Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ismail123

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ismail123 » Çrş Mar 04, 2015 5:13 pm

Selam ya ben bir bloke hesap actim deutsche bank ta ve benim vizem red yedim parayi geri alabilmem icin neler yapmam gerekiyor almanyada tanidiklarim var vekil olabilirmi yada ne yapilmasi gerekirr simdiden tesekkurler

UfukKaragoz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen UfukKaragoz » Prş Mar 05, 2015 11:30 am

Merhaba arkadaslar. Ekim ayinda ankara konsolosluguna ogrenci vizesi basvurusnda bulundum fakat henuz cevap gelmedi.Ben bremen auslanderbehorde yi aradim ama onlar Botschaft i,aramam gerektigini soylediler onlarin bir,ilgisi yokmus ben mi yanlis aradim acaba

TuncayKokdere

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen TuncayKokdere » Prş Mar 05, 2015 1:39 pm

Kassel icin master kabulu almistim. Bolum %100 ingilizce. 4 hafta oldu Halen daha bekliyorum. Kassel yabancilar polisini ariyoruz yaklasik son 1 hafta boyunca hergun. iste diyolar ogleden sonra arayin. ogleden sonra ariyoruz, sizin dosyalarla ilgilenen kadin musait degil. gibi caydirici cumlelerle surekli baslarindan saviyorlar. Yani anlamis degilim gercekten.

emrehakan79

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen emrehakan79 » Pzt Mar 09, 2015 9:57 pm

Merhabalar,

Sadece dil kursu icin neler istediler nasil oldu anlatmak istedim. Belki birilerinin isine yarar.

05.02.2015 Vize randevusuna gittim. Gorusmede cok sey sormadilar garantorum hakkinda bir kac soru, meslegim hakkinda bir kac soru, Almancamin hic olup olmadigi ki Almancam hic yok. Evraklari teslim ettim. (Lisans diplomasi, Garantor belgesi, Vhs den 2 aylik kurs kayidi belgesi, Cv, motivasyon yazisi, nufus kagidi ornegi, Il muhabiri annem adina, Pasaport ve pasaport fotokopisi) hepsinin orjinalini geri evrdiler fotokopilerini aldilar 2 ser adet.

10.02.2015 eve kagit gonderdiler garantorumle aramdaki iliskiyi aciklayan yazi, yuksek lisans ogrenci belgesi ve transcripti ki devam etmiyodum yuksek lisansa aslinda ama atilma kalktigi icin ogrenci olarak gozukuyorum. Bu sayede okula gidip yuksek lisansimada devam etmeye karar verdim. Neyse onlarida 13.02.2015 de teslim ettim.

Yani ekstra belgede isteyebiliyorlar..

Evraklar 05.03.2015 de Almanyaya ulasti ayni gun onayladilar. 06.03.2015 Istanbuldaki elcilik pasaportumu gonderdi. 07.03.2015 tarihinde bana ulasti.

3 aylik d tipi vize verildi kursa basladigim zaman gerekli belgelerle ne kadar devam edebileceksem o kadar uzatabilecegim. Ne cok zordu ne cok kolaydi. Sagdan soldan belge toplamak Istanbuldan kalkip 1 belge icin Canakkaleye gitmek bunlar tabi zordu. Ama ayni sekilde evraklari eksiklerini tamamladiktan sonra 3 hafta icinde cikmasida kolay gibiydi.

Buradaki cogu kisi benden tecrubelidir bu konularda fakat sormak istediginiz bir sey olursa Dil kursu vizesi hakkinda her zaman yardimci olmaya calisirim.

bauen

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen bauen » Sal Mar 10, 2015 12:24 am

13unde eksik belgeleri tamamlayip , 5inde kabul mu aldin? vay canina baya hizli olmus :) veya bu donem rahat bilemiyorum :)

smtsmst

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen smtsmst » Sal Mar 17, 2015 9:05 am

19 subatta basvuru yaptim bugun 17 mart ve hala donus yok... hergun konsoloslugu ariyorum ancak sonuc ayni. Evraklarimin henuz geri gelmedigini soyluyorlar bu ay sonuna kadar vizemin gelmesi gerekiyor (verilip verilmeyecegide mechul) nisanda kursum basliyor ne yapacagim bilemiyorum.

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Mar 17, 2015 10:37 am

[quote]smtsmst tarafindan yazilan metin:

19 subatta basvuru yaptim bugun 17 mart ve hala donus yok... hergun konsoloslugu ariyorum ancak sonuc ayni. Evraklarimin henuz geri gelmedigini soyluyorlar bu ay sonuna kadar vizemin gelmesi gerekiyor (verilip verilmeyecegide mechul) nisanda kursum basliyor ne yapacagim bilemiyorum.[/quote]

Basvuru yaptigin sehrin yabancilar polisini Almanya da akraban varsa arasin.
Benim persembe gunu 20 gun oluyor. Persembe gunu garantorum arayacak.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Mar 17, 2015 8:04 pm

Yarin tam 15 gun oluyor vize gorusmemin uzerinden gecen zaman.
Konsoloslugu arasam olur degil mi dosyam gonderildi mi diye?
Gerci kadin bugun gider Almanya\'ya demisti ama insan merak ediyor..

Bir de kadin gorusmede amiri ile geldiginde amiri bir kac soru sorup kadina okey isareti yapip belgeleri kadina verip yarim yamalak Turkcesiyle bana tesekkurler demisti burda kadina okey isareti yapip tamam demesini olumlu mu algilamaliyim?

TuncayKokdere

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen TuncayKokdere » Çrş Mar 18, 2015 12:03 pm

Evet arkadaslar 5 subatda Kassel icin basvurmus oldugum vize 11 Martda cikti. Hatta pasaport numarasini yanlis yazmislar geri gonderdim duzeltip tekrardan yolladilar :) Darisi hepinizin basina

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Çrş Mar 18, 2015 12:56 pm

Bugun Almanya\'dan yabancilar dairesini arattirdim ne online ne posta ile hic bir evrakimin gelmedigini soylemisler. Hayal kirikligina ugradim kadin gorusmede bugun yollayacagim demisti 18 gunde girmez mi evraklar?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 18, 2015 6:55 pm

hangi yabancilar dairesini arattirdin ve dil kursu kaydini hangi sehirde yapmistin?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Çrş Mar 18, 2015 8:17 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

hangi yabancilar dairesini arattirdin ve dil kursu kaydini hangi sehirde yapmistin?[/quote]

Her ikiside Hessen bolgesi Griessheim\'da. Darmstadt yabancilar dairesini arattik.
ama ne orada ne Ankara\'da benim kaydim bile gozukmuyor.

Ama duruma Almanya\'daki ablamin bir arkadasi basina geldigi icin tavsiyede bulundu ve Bundesverwaltungsamt i aratrirdi. evraklarimin dun Wiesbaden a geldigini soylemisler.
Darmstadt ve Ankara\'da kaydimin gozukmemesi ise enteresan.

Bu belgelerin oralara gitmesi siradan prosedur mu yoksa benim dosyalarim mi oralara gitmis acaba?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 19, 2015 10:17 am

Evraklar gitmis Wiesbaden e normal prosedur isliyor iste.
www.deutschstudent.com

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Prş Mar 19, 2015 12:35 pm

Evraklar gitmis Wiesbaden e normal prosedur isliyor iste.[/quote]

Cok tesekkur ederim. Peki bu Ankara\'da benim basvurumun bulunamamasi nedendir? Yani sonucta pasaportum bile onlarda

smtsmst

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen smtsmst » Prş Mar 19, 2015 2:14 pm

Merhaba arkadaslar,
19 subatta istanbuldan Yaptigim basvurum bugun sonuclanmis ve pasaportum kargoya teslim edilmil suan yolda dagitimdaymis. Ancak sonucu bilmiyorum ve luan iste oldugumdan ogrenmek istemiyorum surprizi kacmasin diye 😁 insallah vize cikmistir aksi halde hayal kirikligi yasama ihtimalim cok yuksek... sonucu sizinle aksam tekrar paylasacagim ;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 20, 2015 12:37 am

[quote]atalayx6 tarafindan yazilan metin:

Evraklar gitmis Wiesbaden e normal prosedur isliyor iste.[/quote]

Cok tesekkur ederim. Peki bu Ankara\'da benim basvurumun bulunamamasi nedendir? Yani sonucta pasaportum bile onlarda[/quote]

Almanya ya gittigi icindir cok basit:)
www.deutschstudent.com

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Cum Mar 20, 2015 12:48 am

@physiker cok tesekkurler:)

smtsmst

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen smtsmst » Cum Mar 20, 2015 9:48 pm

Merhaba arkadaslar yardiminiza ihtiyacim var lutfen...
ben vize basvurum olumsuz oldu ve bana bir yazi gonderdiler yazdigim niyet mektunu cok inandirici gelmemis. Soyleki ben niyet mektubuma once master yapmak istedigimi yazmistim ama sonra okuldan master olmayacagi soylendi ve bana ticari matematik bolumunu sectirdiler Ve bachelor yapabilecegimi ilettiler bende o sekilde ilerledim ve basvurumu yapmistim. Yabancilar poliside bana yazdigi yazida master dedigimi ve sonra lisans yapmak istedigime takilmis ardindanda bu bolumu tercih etme sebebime anlam verememisler... :( pasaportumda sadece kucuk bir damga yer aliyor redmi anlamadim nasil tekrar basvurabilirim varmi acil yardiminizi rica ederim cok ihtiyacim var yardima :(

deutsch_tr

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen deutsch_tr » Cmt Mar 21, 2015 1:12 pm

ben vize basvurum olumsuz oldu ve bana bir yazi gonderdiler yazdigim niyet mektunu cok inandirici gelmemis. Soyleki ben niyet mektubuma once master yapmak istedigimi yazmistim ama sonra okuldan master olmayacagi soylendi ve bana ticari matematik bolumunu sectirdiler Ve bachelor yapabilecegimi ilettiler bende o sekilde ilerledim ve basvurumu yapmistim. Yabancilar poliside bana yazdigi yazida master dedigimi ve sonra lisans yapmak istedigime takilmis ardindanda bu bolumu tercih etme sebebime anlam verememisler... :( pasaportumda sadece kucuk bir damga yer aliyor redmi anlamadim nasil tekrar basvurabilirim varmi acil yardiminizi rica ederim cok ihtiyacim var yardima :([/quote]
Gecmis olsun vize basvurun reddedilmis. Aldigin kabul sartli kabul muydu? Bi de ilk basta master icin basvurdugun bolumde mi ticari matematikti?

smtsmst

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen smtsmst » Pzt Mar 23, 2015 12:46 pm

[quote]deutsch_tr tarafindan yazilan metin:

ben vize basvurum olumsuz oldu ve bana bir yazi gonderdiler yazdigim niyet mektunu cok inandirici gelmemis. Soyleki ben niyet mektubuma once master yapmak istedigimi yazmistim ama sonra okuldan master olmayacagi soylendi ve bana ticari matematik bolumunu sectirdiler Ve bachelor yapabilecegimi ilettiler bende o sekilde ilerledim ve basvurumu yapmistim. Yabancilar poliside bana yazdigi yazida master dedigimi ve sonra lisans yapmak istedigime takilmis ardindanda bu bolumu tercih etme sebebime anlam verememisler... :( pasaportumda sadece kucuk bir damga yer aliyor redmi anlamadim nasil tekrar basvurabilirim varmi acil yardiminizi rica ederim cok ihtiyacim var yardima :([/quote]
Gecmis olsun vize basvurun reddedilmis. Aldigin kabul sartli kabul muydu? Bi de ilk basta master icin basvurdugun bolumde mi ticari matematikti?[/quote]

:( peki ne yapabilirim? Ilk basta master icin balvuru yaptim ancak bolum filan secmemistim sonra hemen okuldan master yapamayacagim soylendi bachelora yonlendirdiler bende o sekilde ilerledim.... sartli kabul almistim evet... tekrar basvuru yapabilir miyim? Yada itiraz etme sansin varmi durumu aciklasam karisiklik oldu filan diye... :(

Kilitli