Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
deutsch_tr

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen deutsch_tr » Pzt Mar 23, 2015 1:41 pm

[quote]smtsmst tarafindan yazilan metin:

[quote]deutsch_tr tarafindan yazilan metin:

[quote]smtsmst tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar yardiminiza ihtiyacim var lutfen...
ben vize basvurum olumsuz oldu ve bana bir yazi gonderdiler yazdigim niyet mektunu cok inandirici gelmemis. Soyleki ben niyet mektubuma once master yapmak istedigimi yazmistim ama sonra okuldan master olmayacagi soylendi ve bana ticari matematik bolumunu sectirdiler Ve bachelor yapabilecegimi ilettiler bende o sekilde ilerledim ve basvurumu yapmistim. Yabancilar poliside bana yazdigi yazida master dedigimi ve sonra lisans yapmak istedigime takilmis ardindanda bu bolumu tercih etme sebebime anlam verememisler... :( pasaportumda sadece kucuk bir damga yer aliyor redmi anlamadim nasil tekrar basvurabilirim varmi acil yardiminizi rica ederim cok ihtiyacim var yardima :([/quote]
Gecmis olsun vize basvurun reddedilmis. Aldigin kabul sartli kabul muydu? Bi de ilk basta master icin basvurdugun bolumde mi ticari matematikti?[/quote]

:( peki ne yapabilirim? Ilk basta master icin balvuru yaptim ancak bolum filan secmemistim sonra hemen okuldan master yapamayacagim soylendi bachelora yonlendirdiler bende o sekilde ilerledim.... sartli kabul almistim evet... tekrar basvuru yapabilir miyim? Yada itiraz etme sansin varmi durumu aciklasam karisiklik oldu filan diye... :([/quote]

Egitim icin gittigine ikna edememissin bence. Cunku soylediklerinden ve belgelerinden master, lisans onemli degil ne olursa olsun Almanya\'ya gideyim imajini cikariyorum ben ki onlar da bunu cikarmistir. Cunku master icin gitmeye karar veren birisi karar degisikligi ile neden bachelor\'i tr\'de bitirdigi halde bachelor icin Almanya\'da da okumak istesin? Bunun Almanya\'ya egitim icin gitmek degil de bir goc olduguna karar vermislerdir. Tekrar basvuru yapmak istersen sartsiz bir master kabulu(direkt) ve iyi bir niyet mektubu ile sansin olabilir. Eger TR\'de bachelor\'in varsa ve tekrar Almanya\'da bachelor yapmak istiyorsan cok cok ikna edici sebeplerin olmasi gerekir diye dusunuyorum. Kolay gelsin.

Yalcinee

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Yalcinee » Pzt Mar 23, 2015 4:39 pm

Merhaba,

Ulusal vize basvurumda neredeyse 4 hafta tamamlandi. ( Master - sartli kabul ). 30 Martta dil kursum Dusseldorf \'da baslayacak ve ben de bu numaradan 00 49 221 758 12 16 vize durumumu sormak istedim.

Konustugum beyfendinin ingilizce ne demek istedigini anlayamadim. Fakat Dusseldorf\'da onay verildigini, eger Ankara\'da da onay alinirsa Almanya\'ya gidebilecegimi soyledi. (Yani en azindan ben oyle anladim. )

1 hafta once aradigimda Dusseldorf\'da incelendigini ve onlara bir rapor ( stellungsname sanirim) sunulmasini beklediklerini soylemisti.

Sonuc olarak sabahtan bu yana Ankara Vize bolumune binlerce kez aramama ragmen ( 455 53 30 ) ulasamadim. Faks ve mail de atmistim, donus yapilmadi.

Sizce daha fazla ne yapabilirim ? Onlarin beni aramasini beklerken gec kalmaktan korkuyorum.

Yardimlariniz icin tesekkurler.

Yalcinee

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Yalcinee » Pzt Mar 23, 2015 4:40 pm

Bir minik sorum daha var.

Vizem herkes tarafindan onaylandiginda bana mesaj mi gelecek ( ups\'den ) yoksa arayacaklar mi ?

Tesekkurler

RockFilozofu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen RockFilozofu » Pzt Mar 23, 2015 6:32 pm

Mesaj gelmesi lazim

mechatronic

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mechatronic » Pzt Mar 23, 2015 7:32 pm

[quote]Yalcinee tarafindan yazilan metin:

Bir minik sorum daha var.

Vizem herkes tarafindan onaylandiginda bana mesaj mi gelecek ( ups\'den ) yoksa arayacaklar mi ?

Tesekkurler[/quote]

UPS kargo geldiginde pasaportunda vize varsa olay bitmistir. Baska bir numarasi vardi ankara alman konsoloslugunun onu deneyebilirsin. Ama yine de kesin cevap alamayabilirsin, sadece bekleyip goreceksin.
Bol sans

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Mar 23, 2015 8:44 pm

Merhaba,

Ulusal vize basvurumda neredeyse 4 hafta tamamlandi. ( Master - sartli kabul ). 30 Martta dil kursum Dusseldorf \'da baslayacak ve ben de bu numaradan 00 49 221 758 12 16 vize durumumu sormak istedim.

Konustugum beyfendinin ingilizce ne demek istedigini anlayamadim. Fakat Dusseldorf\'da onay verildigini, eger Ankara\'da da onay alinirsa Almanya\'ya gidebilecegimi soyledi. (Yani en azindan ben oyle anladim. )

1 hafta once aradigimda Dusseldorf\'da incelendigini ve onlara bir rapor ( stellungsname sanirim) sunulmasini beklediklerini soylemisti.

Sonuc olarak sabahtan bu yana Ankara Vize bolumune binlerce kez aramama ragmen ( 455 53 30 ) ulasamadim. Faks ve mail de atmistim, donus yapilmadi.

Sizce daha fazla ne yapabilirim ? Onlarin beni aramasini beklerken gec kalmaktan korkuyorum.

Yardimlariniz icin tesekkurler.[/quote]

Oradaki adam size onaylandigini soylediyse onaylanmistir.
Ankara onay vermedigi dosyayi Almanya\'ya gondermez.
Eger adam oyle bir sey soylediyse simdiden hayirli olsun.
UPS yi her gun arayarak yoklayabilirsin.
Ankara vize bolumu maillerine cevap vermiyorsa assagida verecegim mail adresine durumunu guzel bir sekilde anlatip yarin sabah 10 civarinda gonderebilirsin ben ne zaman yazsam en gec yarim saat icinde donus yapiyorlar
mailto:KU-100@anka.diplo.de
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Yalcinee

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Yalcinee » Sal Mar 24, 2015 10:57 am

[quote]atalayx6 tarafindan yazilan metin:

Merhaba,

Yardimlariniz icin tesekkurler.[/quote]

Oradaki adam size onaylandigini soylediyse onaylanmistir.
Ankara onay vermedigi dosyayi Almanya\'ya gondermez.
Eger adam oyle bir sey soylediyse simdiden hayirli olsun.
UPS yi her gun arayarak yoklayabilirsin.
Ankara vize bolumu maillerine cevap vermiyorsa assagida verecegim mail adresine durumunu guzel bir sekilde anlatip yarin sabah 10 civarinda gonderebilirsin ben ne zaman yazsam en gec yarim saat icinde donus yapiyorlar
mailto:KU-100@anka.diplo.de[/quote]

Tekrar Merhaba,

Soyledigin adrese de mail gonderdim.

Herkese tesekkurler ..

Yalcinee

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Yalcinee » Sal Mar 24, 2015 1:11 pm

Arkadaslar ilginc bir sekilde ne elcilikten aradilar ne de ups\'den mesaj geldi. Sabah pasaportumu adresime getirdiklerinde vize ciktigini ogrenmis oldum.

Tekrar tesekkurler
Bol Sans

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Mar 24, 2015 3:01 pm

Arkadaslar ilginc bir sekilde ne elcilikten aradilar ne de ups\'den mesaj geldi. Sabah pasaportumu adresime getirdiklerinde vize ciktigini ogrenmis oldum.

Tekrar tesekkurler
Bol Sans[/quote]

Soylemistim tr de konsolosluk onay verip dosyalarini Almanya\'ya yolladiysa ve onlar da onayladigini soylediyse o is tamamdir. Tekrardan tebrikler hayirli olsun😊

Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alpertaskin » Sal Mar 24, 2015 3:41 pm

atalayx6 merhaba senin vize ne durumda hala haber yok mu?
Hayallerinin pesinden kos. Bir gun mutlaka yorulacaklardir...
Maschinenbau

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Mar 24, 2015 4:07 pm

[quote]alper40 tarafindan yazilan metin:

atalayx6 merhaba senin vize ne durumda hala haber yok mu?[/quote]

Dosyalarim wiesbaden\'a gecen hafta gitmisti Darmstadt yabancilar onlardan istedi biz bakiyoruz yanlis gitmis bize yollayin diye. Bugun yolladi wiesbaden haftaya darmstadt da olur

emerti

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen emerti » Çrş Mar 25, 2015 8:42 pm

Merhabalar,

Wuppertal\'den kabul aldim ve bununla ogrenci vizesine basvuracagim.Okulun dil kursuna baslayacagim.

Vize icin ayrica dil kursu kayit belgesine gerek var mi? Yoksa direk kabul mektubu yeterli mi? Tesekkurler.

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Cum Mar 27, 2015 3:50 pm

3 Martta Ankara da girdigim vize gorusmem sonucunda Vizemin onaylandigini ve Ankara\'ya gonderildigine dair mail\'i 1hafta dosyamin yanlis yere gonderilmesine ragmen bugun almis bulunmaktayim.

mechatronic

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mechatronic » Cum Mar 27, 2015 7:26 pm

[quote]atalayx6 tarafindan yazilan metin:

3 Martta Ankara da girdigim vize gorusmem sonucunda Vizemin onaylandigini ve Ankara\'ya gonderildigine dair mail\'i 1hafta dosyamin yanlis yere gonderilmesine ragmen bugun almis bulunmaktayim.[/quote]
Hayirli olsun tebrikler.

bauen

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen bauen » Cum Mar 27, 2015 8:18 pm

atalay cok sevindim senin adina . simdiden iyi yolculuklar :)

Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alpertaskin » Cum Mar 27, 2015 8:44 pm

Tebrik ederim atalayx6 egitim hayatinda basarilar dilerim darisi bizim basimiza :)
bol sans...
Hayallerinin pesinden kos. Bir gun mutlaka yorulacaklardir...
Maschinenbau

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Cum Mar 27, 2015 8:46 pm

[quote]bauen tarafindan yazilan metin:

atalay cok sevindim senin adina . simdiden iyi yolculuklar :)[/quote]

Tesekkurler, maraton yeni basliyor ama bu henuz baslangicin sonu :)

Mail de verdik gonderdik dediler ama Ankara\'dan sorun cikarmi diye dusunmuyor degilim :)

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Cum Mar 27, 2015 8:49 pm

Iyi dilekleriniz icin Cok tesekkurler arkadaslar alper40,mechatronic

lmasfo

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lmasfo » Cmt Mar 28, 2015 3:57 am

Hayirli olsun kardes basarilar dilerim egitim hayatinda sana :) bende 2 martta izmirden basvurdum bekliyoruz bakalim darisi basimiza tekrardan hayirli olsun.

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Cmt Mar 28, 2015 9:55 am

[quote]lmasfo tarafindan yazilan metin:

Hayirli olsun kardes basarilar dilerim egitim hayatinda sana :) bende 2 martta izmirden basvurdum bekliyoruz bakalim darisi basimiza tekrardan hayirli olsun.[/quote]

Allah sabir versin ceken bilir. Allah razi olsun

Kilitli