Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi 2 ( Verplichtungserklaerung )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
LMUcilesi

Mesaj gönderen LMUcilesi » Pzt Ağu 18, 2014 11:58 am

garantor belgesi orijinal olmak zorunda mi? fotokopi, cikti, fax olabilir mi?

engingdk

Mesaj gönderen engingdk » Pzt Ağu 18, 2014 2:26 pm

Bildigim kadariyla butun belgelerin orijinallerini goturmek zorundasin(Kabul kagidi vb. istisnalar olabiliyor). Konsoloslukta, orjinalini gordukten sonra fotokopilerini aliyorlar

ltfe

Mesaj gönderen ltfe » Prş Kas 27, 2014 4:33 pm

Selam arkadaslar ilk sayfadan son sayfaya kadar okudum tek sormak istedigim su, bugun istanbulda konsoloslukta randevum vardi ama garantor belgem yetismedigi icin pasaportum disinda ki belgeleri aldilar ve eksik belgeleri tamamlayip bana verilen bir kagitla kapiya birakilmasinin yeterli oldugunu soylediler. Sizce yine bizzat bu belgeleri ben mi kapiya goturmeliyim ya da bir arkadasim goturse olur mu . Yeteri kadar git gel masrafi yaptim tekrar bunun icin istanbula gelmek istemiyorum .simdiden tesekkurler

karguvan

Mesaj gönderen karguvan » Prş Kas 27, 2014 6:14 pm

[quote]ltfe tarafindan yazilan metin:

Selam arkadaslar ilk sayfadan son sayfaya kadar okudum tek sormak istedigim su, bugun istanbulda konsoloslukta randevum vardi ama garantor belgem yetismedigi icin pasaportum disinda ki belgeleri aldilar ve eksik belgeleri tamamlayip bana verilen bir kagitla kapiya birakilmasinin yeterli oldugunu soylediler. Sizce yine bizzat bu belgeleri ben mi kapiya goturmeliyim ya da bir arkadasim goturse olur mu . Yeteri kadar git gel masrafi yaptim tekrar bunun icin istanbula gelmek istemiyorum .simdiden tesekkurler[/quote]

Bende bugun istanbulda girdim benim de garantor belgemde sorun cikti cikarken sordum sana icerden bir belge verdiler o belgenini fotokopisi ile beraber girise teslim et dendi.

ltfe

Mesaj gönderen ltfe » Prş Kas 27, 2014 8:25 pm

Arkadaslar benim ilk kur 3 aylik gozukuyor bloke hesap acilsa yine de 12 aylik mi para yatirilmali yoksa 3 aylik yeterli mi

ferhatd

Mesaj gönderen ferhatd » Cum Kas 28, 2014 4:11 am

ilk aldigin vize zaten 3 aylik olucak 3 aylik yatirman yeterli

ltfe

Mesaj gönderen ltfe » Cum Kas 28, 2014 8:42 am

Cok tesekkur ederim cevaplar icin .Almanyada arkadasim var bankayla benim yerime anlasti hesabi direk acacaklar passport fotokopimi yollayacagim.sizce sikinti olur mu bloke hesap acisindan ?

ltfe

Mesaj gönderen ltfe » Prş Oca 01, 2015 9:29 pm

Arkadaslar acil ogrenmem gereken bir konu var.Ben vizeye 2 hafta once dik kursu icin basvurdum.Garantor belgemde problem oldugu icin tekrar bloke yada garantor istediler.Soyleki benim diger butun belgelerim konsoloslukta ama pasaportum bende .Belgeleri tamamlayinca getir dediler.Her neyse ben belgeyi bulamadim hala ve kursumu 3 ay sonraya erteleyecegim yetismeyecegi icin.Sizce bu belgeleri geri alabilir miyim cunku red almak istemiyorum.Tekrar sifirdan basvuru yapmak istiyorum

muratmg

Mesaj gönderen muratmg » Çrş Oca 07, 2015 12:23 pm

merhaba arkadaslar bende daha yeniyim bu konuda universiteye belgeleri gonderdik cevap bekliyorum danismanlik sirketi araciligiyla yaptim cevap gelmesi zaten uzun surdugunden bir konuda yardiminizi istiycem almanyada oturan bir arkadasim bana garantorluk sagliycak ancak danismanlik sirketi sartli kabul belgesi geldikten sonra onla alabilecegini soyledi belgeyi belge gelmeden garantorluk alamiyomu acaba vakit kaybetmemek acisindan ve ne kadar zamanda cikiyor garantorluk belgesi tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 07, 2015 12:59 pm

kabul belgesi olmadan da garantorluk belgesi alabilir. Suresi sehirden sehire gore degisiyor, kucuk sehirlerde 1-2 gun, buyuk sehirlerde 3-4 haftaya kadar cikabiliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

muratmg

Mesaj gönderen muratmg » Çrş Oca 07, 2015 1:17 pm

cok tesekkur ederim peki garantor belgesi icin hangi evraklar nasil islem yaptirmasi gerekiyo dikkat edilmesi gereken bir husu var mi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 27, 2015 10:24 am

bu basligin ilk sayfasinda yaziyor zaten hepsi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

smtsmst

Mesaj gönderen smtsmst » Cum Şub 13, 2015 3:47 pm

Arkadaslar Merhaba,

Siteye bugun uye oldum. Bu konuyla ilgili en son 2014 yilinda msjlar yazilmis ama basindan beri okudum konuyu. Benim sorum su.

Almanyada brauschweig teknik universitesinde lisans yapacagim ve dil kursuna kaydimi yaptirdim ilk ucreti odedim. Ayrica universiteden sartli kabul belgem de geldi. Benim bloke hesap acma durumum yok. Ancak teyzemlerin orada buyuk bir marketleri var ve bulunduklari yerin en buyuk marketi. bana garantor olacak kisi enistem yani market sahibi. Garantorluk basvurusu yapti muhtemelen gelirle ilgili problem olmaz diye dusunuyorum. Ayrica teyzemlerin yaninda ikamet edecegim. Enistemin bu belgeyi almasinda ve garqntor belgesiyle vize basvurumda sorun yasatirlar mi? Gercekten fena halde takinti oldu bu durum bana. Vizeden red yaniti alirim diye korkmuyorum degil hani. Kurs baslangicim 14 nisan ve garantor belgesi icin basvuru 2 subatta yapildi. Ozamana kadar yetisirmi buradaki vize islemlerimde dahil? Bilgi verebilirseniz cok sevinirim.

pipet

Mesaj gönderen pipet » Cum Şub 13, 2015 4:34 pm

Garantor belgesinin cikmasi cok uzun surmez, ordan da hizli gonderirlerse cabuk ulasir da sen vize gorusmesi icin gun aldin mi?

smtsmst

Mesaj gönderen smtsmst » Cum Şub 13, 2015 6:13 pm

cevap icin tesekkur ederim. Hayir evraklar gelmediginden gun almadim henuz. Neden gun almak problem teskil edermi? kac gun ilerisine gun verirlerki?:|

baneful

Mesaj gönderen baneful » Cum Şub 13, 2015 7:30 pm

[quote]smtsmst tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar Merhaba,

Siteye bugun uye oldum. Bu konuyla ilgili en son 2014 yilinda msjlar yazilmis ama basindan beri okudum konuyu. Benim sorum su.

Almanyada brauschweig teknik universitesinde lisans yapacagim ve dil kursuna kaydimi yaptirdim ilk ucreti odedim. Ayrica universiteden sartli kabul belgem de geldi. Benim bloke hesap acma durumum yok. Ancak teyzemlerin orada buyuk bir marketleri var ve bulunduklari yerin en buyuk marketi. bana garantor olacak kisi enistem yani market sahibi. Garantorluk basvurusu yapti muhtemelen gelirle ilgili problem olmaz diye dusunuyorum. Ayrica teyzemlerin yaninda ikamet edecegim. Enistemin bu belgeyi almasinda ve garqntor belgesiyle vize basvurumda sorun yasatirlar mi? Gercekten fena halde takinti oldu bu durum bana. Vizeden red yaniti alirim diye korkmuyorum degil hani. Kurs baslangicim 14 nisan ve garantor belgesi icin basvuru 2 subatta yapildi. Ozamana kadar yetisirmi buradaki vize islemlerimde dahil? Bilgi verebilirseniz cok sevinirim.[/quote] hangi market?

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Cum Şub 13, 2015 7:33 pm

16 gun oldu garanti belgem kargoya verileli ama hala gelmedi bu normal mi?
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

smtsmst

Mesaj gönderen smtsmst » Cmt Şub 14, 2015 12:27 am

[quote]baneful tarafindan yazilan metin:

[quote]smtsmst tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar Merhaba,

Almanyada brauschweig teknik universitesinde lisans yapacagim ve dil kursuna kaydimi yaptirdim ilk ucreti odedim. Ayrica universiteden sartli kabul belgem de geldi. Benim bloke hesap acma durumum yok. Ancak teyzemlerin orada buyuk bir marketleri var ve bulunduklari yerin en buyuk marketi. bana garantor olacak kisi enistem yani market sahibi. Garantorluk basvurusu yapti muhtemelen gelirle ilgili problem olmaz diye dusunuyorum. Ayrica teyzemlerin yaninda ikamet edecegim. Enistemin bu belgeyi almasinda ve garqntor belgesiyle vize basvurumda sorun yasatirlar mi? Gercekten fena halde takinti oldu bu durum bana. Vizeden red yaniti alirim diye korkmuyorum degil hani. Kurs baslangicim 14 nisan ve garantor belgesi icin basvuru 2 subatta yapildi. Ozamana kadar yetisirmi buradaki vize islemlerimde dahil? Bilgi verebilirseniz cok sevinirim.[/quote] hangi market?[/quote]

Neden sordun hangi market oldugunu orada zaten bir tane turk marketi var :)

smtsmst

Mesaj gönderen smtsmst » Cmt Şub 14, 2015 12:41 am

Bu arada belge bugun elime ulasti. Sormak istedigim soru su;

Belgenin arka sayfasinda sol at kosede yorumlar kisminda tahmini kalis suresi belirtilmemis. Ayrica ogrenim amacli olduguna nereden bakabilirim yardimci olabilir misiniz?

smtsmst

Mesaj gönderen smtsmst » Pzt Mar 02, 2015 1:02 am

Tamamdir sorumun cevabini buldum. Kor gozlerim gormemis ;) essek kadar studium yaziyormus:D ancak tahmini kalis suresi belirtilmemis. Bu sorun teskil eder mi? Kusura bakmayin cok soru soruyorum ama bilmedigimden endiseleniyorum telas yapiyorum.

Kilitli