Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

textproduktion sorunsali..

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
fevel57

Mesaj gönderen fevel57 » Cum Mar 06, 2015 3:26 pm

Arkadaslar merhaba,

Dunku tecrubemden edindigime gore benim textproduktion yazma durumum hic iyi degil.. yani grammatik kismi yine halledilebilir gorunuyor ama mantikli olarak dusunmek ve textin siralanma kismini nasilsa dusunemiyorum, kelime haznemde pek iyi degil sanirim.. Ozellikle textproduktion icin ney onerirsiniz? yani ne yapsam etkili sekilde olayi cozmus olabilirim? Yardimci olmanizi rica ediyorum

Herkese basarilar

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 06, 2015 3:37 pm

Turkiye\'de lise veya ortaokul yillarinda kompozisyon yazmismiydin?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

fevel57

Mesaj gönderen fevel57 » Cum Mar 06, 2015 3:43 pm

tabiki, hatta notlarim da iyiydi

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 06, 2015 3:55 pm

Anladim , o zaman sorun kelime haznende olabilir.Yeteri kadar kelime bilmiyorsan , cumle kurarken veya baslarken zorluk cekmen kacinilmaz.

Birde kompozisyondan iyi notlarim var demistin , benimde cok iyiydi Turkce kompozisyonum , ve Almanca yazarken Turkce dusunup biraz farkli cumleler kurmak istiyorsum , devrik veya ironik cumleler , ama pek basarili olmuyordum.

Baslangic icin basit , kaliplasmis kelimeleri kullanabilirsin. Ezberlemek lazim , yani is gene kelime haznesine geliyor.

Internetten " textproduktion beispiel " yazip , ornekleri inceleyebilirsin.
Belirli kaliplarin altini cizip iyice ezberleyebilirsin.
Evde denemeler yapabilirsin , eger cevrende Almancasi iyi olan biri varsa , kontrol edebilir yazdiklarini.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Mar 06, 2015 6:11 pm

Aynen , burda tanidigim bir edebiyat ogretmeni vardi , testdafta yazi konusunda hep sorun yasiyordu , benim hic mi hic yetenegim yoktur Turkce kompozisyon yazmaya , ama sinavlarda hic sorun yasamadim burda hatta en iyi oldugum alandi.Sanirim basit dusunmek onemli , birde ozellikle testdafta cumle kaliplarini ezberlemek.

fevel57

Mesaj gönderen fevel57 » Cum Mar 06, 2015 8:09 pm

Cok tesekkur ederim arkadaslar.. Dediklerinizi kesinlikle uygulayacagim, Birde FSP deki deutsch u ben daha zor buldum testdaf a gore. sanki ogretmenler daha cok inceliyorlar textleri, bu yuzden endisem baya artti..