Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Berlinde master icin yardim

Berlin eyaletinde yasam, egitim, universiteler
ozanov

Mesaj gönderen ozanov » Sal Mar 10, 2015 1:41 pm

Forum sitenize yeni uye oldum ve istedigim cevabi tam olarak bulamadim aslinda,
merak ettigim bir konu var size danismak istedim,

Ben Istanbuldan geldim 4 Subatda, simdi bir kursa gidiyorum Berlinde vizemin detaylari;

------------

Vom du From: 14- 01-15 / 13-04-15

Vize tipi: D Anmerkunden: SPRACKURS / MASTERSTUDIUM yazisi var.

—————

Ama okul beni kabul etmedi daha aslinda sadece konsolosluga portfolyomu/Cv mi begendiklerini
Burada almanca ogrendikten sonra okulda sinava girecegime dair, yani benimle iletisim kurduklarina dair,
bir mektup attilar (turk konsolosluguna vize alabilmem icin).

Simdi benim,
vizemi uzatabilmem icin (1 yil en az) neler gerktigini tam anlamiyla anlayamadim.

| Bloke hesap: En az ne kadar olmasi gerekli cunku ben suan max: 6000 euro koyabiliyorum. Bu yeterli olur mu?
| Burada bir tanidigim var yani uzaktan babamin bir arkadasi o belki garantor olabilir: Bu olabiliyor mu_
| Kursum Nisanda da devam ediyor ama ben 3 aylik daha yazilacagim kursa 3 aylik simdilik yetermi yoksa 1 senelik yazilmam gerekli mi?

| Ev bulamadim hala ama bir tanidigimin yaninda kaliyorum bunun icin yabancilar polisine gidip nufus kaydi yapmam gerekli onuda pazartesi yapacagim ama bunun icin kaldigim evle ilgili bir fatura yada kontrat goturmem gerekir mi?

| Birde Care Conceptden yapacagim saglik sigortami bu yeterli oluyor mu?
bunun disinda ben butun belgelererimi turkiyede konsolosluga verdim. Burda da ayni belgeleri goturuyor muyuz? veya hangi belgeler en onemlisi ?

*Biliyorum cok fazla soru sordum ve cok uzun yazdim eminim birsuru ogrenci bunlari soruyor dur. yada daha kisa ama benim ilk deneyimim ve cok tedirgin oldum. Yani daha gunde almadim uzatmak icin acaba cok gec kalmismiyimdir. Ama kafamdaki sorularin cevabini herkeze sordum kimse dogru bilgi veremedi yardimci olabilirseniz cok sevinirim;

Tesekkurler

Ozan

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 11, 2015 12:18 am

bloke hesap en az 8040 euro.
garantor olabilir
fatura vs gerekmiyor kayit icin
care concept yeterli olur
Berlin de vize uzatma icin randevu aldiginda hangi evraklari getirecegini soyluyorlar zaten.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com