Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

UYERELIMIZDEN RICA EDIYORUZ - FORUM DUZENI

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 17, 2013 12:54 am

Insanlara bildigini aktarmak ve yardimci olmak icin burda yorum yazan herkese saygim vardir ve Deutschstudent yonetimi adina tesekkur ediyorum.

Fakat insanlara yardim edeyim derken, onlari asagilayici ithamlarda bulunmayin lutfen.

Maalesef ogretim alarak egitimli oldugunu sanan insanlarimiz, hic bir donem mutavezi olmayi ve egolarini bir yana birakarak etrafindaki insanlara faydali olmayi ogrenemiyorlar.

Bundan once 2 tane moderator arkadasimizdan sirf bu tavirlari yuzunden gorevlerini geri aldik. Belirttigim gibi maalesef bu Turkiye den gelen ogrencilerin genel yapisinda var. Inanin bu arkadaslarin bir cogu zamaninda sizin yaptiginiz hatalarin cok daha buyugunu yapmistir ama belirli bir mesafe katettikten sonra zamaninda yasadigi ezikligi bir sekilde arkasindan gelen insanlardan cikarmak isterler.

Bu tip insanlarin, universite ortaminda ve bilhassa almanlarin oldugu bir grupta yasadigi caresiz yalnizliklarinin acisini yardim etmek istedigi insanlardan cikarmasini yadirgiyorum ama maalesef bu tip arkadaslarla da cok karsiliyorum.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

irhemt

Mesaj gönderen irhemt » Pzr Mar 17, 2013 4:11 am

iyice cocuk oyuncagina cevirdiler etrafi, birbirine laf sokusturmalar filan. Bu sitede dolasan, birseyler ogrenmeye calisanlarin buyuk cogunlugu olumlu ya da olumsuz butun hayatlarini degistirebilecek eylemlerini belirliyorlar ve bunu rahat hayat duzenine karsi kumar oynayarak yapiyorlar .
Bunca olayin icinde birbirine laf sokmalar cocukca asagilamalar ego tatminkarliklari da neyin nesidir? Bunlari yapabilecek milyonlarca yer varken neden bu site? Bir is yapacaksaniz da adam gibi yapin egonuzu tatmin etmenin milyonlarca guzel yolu var. Insanlari anlamak gercekten zor :(

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Mar 17, 2013 7:44 am

En cok uzuldugum de bu tip insanlarin gercekten uyelere yardim edecek bilgi kapasitesin de olmasi ve maalesef onlari kaybetmek.

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Cmt Eki 11, 2014 4:18 pm

Physiker sonuna kadar hakli.Son gunlerde kres seviyesine indi forum.Parasiyla hava atanlar mi ararsin,emir vererek konusanlar mi hepsi mevcut.Biraz saygili olalim arkadaslar lutfen.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 04, 2014 10:13 am

Arkadaslar tekrar ricam, son donemde yine soru kalitesi iyice dustu. Cok genel sorular sormadan once forum basliklarina bakip, ordaki sabitlestirilmis konulari biraz incelemenizi rica ediyorum.-

Ornegin, butun forum basliklari asagidaki linkte var:

http://www.deutschstudent.de/forum/index.php

Halen Turkiye desiniz ve vize islemleri, uni kabulleri vs icin bilgiler ariyorsaniz "Almanya ya Kadar" bolumune girin ordaki sabit basliklari biraz inceleyin.

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... forum_id=7

O basliklari guzelce bir inceledikten sonra merak etmeyin, en gec 3-4 ay sonra Almanya da olursunuz:).

Almanya ya geldiniz ve simdide sigorta, oturum, uni kaydi icin vs bilgiler gerekiyor.

"Almanya da Yasam" kismina tiklayin, aradiginiz hersey orda var.

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... forum_id=8

Dil kursu basladi.. Almanca kaynak gerekiyor, DSH sinavi nedir nerde yapilir, ne zaman diye merak ettiniz:

" Almanya da Almanca" kismina tiklayin.
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... forum_id=9

DSH, testdaf vs de bitti ve uni kayit, ders kayit vs icin bilgilermi gerekiyor?

"Almanya da Universite" bolumune girin..

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... orum_id=10

Arada bir asagidaki linkteki makalelere de bakarsaniz tadinizdan yenmez. :)

http://www.deutschstudent.de/news_cats.php
www.deutschstudent.com

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Prş Ara 04, 2014 12:17 pm

Almanyaya okumaya nasil gidilir anlatir misin?
RASTAFARI

hasan-de

Mesaj gönderen hasan-de » Prş Ara 04, 2014 3:10 pm

Arkadaslar yanlis anlamayin ama gecen bir soru gordum ve halada guncel cok sasirdim ve yuh dedim yani boyle sacmalik yok . Adamim biri yazmis , sizce en guvenilir en iyi egitim danismanligi hangi firmadir ? Ya nasil soru bu , saten bura bir egitim danismanligi formu , bu burda sorulucak bir sorumu . Gurkan abi cok iyi dayaniyorsun birde cevapliyosun allah sabir versin .
HASAN TURAN

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 23, 2015 1:32 am

Hep olumsuz olacak degil ya.. Bu sefer de tesekkur etmem gerekiyor.

Ozellikle son bir kac aydir uye profil kalitesi oldukca yuksek. Herkes oncelikle arastiriyor siteyi ve daha sonra sorularini soruyor. "Almanya da nasil okurum" tipi sorular yok denecek kadar azaldi. Sorularin kalitesi iyice artti.

Diger yandan bir cok tecrubeli uyemiz, basta Karthus ve technonur olmak uzere elinden geldigi kadar herkese yardim etmeye calisiyor. Tecrubesi olmayan da bildigini elinden geldigi kadar aktarmaya calisiyor. Bu cok hosuma gitti. :)

Gerek bu konudaki anlayisiniz ve site kurallarina uyumunuz ve kendi aranizda sitedeki yardimlasma cabalariniz icin tesekkur ederim. Umarim hep boyle devam ederiz.
www.deutschstudent.com

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Oca 23, 2015 2:36 am

Suan Almanya\'da okuyorsam bu site sayesindedir.Oncelikle boyle bir imkan yarattiginiz icin basta sen olmak uzere butun kurucu uyelere tesekkuru borc bilirim.Elimden geldigi kadar bu borca karsilik bir zamanlar benim oldugum gibi yeni uyelerimize yardimci olmaya calisiyorum.Bir tesekkur daha etmek isterim.Suan bunu okuyan ve vizeyi aldiktan sonra yani isini hallettikten sonra forumu birakip kacmamis ve halen foruma katki saglayan uye dostlarima da tesekkur ederim.

[img]http://bingolhaberi.com/images/galeri/717523.jpg[/img]
RASTAFARI

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Cum Oca 23, 2015 6:54 pm

Bu site sayesinde ben de cok guzel bilgiler edindim, halen de ediniyorum. Almanya\'da okumak isteyenler oluyor, ben de direk siteye yonlendiriyorum :) Emegi gecen herkese cok tesekkurler. Ben de elimden geldigince aktif olmaya devam edecegim, belki birilerine faydamiz dokunur.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 07, 2015 7:39 pm

Son 2-3 haftadir yine maalesef uye kalitesi yerlerde geziyor. Sorulan sorular iyice dibe indi, hatta hic olmadigi kadar diplerdeyiz.
www.deutschstudent.com

yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Sal Nis 07, 2015 8:31 pm

Acikcasi forumda sorulara hic cevap vermiyor gibi biseyim cunku bakiyorum sorulan sorular hakkinda yeterince baslik ve bilgi var ancak soran kisiler cogunlukla arastirmiyorlar...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 26, 2015 1:17 pm

su son bir aydir benim de icimden pek gelmiyor isin acigi. Hic bu kadar kotu sorular sorulmuyordu. Bazilarina cevap veriyorsun sonra tekrar soruyor ayni soruyu "emin olmak icin bir daha soruyorum" diye. :)
www.deutschstudent.com

tayfunsevin

Mesaj gönderen tayfunsevin » Pzr Nis 26, 2015 2:25 pm

Ayrica sitede birilerine faydali olmak degilde onlari asagilamak niyetinde olan bir takim uyeler de mevcut . Karsisindaki insanin ne demek istedigini baska yonlere ceken , onlarin cahil oldugunu dusunen , onlari arastirma yapmayip hicbir emek harcamadan soru sorduklarini dusunen arkadaslarimiz var. Einstein in soyle bir sozu var "atomu parcalamak onyargilari curutmekten kolaydir " diye .Bahsettigim kisiler sayesinde bu sozun ne kadar dogru oldugunun farkina vardim . Grup Uyelerinden ricam lutfen karsimizdaki kisiye onyargisiz yaklasalim . Onlari incitecek sozler sarfetme cabasinda olmayalim . Eger bu yazdiklarimda farketmeden birilerini incitecek Cumleler kurduysam herkesten ozur diliyorum . Herkese iyi gunler .

yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Pzr Nis 26, 2015 6:33 pm

Tayfun arkadasin yaptigi elestiriyi bir nebze yersiz buluyorum. Hakli oldugu noktalar var tabiki ancak 4 yili askin suredir forum uyesi olarak sunu diyebilirim. Uyelerin %90 i okumuyor arastirmiyor sorunlarin cevaplarinin forumda oldugunu soyluyoruz ancak hazir olarak isteniyor. Acikcasi sahsen ben yapmam bir sorunun forumda cevabi varsa forumda oldugunu soylerim. Bulamadim cevabi buyuk bir yalan teskil ediyor. Tabi bazi sorulari bizde ilk defa goruyoruz Onlara da yardim etmeye calisiyoruz. Ancak bazen oyle sorular goruyorum ki diyorum gelme okumaya parana vaktine yazik.

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Pzr Nis 26, 2015 9:22 pm

"Bulamadim" cevabi yine kabul edilebilir. Ama "vaktim yok bakamiyorum siz baksaniz" gibi bir cumleye elestiri kusura bakma ama mustehak tayfun. Bizzat vaktim yokken vakit yaratip, gerekirse gece uyumayip geldim su an oldugum yere. Yardim etmek tabii ki gerekir ama basit seylerde bile baskasina is yikma dusuncesindeki insanlar icin bir ustteki arkadasa katiliyorum. Zira buraya geldiginizde arastirma kismi devede kulak kalacak.

tayfunsevin

Mesaj gönderen tayfunsevin » Pzr Nis 26, 2015 10:17 pm

Bir kere ben burada birilerine emir verirmis gibi bir cumle kurmadim benim icin arastirma yap gibisinden .sadece sunu dedim ayrintii arastirma yapamiyorum dedim eger burada bir uygunsuzluk veya kotu birsey gorduyseniz bunu karsidakini kirmadan , asagilamadan cevap verebilirsiniz . Hem de burada hic arastirma yapmamis muamelesi gordum sizin tarafinizdan .ben su ana kadar kac tane danismanlik sirketinden bilgi aldim . buradaki tum unilerin tanitimlarini okudum. Bircok makale ve tartisma forumu okudum bu sitede .daha yasim 15 olmasina ve onumde 2 sene olmasina ragmen . ben bu kadar sey yapmusken birinin beni tanimadan emek harcamamis gibi muamele etmesi beni cok kirar sadece beni degil bnm durumunda olan bircok insani da. Soylesenize siz benim yasimdayken ne yaptiniz oylesine yogun bir maratonda . iyi gunler .

yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Pzr Nis 26, 2015 10:32 pm

tayfun yasin 15 mis burada 25 30 yasindakilere ders vermeye kalkiyorsun. Yogunluk dan bahsediyorsun ama daha yogunluk gormemissin kardes daha yolun uzun o gunlerini arayacaksin eger merak ediyorsan soyleyeyim ben burada sadece forumu okuyarak 1 tane soru sormadan geldim. Danismanlik sirketine falan da gitmedim butun islemlerimi kendim yaptim. Paralel olarak turkiyede universite bitirdim ve sonrasinda calistim. Simdi burada yogunluktan bahsetme istersen burada kimileri sabah 6 sinda kalkip ise gidiyor sonra oradan universiteye derse gidiyor kimisi yabancilar dairesi ile sorunlari oluyor kimisinin bambaska problemleri ve yogunluklari oluyor. Sen daha emekliyorsun sanma suan kostugunu....

tayfunsevin

Mesaj gönderen tayfunsevin » Pzr Nis 26, 2015 10:53 pm

Tabi Haklisiniz benden yogun insanlar var benden daha zor sinavlari olanlar var sinavlari falan gecin psikolojik olarak cok yogun olanlar var . Benim bu kisilere karsi saygim sonsuz onlara laf atma yarisinda olmadim olmam da . Ayrica benden buyuklere Karsi ders verme gibi bi istegim olamaz . Cunku onlar zaten hicbir tahsilleri olmasa bile yine benden cok cok ustundurler bilgi konusunda cunku benden en az 10 yil daha fazla yasanmisliklari vardir . Zaten Ogrenmenin temel ilkesi de yasantilardir . Ancak bir taraftanda kendinizi bnm yerime koyun . Arastirma yapmisken sirf ayrintili arastirmalar yapamiyorum deyince birisi size bu Yuzden alayci bir tavir takinsa siz ne hissedersiniz ? Kimse yanlis anlamasin benim bunlari yazarken amacim birilerini kirmak veya ignelemek deil .

tayfunsevin

Mesaj gönderen tayfunsevin » Pzr Nis 26, 2015 11:12 pm

Neyse bu konuyu kapatalim . Forumda bosu bosuna mesaj kalabaligi olsun istemem . Eger burada uzdugum abilerim varsa herkesten ozur dilerim . Hakkinizi helal edin . Benden yana hakkiniz varsa helal olsun iyi geceler .