Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
smtsmst

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen smtsmst » Prş Şub 19, 2015 12:34 pm

Bugun itibariyle basvurumu yaptIm. Enteresan sorulara maruz kaldim. Benimle ilgilenen kadin iceriye gitti ve iceriden bir almanla geri geldi. Alman bana yabanci dilim olup olmadigini sordu ve bende olmadigini soyleyince yandaki kadin tercume etti. Neden almanca neden almanya gibi sorular. Ardindan motivasyon yazima takildi. Neden master dedin sonra neden lisans dedin gibi sorular. Master kabul olmayinva lisans almak istedigimi soyledim. Bunca zaman neden almanca ogrenmedin kursa gitmedin gibi salak bir soruya maruz kaldim. Sanane diyecektim ama maddi durumum yoktu gidemedim dedim. Bayagi oyalandik. surekli birseyler sorup birseyler yazdi. Ama evraklarimi aldilar. Diger hicbir seye takilmadi. tercih ettigim bolumu sordu bende okulun beni bu bolume yonlendirdigini ve fazla tercih sansim olmadigini belirttim. Inandirici gelmeyebilir yabancilar polisine dedi. Bakalim ne olacak... galiba kabul etmeyecekler. Anlamadim gitti... umudumu yitirdim anlayacaginiz

jobbabemeek

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen jobbabemeek » Prş Şub 19, 2015 2:50 pm

Benimle ilgilenen kisi de ayni sekilde baskasini cagirmisti, ben de Istanbul\'da girmistim gorusmeye. Belki de ayni kadinla gorustun sen de. Hatta adami da "kendisi mudurum" diyerek tanitmisti. O master-lisans karisikligi disinda benzer durumdayiz. Ingilizce yapmistim bir de ben gorusmeyi sonradan gelen kisiyle. Almanca konusuna takiliyorlar baya, bende de aynisi sorun oldu. Ekim sonu gorusmeyi yapmis olmama karsin henuz alamadim vizeyi hem Berlin cok yogun oldugu icin hem de durmadan yeni bir istekte bulunduklari icin. Ama kabul etmeyecekler diye dusunme, benzer durumdayim ancak en azindan hala direkt red vermediler, bloke hesap istediler...vs, ugrastiriyorlar iste. Senin Berlin degilse daha hizli isler bu surec.

smtsmst

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen smtsmst » Prş Şub 19, 2015 3:36 pm

Vallahi icime su serptin benim. Insallah olumlu olur. 2 numarali gisede gorusmeye girdim. Bu arada benimkisi braunschweig o yuzden hizli sonuclanir diye dusunuyorum. Ancak yabancilar polisine inandirici gelmeyebilirmis. oyle demelerine ragmen evraklari aldilar. Bloke hesap isterlerse vazgececegim zaten cunku bloke hesap aoacak param yok. Hayirlisi artik.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Şub 19, 2015 7:11 pm

[quote]smtsmst tarafindan yazilan metin:

Bugun itibariyle basvurumu yaptIm. Enteresan sorulara maruz kaldim. Benimle ilgilenen kadin iceriye gitti ve iceriden bir almanla geri geldi. Alman bana yabanci dilim olup olmadigini sordu ve bende olmadigini soyleyince yandaki kadin tercume etti. Neden almanca neden almanya gibi sorular. Ardindan motivasyon yazima takildi. Neden master dedin sonra neden lisans dedin gibi sorular. Master kabul olmayinva lisans almak istedigimi soyledim. Bunca zaman neden almanca ogrenmedin kursa gitmedin gibi salak bir soruya maruz kaldim. Sanane diyecektim ama maddi durumum yoktu gidemedim dedim. Bayagi oyalandik. surekli birseyler sorup birseyler yazdi. Ama evraklarimi aldilar. Diger hicbir seye takilmadi. tercih ettigim bolumu sordu bende okulun beni bu bolume yonlendirdigini ve fazla tercih sansim olmadigini belirttim. Inandirici gelmeyebilir yabancilar polisine dedi. Bakalim ne olacak... galiba kabul etmeyecekler. Anlamadim gitti... umudumu yitirdim anlayacaginiz[/quote]

Gecmis olsun oncelikle, Turkiyede neden almanca kursuna gitmedin sorusunu sanirim butun gorusmelerde soruyorlar , keske maddi durumum yoktu yerine , dili ulkesinde ogrenmek istedim deseydin.Birde tercih ettigin bolumude hayalinde ki bolum olarak anlatabilirdin , olmasa bile.Mesele burda inandirici olmak .Tabiki kabul gelme olasiligi halen var , umudunu yitirme.

RockFilozofu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen RockFilozofu » Prş Şub 19, 2015 11:53 pm

[quote]jobbabemeek tarafindan yazilan metin:

Benimle ilgilenen kisi de ayni sekilde baskasini cagirmisti, ben de Istanbul\'da girmistim gorusmeye. Belki de ayni kadinla gorustun sen de. Hatta adami da "kendisi mudurum" diyerek tanitmisti. O master-lisans karisikligi disinda benzer durumdayiz. Ingilizce yapmistim bir de ben gorusmeyi sonradan gelen kisiyle. Almanca konusuna takiliyorlar baya, bende de aynisi sorun oldu. Ekim sonu gorusmeyi yapmis olmama karsin henuz alamadim vizeyi hem Berlin cok yogun oldugu icin hem de durmadan yeni bir istekte bulunduklari icin. Ama kabul etmeyecekler diye dusunme, benzer durumdayim ancak en azindan hala direkt red vermediler, bloke hesap istediler...vs, ugrastiriyorlar iste. Senin Berlin degilse daha hizli isler bu surec.[/quote]
Benim de Berlin\'di 27 Ekim gibi basvurmustum.Ancak yabancilar sube bazi konulara takilmis tabi ben bunu bilmiyordum.Mail attim ingilizce bir sekilde.Takildigi noktalari yazmislar.Cevaplayip gonderdim 1-2 hafta sonra yani bu pazartesi elime ulasti vizem sen de yabancilar subeye mail at bence.

jobbabemeek

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen jobbabemeek » Cum Şub 20, 2015 1:16 am

Yabancilar polisi zaten haber gondermisti, bloke hesap acmami istediler. Yukaridaki arkadasla benzer durumda oldugumuz icin yazmak istemistim, red almadigimi belirtmek adina. Gerci kabul de etmediler ama olsun, bir ihtimal var iste.

smtsmst

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen smtsmst » Cum Şub 20, 2015 12:26 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

[quote]smtsmst tarafindan yazilan metin:

Bugun itibariyle basvurumu yaptIm. Enteresan sorulara maruz kaldim. Benimle ilgilenen kadin iceriye gitti ve iceriden bir almanla geri geldi. Alman bana yabanci dilim olup olmadigini sordu ve bende olmadigini soyleyince yandaki kadin tercume etti. Neden almanca neden almanya gibi sorular. Ardindan motivasyon yazima takildi. Neden master dedin sonra neden lisans dedin gibi sorular. Master kabul olmayinva lisans almak istedigimi soyledim. Bunca zaman neden almanca ogrenmedin kursa gitmedin gibi salak bir soruya maruz kaldim. Sanane diyecektim ama maddi durumum yoktu gidemedim dedim. Bayagi oyalandik. surekli birseyler sorup birseyler yazdi. Ama evraklarimi aldilar. Diger hicbir seye takilmadi. tercih ettigim bolumu sordu bende okulun beni bu bolume yonlendirdigini ve fazla tercih sansim olmadigini belirttim. Inandirici gelmeyebilir yabancilar polisine dedi. Bakalim ne olacak... galiba kabul etmeyecekler. Anlamadim gitti... umudumu yitirdim anlayacaginiz[/quote]

Gecmis olsun oncelikle, Turkiyede neden almanca kursuna gitmedin sorusunu sanirim butun gorusmelerde soruyorlar , keske maddi durumum yoktu yerine , dili ulkesinde ogrenmek istedim deseydin.Birde tercih ettigin bolumude hayalinde ki bolum olarak anlatabilirdin , olmasa bile.Mesele burda inandirici olmak .Tabiki kabul gelme olasiligi halen var , umudunu yitirme.[/quote]

Tesekkur ederim. Umarim hala bir umut vardir. Ama verdigim cevaplarda hic inanmadigi hissine kapildim. Surekli birseyler yaziyordu. Acaba o yazdiklarini yabancilar poliside okuyormu? Yada o yazilanlar yabancilar polisinin kabul/red etmesini etkilermi? Insallah sadece formalitedir ve yabancilar polisi kendi kriterlerine gore yeniden degerlendirir. Onumde suan sikintili ve sabir gerektiren uzun bir sure var. (Forumdaki arkadaslardan duydugum kadariyla)

suncatcher

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen suncatcher » Pzr Şub 22, 2015 4:13 pm

Arkadaslar merhaba, 25 subat yani bu carsamba gunu yuksek lisans ogrenci vizesi icin gorusmem var. Belgeler tam, bloke hesap ve digerleri hakkinda yardimci olabilirim fakat istenen belgelerde sunlara takildim ve forumda arastirmama ragmen bulamadim;
1)CV : hazir bir cv\'im var ama sanirim mezun olduktan sonra vize basvurusuna kadar bos zaman olmamasi gerekiyormus. Bir tanidigim kurs vs bir sekilde doldur aradaki zamani cv\'nde dedi. Bilginiz varsa bu konu hakkinda cok sevinirim.

2)Icabinda okul veya universiteden mezun olduktan sonra yapilan isler hakkinda belgeler :
3 ay kadar bir firmada calismistim ama deneme suresi kadar calistim o yuzden calisma belgesi vermediler. Oradaki yoneticimi referans olarak cv\'ye yazdim ama yeterli olurmu sizce napabilirim?

Yardimci olabilirseniz cok sevinirim. Gorusmeden sonra buraya nasil gectigini nelerin soruldugunu yazarim, tesekkurler.

esraeren

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen esraeren » Pzt Şub 23, 2015 1:17 am

[quote]suncatcher tarafindan yazilan metin:
1)CV : hazir bir cv\'im var ama sanirim mezun olduktan sonra vize basvurusuna kadar bos zaman olmamasi gerekiyormus. Bir tanidigim kurs vs bir sekilde doldur aradaki zamani cv\'nde dedi. Bilginiz varsa bu konu hakkinda cok sevinirim.

2)Icabinda okul veya universiteden mezun olduktan sonra yapilan isler hakkinda belgeler

[/quote]

1. Ben mezun olali 16 ay oldu, 6 aylik is tecrubem var sadece. Cv\'mde de dogrusunu yazdim. Gorusmede hafta sonu almanca kursuna gittigimi soyledim(gidiyordum zaten) ama bi belge goturmedim..

2. Ben goturmedim sadece cv\'ye yazdim.

Ama belli olmuyor tabi okuduysan bu basligi herkesinki baska macera.. Genelgecer bi cevap vermek imkansiz bu sorulara... Bence calistigin yerden tekrar iste o belgeyi
sigorta muhabbetinden vermeye korkmus olabilirler.. sembolik bisey filan dersin :)

Bu arada ben de dil kursu+yuksek lisans icin 19 Ocak\'ta gorustum 18 Subatta vizem geldi. Gorusmede sonuclanmasi 2-3 ay surebilir denmisti, soktan tepki bile verememistim :D Sonuc bekleyenlere sabir diliyorum...

suncatcher

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen suncatcher » Pzt Şub 23, 2015 2:16 am

Evet herkesin farkli gelismis dedigin gibi :) Belgeyi almaya calisicam yine ins alirim, gorusmede sorup sormadiklarini yazarim buraya. Esraeren cok tesekkurler cevaplarin icin ve de hayirli olsun vizen :)

suncatcher

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen suncatcher » Cmt Şub 28, 2015 5:08 pm

Carsamba gunu vize gorusmem vardi, konsoloslukta baya bir bostu. Belgelerimi gorevliye teslim ettim, hepsini inceleyerek bilgisayara gecirdi ve bolumum ve kalacagim yer gibi seyleri bana sorarak teyit ettirdi ve kalacagim yerin yurt mu oldugunu sordu sadece. Onun disinda sadece bekleyerek gecti gorusme. Baya bir gerilmistim gitmeden once ama 15 dk kadar surmustur sadece. Bakalim sonuclanmasi ne kadar surecek tabi, basarilar herkese.

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Mar 02, 2015 6:17 pm

Yarin sabah 9.30 da konsolosluk gorusmemi gerceklestirecegim.
Heyecan basti dogrusu:)
Butun evraklarim tam transkript dil sertifikasi almanyadaki okuldan teyit belgesi hersey.
Bakalim ne dogrultuda gececek gorusmem.
Gelismeleri yine buradan yazacagim sans benden yana olur insallah:)
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Mar 03, 2015 2:59 pm

Saat 9 da girdigim gorusmeden 2 de ciktim.
Ilk girdim Kadin Turktu iyi bir azar isittim formu tam doldur dedi doldurdum bu sefer ilk gisedeki Alman bayana girdim gayet guzel ve rahatlatici konustu. Amirine gonderdi dosyalarimi bekle dedi bir saat bekledim sonra amiri ile geldi 45 dk sorular sordu. Sertifikama takti seviyem A2 imis neden b1 aldin falan.
Sonra amiri eylule nasil yetistireceksin almancayi cok ucuk hedef degil mi dedi elimden gelenin en iyisini yapacagim dedim yetismezse bir sonraki doneme ama kendime guveniyorum dedim.
Amiri uzun uzun inceledi aralarinda birseyler konustular sonra amiri enisten makine muhendisi mi dedi evet dedim onun yolundan gidiyorsun gut dedi. Gorevli bayana okey dedi.islemimi tamamladi artik dosyan bugun almanyaya gidiyor sonucu beklemelisin dedi.
Nisan sonuna yetisir mi dedim insallah dedi o kadar.
Ama ilk gorustugum turk CV fotokopisi eksik diye gonderdi benden sonra giren cocugun dosyasini da cv siz kabul etti celiskiye dustum.
2 3 ogrenci islemlerini hemen bitirip gitti benim islemimin uzamasi boralimi bozdu. Suriyeli kardeslerimize 4 gise bize 2 gise acmalari da ayri bir guzellik katti bunu da belirtmis olayim..!
Su saatten sonra beklemedeyim artik insallah olur..

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Mar 03, 2015 3:06 pm

Bu arada siz onceden red aldigini soylemene gerek yok onlar gorur dediniz ama goremediler kadin emin misin dedi gozukmuyor yok oyle bir sey dedi. Gorusme boyunca hayret etti guldu enteresan hikayen var dedi :) en son benim de kafama takildi acaba izmiri arasam mi dedim kadin Izmir mi neden basta ordan red aldigini demedin dedi bizim orasiyla alakamiz yok ne onlar bizi gorur be biz onlari izmir istanbul herkes bagimsiz dedi. :) sonuc olarak ikilemde kaldi ne olumlu ne olumsuz ama sundan eminim Alman kadindan Allah razi olsun cok iyi davrandi.

deutsch_tr

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen deutsch_tr » Sal Mar 03, 2015 3:23 pm

Gecmis olsun oncelikle. Vize olayi ben de dahil cok buyutuluyor, o konsolosluk, memurlar dunyanin en onemli yeri ve insanlari gibi geliyor goze. Herseyin aslinda cok basit oldugunu Almanya\'ya gidince anliyorsunuz. Orasi da basit bir devlet dairesi ve onlar da basit memurlar. Konsolosluktakilerin cogunun anlamsiz ve asagilayici davranislari bizlerin yuzunden. O memurlarin onundeki durumumuzu askerde komutanlarin onunde yasamamisizdir. Halbu ki basit bir gorusme ve seyahat izni.

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Mar 03, 2015 3:50 pm

[quote]deutsch_tr tarafindan yazilan metin:

Gecmis olsun oncelikle. Vize olayi ben de dahil cok buyutuluyor, o konsolosluk, memurlar dunyanin en onemli yeri ve insanlari gibi geliyor goze. Herseyin aslinda cok basit oldugunu Almanya\'ya gidince anliyorsunuz. Orasi da basit bir devlet dairesi ve onlar da basit memurlar. Konsolosluktakilerin cogunun anlamsiz ve asagilayici davranislari bizlerin yuzunden. O memurlarin onundeki durumumuzu askerde komutanlarin onunde yasamamisizdir. Halbu ki basit bir gorusme ve seyahat izni.[/quote]

Ben gorusmemden bir sey anlamadim ne olumlu ne olumsuz muallakta kaldim tecrubesi olanlar bu gorusmemin ne yonde oldugunu yorunlasa ona gore hazirlikta olurum aslinda :S

deutsch_tr

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen deutsch_tr » Sal Mar 03, 2015 3:54 pm

[quote]atalayx6 tarafindan yazilan metin:

Gecmis olsun oncelikle. Vize olayi ben de dahil cok buyutuluyor, o konsolosluk, memurlar dunyanin en onemli yeri ve insanlari gibi geliyor goze. Herseyin aslinda cok basit oldugunu Almanya\'ya gidince anliyorsunuz. Orasi da basit bir devlet dairesi ve onlar da basit memurlar. Konsolosluktakilerin cogunun anlamsiz ve asagilayici davranislari bizlerin yuzunden. O memurlarin onundeki durumumuzu askerde komutanlarin onunde yasamamisizdir. Halbu ki basit bir gorusme ve seyahat izni.[/quote]

Ben gorusmemden bir sey anlamadim ne olumlu ne olumsuz muallakta kaldim tecrubesi olanlar bu gorusmemin ne yonde oldugunu yorunlasa ona gore hazirlikta olurum aslinda :S[/quote]
seninki dil kursu oldugundan boyle sikistirmalari normal. Sonucta dil kursu sonrasinda universite egitimi cok guclu delil olarak gelmiyor onlara sartli kabul oldugu icin. Bence cok endiselenme. Niyetini anlamak icin boyle 1-2 kritik soru sormalari normal. Insallah gelir vizen. Vize gorusmeleri cok cok kotu gecmedigi takdirde senin onlara biraktigin imaj degil belgeler konusur bence.

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Mar 03, 2015 4:45 pm

Ben gorusmemden bir sey anlamadim ne olumlu ne olumsuz muallakta kaldim tecrubesi olanlar bu gorusmemin ne yonde oldugunu yorunlasa ona gore hazirlikta olurum aslinda :S[/quote]
seninki dil kursu oldugundan boyle sikistirmalari normal. Sonucta dil kursu sonrasinda universite egitimi cok guclu delil olarak gelmiyor onlara sartli kabul oldugu icin. Bence cok endiselenme. Niyetini anlamak icin boyle 1-2 kritik soru sormalari normal. Insallah gelir vizen. Vize gorusmeleri cok cok kotu gecmedigi takdirde senin onlara biraktigin imaj degil belgeler konusur bence.[/quote]

Benim dil kursu degil zaten univ. Egitimi icin.

deutsch_tr

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen deutsch_tr » Sal Mar 03, 2015 6:26 pm

seninki dil kursu oldugundan boyle sikistirmalari normal. Sonucta dil kursu sonrasinda universite egitimi cok guclu delil olarak gelmiyor onlara sartli kabul oldugu icin. Bence cok endiselenme. Niyetini anlamak icin boyle 1-2 kritik soru sormalari normal. Insallah gelir vizen. Vize gorusmeleri cok cok kotu gecmedigi takdirde senin onlara biraktigin imaj degil belgeler konusur bence.[/quote]

Benim dil kursu degil zaten univ. Egitimi icin.[/
Dil kursu + sartli kabul degil mi?

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Mar 03, 2015 7:35 pm

Benim dil kursu degil zaten univ. Egitimi icin.[/
Dil kursu + sartli kabul degil mi?[/quote]

Sartli kabul alip universite egitimi icin basvurdum. Gittigimde Dsh ya da TesDaf yapip egitimime baslayacagim

Kilitli