Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lezzetli yemekler ve hobi haline donusturenler

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Şub 24, 2015 3:56 pm

Balik sevenlere gelsin. Yapimi hic zor degil.

Portakal-Limon Soslu Somon File ve Rezene

Sure :
Ortalama 25-30 dk

Malzemeler:

* Tek kisilik olacaksa bir ader Rezene (kok halinde ,REWE ,EDEKA , REAL gibi buyuk marketlerde bulunabilir)
* 300-350 gr Somon File
* 1 Bardak Portakal suyu
* Yarim limon
* 1/2 Sogan

Yapilisi :

Rezene iyice yikanir ve ilk tabakasi soyulur.Irice dogranir ve tereyagi veya margarin fark etmez, soganlarla birlikte genisce bir tavada sote edilir.Cok kizartmaya calismayin.Isteye gore kekik koyabilirsiniz.

Somon File ,arzuya gore az veya cok pismis olacak sekilde kizartilir.

Sos icin ;
3/4 bardak portakal suyu ve limon gene geniste bir tavaya dokulur. Bir bucuk yemek kasigi tereyagi ile isitilir.

Hersey hazir.

Rezene ve Somon file duz ve genis bir tabakda sosla birlikte servis edilir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Sal Şub 24, 2015 7:17 pm

Adanali sirdansiz yasayamaz, burda en buyuk sorun bana gore bence bogaz, geceleri kriz geliyor bazen bi durum, paca, iskembe, sirdan, kirkkat, kokorec olsa da yesek diye ama nerdee :) Ozellikle Aachen\'da yemek yiyecek adam akilli yer yok. Ben sirdani gectim, kokorece bile raziyim ama o da Koln\'de vardi bir ara, galiba orda da artik yok?

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Sal Şub 24, 2015 8:42 pm

eskiden kolnde doy doy palast ta vardi ama onlarda kaldirdi bildigim kadariylada baska yerde yok . Sirdani zaten bulamayiz burada onun icin adanaya gitmeyi bekleyecez :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Şub 24, 2015 8:44 pm

Koln\'de hepsi var saydiklarinin. Sirdan bilmiyorum var mi yok mu ama kokorecten kumpire , iskembeye , cig kofte , Simit Dunyasi ve Sampi Pide\'ye kadar baya TR\'de ki zincirler var.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Sal Şub 24, 2015 8:56 pm

Doy doy Frankfurt\'ta var. Aynisi mi bilmiyorum ama. Kebap restorani, balik restorani ve marketi var burada.
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Sal Şub 24, 2015 9:04 pm

Koln\'de gecen eylul gibi Doydoy\'a gittim, artik satmiyoruz dediler kokoreci. Sirdani Turkiye\'de zor buluyorduk baska vilayetlerde, burda imkansiz artik.

Ayrica Doydoy\'daki Kelle Paca corbasi dedikleri, et haslama gibi birseydi. Iskembeyi denemedim ne yalan soyleyim. Fakat ileride eger sartlar elverirse, Adana Mutfagi\'na dair seyleri buraya getirecegim, biraz utopik bir sey ama olur mu olur. Yemek hasretine zor dayaniyorum :) Almanlar da sever belki :)

Ayrica tantuni mesela cok basit bir yiyecek fakat burda hic yaygin degil, getirilebilir mesela :)