Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

BaFog - Turkiye\'deki ailemden gelir testi istendi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nadir

Mesaj gönderen nadir » Sal Mar 10, 2015 6:24 pm

Merhaba arkadaslar,
Benim esim alman vatandasi ve almanyada mastera basliyacam. Gecenlerde bu kredi- burs icin bafog merkezini aradik ne gibi evraklar lazim diye, bana turkiyedeki annem ve babamdan da gelir belgesi istediler, yani annem ve babamin ne kadar gelirleri var onlari belgelememi istiyorlar, annem ev hanimi babamda bagkur emeklisi bunlari nasil belgeleyecem yani turkiyeden nerden hangi belgeleri gondermeleri lazim bana, bu konuda bilgisi olan arkadaslarimiz varsa lutfen cevap atarlarmi cok acilde, simdiden tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 10, 2015 8:10 pm

ssk dan oluyor diye biliyorum.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Mar 10, 2015 9:11 pm

Ben 2 hafta once vize gorusmesine giderken o belgeyi Annem SGK\'dan temin edip bana yollamisti ama almamislardi bile gorusmede.
SGK ua gidecek baban.zorluk cikarirlarda direk Sefe gitsin.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

nadir

Mesaj gönderen nadir » Sal Mar 10, 2015 10:21 pm

Babam icin ssk dan belge alinir sanirim o problem olmazda annem icin ev hanimi diye nasil bi belge vermem gerek acaba? Veya nerden temin etmek gerek

unkreativer nutzername

Mesaj gönderen unkreativer nutzername » Sal Mar 10, 2015 11:45 pm

Benim de onumuzdeki egitim-yili icin bu belgeleri almam gerekiyor. Ama daha bilmiyorum tam nereden neler gerekiyor diye, fakat Bafog basvurdugun senenin iki sene onceki maasa bakar, o zamanki geliri ogrenmek istemis olabilirler belki...

nadir

Mesaj gönderen nadir » Çrş Mar 11, 2015 1:45 am

Yok tam olarak boyle demediler, bana denilen sey kendimle ilgili son iki senenin gelir beyani istendi zaten de, buna ek olarak turkiyedeki ailemden gelir testi istendi, bunu nasil ve ne sekilde belgeleyecegimi bilmiyorum tam olarak

unkreativer nutzername

Mesaj gönderen unkreativer nutzername » Cmt May 09, 2015 5:42 pm

Merhaba arkadaslar, bana da eger yardim edebilen, tecrubesi olup bilgilendiren olursa sevinirim Alman sayfalarinda kendi sorunum hakkinda bir sey bulamadim.
BAfoG-Antrag\'i yapmak istiyorum ve bana bafog-amttaki calisan posta yolu ile de olur dedi. Simdi benim Almanya\'da Girokontom yok ve daha otururum da yok. Ilk gidecegim zaman akrabalarimda kalcam. Bu Konto ve oturum isini nasil halledeyim onlar olmasada olur mu veya akrabalarimin hesabini yazip sonra gittigimde degistirsem olur mu ki?
Bilgisi olan varsa sevinirim cevaplariniz icin. Simdiden Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 10, 2015 2:37 am

Banka hesabini direk herhangi bir bankadan actirtabilirsin 10 dakika icerisinde, onda bir sorun yok. Adresle ilgili ikematkah kagidi(Meldebestaetigung) istemiyorlarsa akrabalarinin da adresi verebilirsin. Sayet simdiden yollamak istiyorsan evraklari, Almanya da kalacagin yerde varsa herhangi bir turk bankasi, Turkiye deki sube uzerinden o bankadan hesap actirabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

unkreativer nutzername

Mesaj gönderen unkreativer nutzername » Pzr May 10, 2015 3:29 am

Sagolun cok tesekkur ederim Yardiminiz icin :)