Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2/ Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Prş Haz 11, 2009 1:41 am

[quote]hiPoKoNdRiyAk tarafindan yazilan metin:
Evet vizenin cikip cikmadigini ogrenebiliyordun.. (Oyle hatirliyorum=))

Gurkan unlu oldun :D :D Ne cok merak etmisler seni =)

Hayirli olsun.. Buyuk ihtimal vizeyi alirsin..
[/quote]

nasipse aliriz ya :) tskler iyi dilekleriniz icin

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Prş Haz 11, 2009 1:45 am

[quote]Ruzgar84 tarafindan yazilan metin:
Oncelikle senin adina cok sevindim umarim biran once vizeni alirsin ama ilk defa birisine sigortanla birlikte su tarihte gel vizeni al dediklerini duyuyorum gercekten ilginc ben mayisin 15 inde grusmeye grmistim zaten cok parlak gecmemisti ama hayla haber yok belirsizlik insanin canini sikiyo acikcasi umarim hayrlisi olur senin icinde...[/quote]

umarim ikimizde bekledigi seyler gerceklesir... tskler iyi dileklerin icin ;)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Haz 11, 2009 7:41 am

[quote]Ruzgar84 tarafindan yazilan metin:
Istanbul konsoloslugundada boyle bir hizmet varmi nasil vizenin cikip cikmadigini ogrenebilirim...[/quote]

Malesef Istanbul\'da takip sistemi yok..

Ruzgar84

Mesaj gönderen Ruzgar84 » Prş Haz 11, 2009 11:22 am

:( Ach soo :) bilseydim izmirden girerdim :P

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Haz 11, 2009 3:03 pm

Endise etme Istanbul en az kasan konsolosluk..Izmir\'se en cok kasan =)
Istanbul\'dan girmen daha iyi..

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Prş Haz 11, 2009 10:12 pm

en kasinti ankara diye duymustum pazartesi gidip gorecegiz gerci :)

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Prş Haz 11, 2009 11:38 pm

valla ben bu kadar kasacaklarini bilmiyordum ve kastilarda... siz siz olun izmirden gorusmeye girerseniz kasilacaginizi bilerek girin.. ne olur ne olmaz :):)

Ruzgar84

Mesaj gönderen Ruzgar84 » Cum Haz 12, 2009 3:10 pm

:( Bu haftada yanit yok... Istanbul sicak insani bunaltiyo bide ustune bu belirsizlik offf offffff

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Pzt Haz 15, 2009 1:42 pm

Bir kac saat once vize randevumdan cikmis bulunmaktayim :) Ankaradan girdim gorusmeye saat 9 civari ... En bastan anlatmak daha faydali olur herhalde iceri girer girmez ups parami yatirdim . giristeki kadin beni fotokopideki elemana yonlendirdi belgeleri siraya koydu ... hemen sira aldim aile birlesimi diye geciyordu ama ogrenci vizesiylede onlar ilgileniyorlarmis... oturup sirami bekledigim esnada cok sinir edici bir olaya tanik oldum :lan 2 numaradaki bayan gorevli aile birlesimi icin gelen bir bayani oyle bir azarliyorki :@ kalkip sus yeter dememek icin kendimi zor tuttum binayi inletti resmen aradaki cama dua etsin =)... asiri derecedede gerildim gorusme oncesi... sansima 1 nolu gisede girdim gorusmeye... Cok guleryuzlu bir bayan denk geldi merhabalastik belgeleri rica etti orjinallerine bakmadi bile sormadida... fotokopileri duzenledi siraya koydu ayirdi biseyler yapti ve can alici sorulara basladi nicin almanyada okumak istiyorsun ? tanidik bildik bir ulke olmasi , verdikleri egitimin kalitesi ekonomik olmasi gibi seyler soyledim ...tanidigin birilerimi var orda dedi =) hayir dedim ?... Boyle bir firsatin oldugunu nerden kimden ogrendin ? bende kendim arastirdim cevabini verdim... Akraban varmi orda diye sordu hayir dedim... En kil oldugum soru red alsan ne yaparsin turkiyedemi okursun, isemi baslarsin , yoksa tekrarmi basvurrusun diye sordu... biraz ortamin havasina gore basvurmam herhalde bidaha dedim sonradan pisman olsamda :| ... 3. girisinde kazanmissin universiteyi dedi evet dedim... Egitimini tamamladiktan sonra ne yapmayi planliyorsun dedi turkiyeye donup cesitli insaat firmalarinda yada babamin insaat sirketinde calisabilirim dedim... disarida bekle ben seni cagiracagim dedi 10 dakka sonra cagirdi kendi yoktu yerine bi hans abimiz gelmisti :) cok guleryuzlu bir sekilde almanca biliyormusun dedi hayir dedim... 3. girisinde kazanmissin dedi ve 2 yillik kazanmissin dedi ... basarisizligimi onplana cikarma amacli bi girisimde bulundu yani... bende ilk iki girisimdede 4 yillik kazanmistim ama gitmedim dedim ... sasirdi haliyle 4 yilliga gitmedin ama 2 yilliga gittin neden dedi? cunki insaat teknikerligi cogu 4 yilliktan iyi dedim gulumsedi ve babaninda herhalde insaat sirketi varmis dedi evet dedim tesekkur etti ... tekrar kadin geldi biz belgelerini Hannovere gonderecegiz onlar universiteyle iletisim kurduktan sora vizen cikacak insaallah gibi bir ifade kullandi ... Olumlu bir gorusme gibi geldi bana tabi ne kadar ince ayrintilara takildiklarini farketmemek mumkun degil red almamda mumkun tabi hayirlisi diyelim... Vize sonucum geldikten sonra daha detayli daha faydali bir topic acacagim gerek sizlerden gerekse kendim ogrendigim bilgileri paylasacagim orda... FuNdeRSchatteN ve Yolcu arkadaslarima cok tesekkur ediyorum bana katlandiklari icin :) ayrica site sahibi arkadaslara bu imkan icin teskkur ederim herkes adina ;)

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Haz 15, 2009 1:47 pm

onemli degil Jamir insanllah sonuc olumlu gelir. sana daha oncede dedigim gibi vizede sorun olursa 2 yillik bitirmen sorun olur. ama alirsin heralde vizeni. gecmis olsun. insallah senin icin hayirli bir cevap gelir

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Pzt Haz 15, 2009 4:48 pm

Turkiyede de oldugu gibi onlar icinde 2 yilliklar sanki en dandik universite gibi geliyor. banada ayni davranislari sergilediler.. paso sorular yaniltmaya sasirtmaya ve yanlis bilgi vermek icin ellerinden geleni yapiyorlar.. ordaki psikolojin gercekten bozuk oluyor. bende bekliyorum yabancilar polisindne bir sorun bir problem cikmazsa 3 temmuzda en gec saat 10 a kadar burda ol dedi ama ben hala temkinliyim cunku 2 yilligim ve sanki kirmizi muhur gibi 2 yillik olmam sorun yaratiyor... umarim sende alirsin vizeni temkinli ol derim cunku bende oyleyim... hayirlisi olsun

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 15, 2009 6:38 pm

Nihayet bitti demek gecmis olsun ve rica ederiz..Kurnazca sorular sormuslar gene sende iyi cevaplamissin mantikli.Bekleyenler kervanina hos geldin umarim alirsin kisa surede vizeni..

Ruzgar84

Mesaj gönderen Ruzgar84 » Prş Haz 18, 2009 12:23 am

2 yillik mezunu olman senin icin bi avantaj bence bunu sorun etme
ben 4 yillik mezunuyumda noldu 4 yillik bitirmissin neden almanyaya gitmek istiyosun dediler:)

muro_bjk

Mesaj gönderen muro_bjk » Pzr Haz 21, 2009 3:21 pm

arkadaslar herkese merhabalar...bende 22 haziran gunu yani yarin 9.15 te vize gorusmesine randevum var.Belgelerimi tamamladim,geothe enstitusune kayit yaptirdim ve garantor belgesi getirdi kuzenim,diger belgelerimide tamamladim,bakalim nasil gececek,tavsiyesi olacak arkadaslar lutfen esirgemesin,iyi gunler...

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzr Haz 21, 2009 3:47 pm

rahat ol, sorabilcegi cevaplari kafanda onceden cavpla. evraklarin tamsa zaten sorun cikarmaz merak etme. sakin bir sekilde yarin gorusmeden cikarsin.
kolay gelsin

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Haz 22, 2009 6:59 pm

kardes olabildigince sakin ol demekten baska bisey soylenemez ...
Allah yardimcin olsun

muro_bjk

Mesaj gönderen muro_bjk » Pzt Haz 22, 2009 9:05 pm

Arkadaslar merhaba dunde yazdigim gibi bugun sabah randevum vardi,akisi ise soyle gelisti... 9.15 te olan randevum icin 8.30da iceri alindim ups den zarf aldiktan sora evraklarim siraya konuldu ve sira numarasi aldim beklemeye basladim ve randevu saatimden 10 dk once siram geldi...Bayanla selamlastik sonra evraklarimi istedi verdim oncelikle bakti ve ilk sorusu bolumunu seviyormusun?,oldu.bu arada Cukurova Universitesi Peyzaj Mimarligi mezunuyum.Evet dedim.Girerken biraz heycan vardi ama daha sonra rahatladim,deken sorular basladi :) neden master yapmak istiyorsun? Cvp:Egitimimi daha iyi bir seviyeye tasimak icin,hocalarmin bazilari almanyada egitim almis onlarin tavsiyesi vs. Kendi bolumundemi yapmak istiyorsun dedi,bende yine evet dedim olabildigince kisa ve oz cvp vermeye calistim.Gecimini nasil saglayacaksin dedi,kuzenim garantor olmustu onu bildirdim ayrica bankada kendi adma hesap dekontlarini sundum bunlarda var dedim aldi bakti evraklarimin arasina yerlestirdi,nerde okuycaksin almanyada dedi bende Darmstad Teknik Uni ile gorustugumu soyledim tamam dedi.Sadece o okuldami var bolumun dedi bende hayir dedim mimarlik fakultelerinin oldugu unilerde oldugunu soyledim.Almanca biliyomusun dedi evet kursa gittim dedim belgeyi istedi onuda vedim onuda ekledi evraklarima,Vizene red gelirse ne yapmayi dusunuyosun? dedi,bende akademik kariyer dusundugum icin burdaki universitelerle goruscegimi soyledim,oda olmazsa calismayi dusunuyorum dedim.Sonra tamam sen disarda bekle dedi yaklasik 2.5 saat bekledim vebayan tekrar cagirdi beni vize ucretini istedi ve 2 adet imzalamam gereken kagit uztti imzaladim tamam islemlerin bitti Almanyya yolluyorum evraklarini dedi,bende son olarak Hoze(kendisi sinif arkadasim) nikli arkadasim gibi hani vize turune basvurmus bulunuyorum dedim oda dil+master yani ogrenci adayi degilmi ddim evet dedi,tesekkurler dedim,oda sende bu arada Darmstad Tek.Uni ile yazismalarini hizlandir gorusmelerini vs gibi biseyler soyledi ve ayrildim... Artik bende beklemeye basladim arkadaslar,yardimlari gecen tum arkadaslara tesekkur ediyorum,herkese basari dolu gunler...

xstern

Mesaj gönderen xstern » Pzt Haz 22, 2009 9:18 pm

mrb, sen hangi donem icin basvurdun, kabul belgen var miydi vize gorusmesinde?

muro_bjk

Mesaj gönderen muro_bjk » Pzt Haz 22, 2009 9:43 pm

ben frankfurt Goethe Enstitusune 2009/10 baslayacak kursa kayit yaptirdim bununla basvurdum.

xstern

Mesaj gönderen xstern » Pzt Haz 22, 2009 10:10 pm

hmm, bu arada gecmis olsun, insallah alirsin vizeni.

Kilitli