Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

1 yil hazirlik + 4 yil lise ve Studienkolleg ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nbgauslander1

Mesaj gönderen nbgauslander1 » Çrş Şub 18, 2015 10:05 am

Aklima bir soru takildi suan da lisede okuyorum benim okudugum lise de 1 yil hazirlik + 4yil sorum su toplamda lisede 5 yil turkiyede 13 sene okuyacagim beni almanyada studienkolleg e tabi tutarlarmi ?? Sorumu yanitlaya degerli ds uyelerine simdiden tesekkur ederimPPPP

hasan-de

Mesaj gönderen hasan-de » Çrş Şub 18, 2015 10:34 am

Dostum acik lise , meslek lisesi veya imam hatip lisesi olmadigin surece studienkollege zorunlu degilsin . Ama tam ogrenmek istersen anabin.de sayfasindan kendi ulkeni ve okulu bul , eyer cikar studienkolleg yapmasssin eyer cikmazsa yaparsin :) eminki cikar cunku meslek yada imam hatipde 4 yillik ve bildigim sosyal liseler 5 yillikdi
HASAN TURAN

nbgauslander1

Mesaj gönderen nbgauslander1 » Çrş Şub 18, 2015 1:55 pm

Cok sagol

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Çrş Şub 18, 2015 5:00 pm

Allahtan ben üniversiteyi 1 yıl okudum değilse ben de yapacaktım gittiğimde meselek mezunu olarak.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

hasan-de

Mesaj gönderen hasan-de » Çrş Şub 18, 2015 6:51 pm

Studienkolleg yapmak kadar güzel bişey varmı ? Hem eksik almancanı almanca dersinde kapatıyosun hemde 1 yılda istenilen düzeye geliyosun :) tek negatifi çalışma izni vermiyolar o olsa süper olurdu :)
HASAN TURAN

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Şub 18, 2015 6:59 pm

Katiliyorum. Studienkolleg\'in bana cok getirisi oldu, eger yapmamis olsaydim dersleri anlamakta eminim zorluk cekerdim. Ayrica notumu da yukselttim, o da artisi..
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Şub 18, 2015 7:10 pm

Ben calisma iznide almistim , bence de bulunmaz bir nimet .

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Şub 18, 2015 7:22 pm

A evet, onu bahsetmedim. Bana da vermislerdi ilk vizeyi aldigimda, Studienkolleg ile basladigim icin o sirada is de bulmustum. Sehirden sehire degisiklik gosteriyor olabilir, ya da memurun insiyatifine kalmis bir sey de olabilir, emin degilim.

Bitte keine PNs.

hasan-de

Mesaj gönderen hasan-de » Çrş Şub 18, 2015 8:22 pm

[quote]helennpeanuts schrieb:

A evet, onu bahsetmedim. Bana da vermislerdi ilk vizeyi aldigimda, Studienkolleg ile basladigim icin o sirada is de bulmustum. Sehirden sehire degisiklik gosteriyor olabilir, ya da memurun insiyatifine kalmis bir sey de olabilir, emin degilim.[/quote]

Dostum ben ankarada yurt dışı fuarında alman konsolosluk görevlisine bizzat stk da çalişma izni varmı diye sordum kadın yok dedi , resmen başima yıkıldı :( yani senin dediğin doğru ise benim için çok önemli bir haber çünkü sıf orda geçinim diye ankarada 1 yıl çalişip para biriktirip gidicekdim ama bu habere göre çalişmama gerek kalmadı :) bu bilgiyi nasıl doğrularım ? Sen hangi şehirde yapdın stk ve hangi kurs :) ?
HASAN TURAN

hasan-de

Mesaj gönderen hasan-de » Çrş Şub 18, 2015 8:23 pm

[quote]eren_f2007 schrieb:

Ben calisma iznide almistim , bence de bulunmaz bir nimet .[/quote]

Bu bilgiyi nasıl doğruyabiliriz ? :)
HASAN TURAN

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Şub 18, 2015 10:29 pm

Frankfurt\'ta yaptim STK. Kurallar degismis olabilir, benimki 2012\'deydi yanlis hatirlamiyorsam. Bizim dediklerimize dayanip sonradan hayallerinin yikilmasini istemem.

Bitte keine PNs.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Şub 18, 2015 10:35 pm

Buyur, biraz patates kalitesi. Kisisel bilgilerin oldugu yerleri kestim ya da karaladim ama ilk aldigim vizenin ustunde yazan;

http://i.imgur.com/4UJIWUb.jpg?1

Yan sayfasina bastiklari damga;

http://i.imgur.com/szpRcuq.jpg?1

O zamanlar 180 yari 90 tam gundu. Simdi 240-120 oldu.

Bitte keine PNs.

hasan-de

Mesaj gönderen hasan-de » Çrş Şub 18, 2015 10:36 pm

Evet 3 yıl olmuş nerdeyse dediğin gibi belkide değilmiştir :/ ama tam bilgiyede hala ulaşamıyorum herkez başka bir şey söylüyor .
HASAN TURAN

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Şub 18, 2015 10:39 pm

En kesin cevabi yabancilar polisi verir sana, ama vize basvurusundan once, hatta vize basvurusu sirasinda bunu sormani pek tavsiye etmem. Okumaya degil de calismaya mi geliyor acaba diye bir suphe uyandirabilirsin. Ben hic bahsetmedim calismak istedigimden, sormadan verdiler bana.

Bitte keine PNs.

hasan-de

Mesaj gönderen hasan-de » Çrş Şub 18, 2015 10:44 pm

[quote]helennpeanuts taraf�ndan yaz�lan metin:

En kesin cevabi yabancilar polisi verir sana, ama vize basvurusundan once, hatta vize basvurusu sirasinda bunu sormani pek tavsiye etmem. Okumaya degil de calismaya mi geliyor acaba diye bir suphe uyandirabilirsin. Ben hic bahsetmedim calismak istedigimden, sormadan verdiler bana.[/quote]

Hahaha üzgünüm bu aptallığı yapdım :D yurt dışı panelindeki konsolosluk çalişanına stkda çalişma iznim varmı dedim kadın direk " sen okumayamı geliyon çalişmayamı " kitlendim kaldım kıp kırmızı oldum ondan kimseye doğru dürüst soramıyorum :D dediğin gibi almanyadaki akrabaları diyim arayip sorsunlar benim sormam sorun olur :) sağol bilgilerin için .
HASAN TURAN

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Şub 18, 2015 10:48 pm

bu sorunun net cevabini , geldikten 3 ay sonra vizeni uzatmaya gitmeden once bilmen bence imkansiz, birak sehirden sehire , muhtarliktan muhtarliga , memurdan memura degisen mevzular maalesef. Geldiginde once dil kursuna gideceksin degil mi ? yani studienkolleg ikinci yilina gelecek tahmini , normal sartlarda ilk yul sonunda calisma izni otamatik verilmeli , dil kursuna devam etsen bile.

hasan-de

Mesaj gönderen hasan-de » Çrş Şub 18, 2015 10:52 pm

[quote]eren_f2007 taraf�ndan yaz�lan metin:

bu sorunun net cevabini , geldikten 3 ay sonra vizeni uzatmaya gitmeden once bilmen bence imkansiz, birak sehirden sehire , muhtarliktan muhtarliga , memurdan memura degisen mevzular maalesef. Geldiginde once dil kursuna gideceksin degil mi ? yani studienkolleg ikinci yilina gelecek tahmini , normal sartlarda ilk yul sonunda calisma izni otamatik verilmeli , dil kursuna devam etsen bile.[/quote]

Yok kardeşim ben nasip olursa bu ekimde dil kursuna başlicam tömerde taki 2016 hazirana kadar , burda b1 kadar alıp öyle başvuru yapicam studienkolleg için :) ama çalişma iznim belli olsa kendimi ona göre hazırlarım çünkü devlet kredide vermiyo hazırlık sınıfı diye ondan gerekirse türkiyede çalişir 1 yıllık maddiyatı çıkarırım kısaca iznim olursa hadi yeter ama olmazsa kötü :/
HASAN TURAN

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Şub 18, 2015 11:19 pm

[quote]hasan-de taraf�ndan yaz�lan metin:

En kesin cevabi yabancilar polisi verir sana, ama vize basvurusundan once, hatta vize basvurusu sirasinda bunu sormani pek tavsiye etmem. Okumaya degil de calismaya mi geliyor acaba diye bir suphe uyandirabilirsin. Ben hic bahsetmedim calismak istedigimden, sormadan verdiler bana.[/quote]

Hahaha üzgünüm bu aptallığı yapdım :D yurt dışı panelindeki konsolosluk çalişanına stkda çalişma iznim varmı dedim kadın direk " sen okumayamı geliyon çalişmayamı " kitlendim kaldım kıp kırmızı oldum ondan kimseye doğru dürüst soramıyorum :D dediğin gibi almanyadaki akrabaları diyim arayip sorsunlar benim sormam sorun olur :) sağol bilgilerin için .[/quote]

Sorar tabii, mantikli soru cunku. Ismini vermedigin surece sana sorun cikaracagini sanmam ama vize basvurunda.

Bana sorarsan eger zamanin varsa calis. Eger izin verirlerse biraz ekstra paran olmus olur. Vermezlerse de paran hazir olur.

Bitte keine PNs.

hasan-de

Mesaj gönderen hasan-de » Çrş Şub 18, 2015 11:30 pm

[quote]hasan-de taraf�ndan yaz�lan metin:

Hahaha üzgünüm bu aptallığı yapdım :D yurt dışı panelindeki konsolosluk çalişanına stkda çalişma iznim varmı dedim kadın direk " sen okumayamı geliyon çalişmayamı " kitlendim kaldım kıp kırmızı oldum ondan kimseye doğru dürüst soramıyorum :D dediğin gibi almanyadaki akrabaları diyim arayip sorsunlar benim sormam sorun olur :) sağol bilgilerin için .[/quote]

Sorar tabii, mantikli soru cunku. Ismini vermedigin surece sana sorun cikaracagini sanmam ama vize basvurunda.

Bana sorarsan eger zamanin varsa calis. Eger izin verirlerse biraz ekstra paran olmus olur. Vermezlerse de paran hazir olur.[/quote]

Yok ismimi söylemedim ama sima olarak belki tanır , neyse tamamiye farklı giderim tanımaz sanırsam :) ah zaman kalsa çalişicamda :/ yazın 3 aylık çalişmamla 9 ay kursa gidicem ondan süre kalmıyor :/ ancak başvuru yapıp üni gidene kadar burada 2 3 aydaki birimler , hayırlısı ya :)
HASAN TURAN

nbgauslander1

Mesaj gönderen nbgauslander1 » Prş Şub 19, 2015 7:16 am

Arkadaslar peki nurnberg erlangen universite si studienkolleg hangi sehirde yapiyor bilginiz varmi ....simdiden sagolun