuttgartin en iyisi ifa dediler.

dil kursu vizesi zor olabilir cunku gocmen olarak gidip kalmak icin basit bir yontem. ama benim durumum gayet acik ve net. vize gorusmesinde anlatacagim zaten. bakalim hayirlisi ne ise o olsun.[/quote]

Sans mi yoksa kural mi tam bilmiyorum ama zamanla gorecegiz. Bu arada vize gorusmesinde yine soyle ama benim tavsiyem motivasyon mektubunda da acikla. Zira belgelerin almanyaya gidecek bu kabul alma oranini ve zamanini cok etkileyen bir durum

ttopcu

Mesaj gönderen ttopcu » Pzr Nis 26, 2015 12:59 pm

simdi bir kac sorum olacak yine. dil kursu vizesine basvuruyorum persembe gunu.

1-saglik sigortasi isini nasil yapacagim? normal turist vizesi alirken kullandigimiz yurt disi saglik sigortalarindan mi yaptiracagim? 1 yil kalacagim 1 yillik mi yaptirmam gerek?

"Bu sigorta Almanya`da ogrenci sigortasi
(kayit yaptirirken ibraz edilecek) yaptirilana kadar gecerli olmali." diyor.

orada baska bir sigorta mi yaptiracagim?

2-nufus kayit ornegi ve ikametgah belgelerini almanca cevirtmeme gerek var mi?

3-"Turkiye`deki ekonomik durumunuza ve aile baglariniza iliskin belgeler (mal varligina
dair belgeler or. Hesap cuzdanlari, gayrimenkul vs. ve akraba baglantilarinizi
gosteren belge)." deniliyor.

ben bloke hesap actim bu belgelere gerek var mi yine de?

4-yarin(pazartesi) bloke hesaba parayi gonderecegim. carsamba gunu hesaba gececekmis. benim gorusmem de persembe sabahi. carsamba direk mail isteyecegim bankadan hatta bir gun onceden hatirlatacagim. ama oldu da mail gelmezse gorusmede belirtsem bu durumu sikinti yaparlar mi?

5-basvuru formunda ikamet belge no ve gecerlilik tarihi diyor. buraya neyi yazacagim?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Nis 26, 2015 10:49 pm

1- seyahat saglik sigortasi yaptiracaksin , 3 aylik.Evet buraya gelince baska bir sigorta yaptiracaksin.
2-ben yaptirmistim ama , cogu kiside bakmiyorlar.
3-bence gereksiz.
4-acildigina dair belgeni ve parayi yatirdigina dair makbuzu goturursun , anlatirsin.

ttopcu

Mesaj gönderen ttopcu » Pzt Nis 27, 2015 11:30 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

1- seyahat saglik sigortasi yaptiracaksin , 3 aylik.Evet buraya gelince baska bir sigorta yaptiracaksin.
2-ben yaptirmistim ama , cogu kiside bakmiyorlar.
3-bence gereksiz.
4-acildigina dair belgeni ve parayi yatirdigina dair makbuzu goturursun , anlatirsin.[/quote]

tesekkurler.

1-seyahat saglik sigortasi ile yurt disi saglik sigortasi ayni sey degil mi bir isim yanilmasi yok?

2-resmi belge oldugu icin bende cevirtmeyi dusunmedim. zaten soylemediler de oyle bir sey.

4-bende oyle dusundum. bugun gonderdim makbuz ve hesap bilgilerim elimde su an.

dozo

Mesaj gönderen dozo » Cum May 15, 2015 10:23 am

sonuc ne oldu alabildin mi?

ttopcu

Mesaj gönderen ttopcu » Cum May 15, 2015 12:17 pm

[quote]dozo tarafindan yazilan metin:

sonuc ne oldu alabildin mi?[/quote]

30 nisanda girdim gorusmeye daha herhangi bir cevap yok ama gorustugum bayan sikinti olacagini sanmiyorum dedi. ama kursu ertelemek zorunda kalacagim 2 ay. cunku 27 mayisa yetisemeyecegim gibi duruyor. bir kur parasini yakmaktansa ertelemek daha iyi.

karan35

Mesaj gönderen karan35 » Pzt May 18, 2015 4:04 pm

dostum merhaba. bende dil kursu icin basvuru yapacagim. B1 sertifikasi aldim izmirde . devamini almanyada yapmak istiyorum. 9 aylik dil kursu planliyorum. 9X670 euro = 6040 euro , bloke hesaba yatirmak yeterli mi yoksa 12 aylik parayi mi yatirmak gerekiyor ?

ttopcu

Mesaj gönderen ttopcu » Çrş May 20, 2015 10:20 am

@karan35

benim bildigim kalacagin sure kadar yatirman yeterli. ama daha iyi bilenler vardir elbet.

mechatronic

Mesaj gönderen mechatronic » Çrş May 20, 2015 8:03 pm

[quote]karan35 tarafindan yazilan metin:

dostum merhaba. bende dil kursu icin basvuru yapacagim. B1 sertifikasi aldim izmirde . devamini almanyada yapmak istiyorum. 9 aylik dil kursu planliyorum. 9X670 euro = 6040 euro , bloke hesaba yatirmak yeterli mi yoksa 12 aylik parayi mi yatirmak gerekiyor ?[/quote]

9 ay yatirman yeterli zira ilk bas 3 aylik vize verirler onu burada oturuma cevirirsin. Oturuma cevirirken hesabinda ki para kadar oturum verirler. Ondan dolayi 9 ay yatir eger daha uzun kalmak istersen uzerini tamamlayip daha fazla oturum alabilirsin.

karan35

Mesaj gönderen karan35 » Prş May 21, 2015 5:57 pm

[quote]mechatronic tarafindan yazilan metin:

dostum merhaba. bende dil kursu icin basvuru yapacagim. B1 sertifikasi aldim izmirde . devamini almanyada yapmak istiyorum. 9 aylik dil kursu planliyorum. 9X670 euro = 6040 euro , bloke hesaba yatirmak yeterli mi yoksa 12 aylik parayi mi yatirmak gerekiyor ?[/quote]

9 ay yatirman yeterli zira ilk bas 3 aylik vize verirler onu burada oturuma cevirirsin. Oturuma cevirirken hesabinda ki para kadar oturum verirler. Ondan dolayi 9 ay yatir eger daha uzun kalmak istersen uzerini tamamlayip daha fazla oturum alabilirsin.[/quote]

tesekkur ederim aciklayici cevap icin. suan bloke hesap icin formu dolduruyorum. 9 aylik ucreti belirtmem gerekiyor mu basvuru yaparken? cunku forumda 1 yil uzerinden hesaplanmis ?

mechatronic

Mesaj gönderen mechatronic » Prş May 21, 2015 9:14 pm

[quote]mechatronic tarafindan yazilan metin:

9 ay yatirman yeterli zira ilk bas 3 aylik vize verirler onu burada oturuma cevirirsin. Oturuma cevirirken hesabinda ki para kadar oturum verirler. Ondan dolayi 9 ay yatir eger daha uzun kalmak istersen uzerini tamamlayip daha fazla oturum alabilirsin.[/quote]

tesekkur ederim aciklayici cevap icin. suan bloke hesap icin formu dolduruyorum. 9 aylik ucreti belirtmem gerekiyor mu basvuru yaparken? cunku forumda 1 yil uzerinden hesaplanmis ?[/quote]
O forumu hatirlayamadim ama belirtecek bir bolum varsa mantiken belirt veya e-mail atarken yaz. Ama bende parayi gonderdikten sonra sana gerekli belgeyi haliyle kac aylik oldugunu gonderiyorlar. Yani hesabi aciyorlar sen parayi havale ediyorsun ondan dolayi belirtmek pek bi onemi olmasa gerek. Sahsi fikrim yalniz bu

ttopcu

Mesaj gönderen ttopcu » Prş May 28, 2015 10:21 pm

30 nisanda girmistim gorusmeye bugun arkadas yabancilar polisine gitti sordu. dun gonderdik onayini demisler. bende konsolosluga gittim sordum evet onayin gelmis. pasaportun hazirlaniyor dediler. 27 gun surdu yani. simdi kargoyu bekliyorum.

asil enterasan olan konsoloslugun iki yan binasinda oturuyorum ama pasaportumu alamiyorum, illa ki kargo olacak :)

karan35

Mesaj gönderen karan35 » Cum May 29, 2015 4:35 pm

30 nisanda girmistim gorusmeye bugun arkadas yabancilar polisine gitti sordu. dun gonderdik onayini demisler. bende konsolosluga gittim sordum evet onayin gelmis. pasaportun hazirlaniyor dediler. 27 gun surdu yani. simdi kargoyu bekliyorum.

asil enterasan olan konsoloslugun iki yan binasinda oturuyorum ama pasaportumu alamiyorum, illa ki kargo olacak :)[/quote]
oncelikle hayirli olsun vizeniz. sadece dil kursu vizesine mi basvurdunuz.gorusme tecrubenizi paylasirsaniz sevinriim

ttopcu

Mesaj gönderen ttopcu » Prş Haz 04, 2015 10:27 am

1 haziranda pasaport geldi. vize baslangic 1 haziran olarak yazilmis.

@karan35

evet sadece dil kursu vizesine basvurdum 4 haftada olumlu olarak sonuclandi.

gorusme gayet normal gecti oyle kendimi anlattim hedeflerimi vs o kadar. pek bisey sormadilar.

darisi bekleyenlerin basina.

Isimsiz

Mesaj gönderen Isimsiz » Çrş Haz 17, 2015 12:40 am

Merhaba ben Almanya\'da yuksek lisans icin on kabul aldim ama Oncesinde dil kursuna gitmem gerekiyor hazirlik Ogrencisi olarak once kayit yaptiracagim dil kursunu da baska bi Universite\'de kazandim simdi orda kalmam icin garantor bulma konusunda sikinti yasadim bloke hesaba da o kadar para suan icin veremem ondan simdilik sadece dil kursu icin vize almak istesem kurs suresi kadar mi vize veriyorlar ? Yani simdilik bir kura kayit yaptirsam daha sonra ordayken baska bi kursa kayit yaptirmak istesem vizede sikinti Yasar miyim tekrar buraya donup vize islemi mi yapmam gerek ? Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler...

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Sal Haz 23, 2015 1:15 am

arkadaslar size bir sorum olacak garantor belgesini almak istedigimizde okul kabul yada dil kursu kabul evraklarini isitiyorlar mi ? bu belgeler olmadan alabiliyoruz mu ?