Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Bulma ihtimalimiz?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Gaffgarion

Mesaj gönderen Gaffgarion » Çrş Şub 11, 2015 2:32 pm

Arkadaslar oncelikle iyi gunler, uzun zamandir bu forumu takip ediyorum. Arkadasimin bir problemi var ve cozum ariyoruz. Arkadasim TU Chemnitz\'den Master kabulu almisti. Birinci donem kolejde ogretmenlik yaptigi icin gidememisti. Butun belgeler gerekli olan her sey bu sitede okuduklarimiza gore herseyi halletmistik. Bloke hesap acmak icin para biriktirmeye calisti ama malum bankada 7900euro olmasi gerekiyor. Sonra Almanya\'da bir garantor bulmustuk. O bakimdan isler hallolmustu. Fakat adama ulasamiyoruz yani adam satis yapti ve arkadasim ortada kaldi. Yurt parasi, ceviriler hersey hazir hatta Chemnitz\'de part time ingilizce ogretmenligi yapabilecegi bir iste buldu, fakat garantor isi yatinca vize iside yatti. Sizce ne yapmaliyiz garantor disinda bir cozum var midir? Ya da garantor olabilecek birilerini bulma sansimiz var mi?

fatihko41

Mesaj gönderen fatihko41 » Çrş Şub 11, 2015 3:44 pm

oncelikle 8040 euro olmasi lazim bankada malesef garantor yada bloke hesap olmali.
Garantor sorunuda gelirsek bence cok zor tanimadiginiz birinin size garantor olmasi en kotu kredi bulun bi yerden her ay cektikce turkiyede yatirirsiniz sahsen ben oyle yapmistim. Ve bloke hesapla vize sansiniz dahada artar.

ferhatd

Mesaj gönderen ferhatd » Çrş Şub 11, 2015 3:46 pm

Fatih\'in de dedigi gibi Garantor bulmak cok zor benim kendi oz akrabalarim olmadi sansinizi deneyin tabi ama cok zor banka hesabi tek care maalesef

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Çrş Şub 11, 2015 4:02 pm

Sizi pek tanimayan birinin garantor olmasi cok zor. Hos akraba dahi olsa da pek bi sey degismiyo. Kredi cekebilme sansiniz varsa onu denemenizi tavsiye ederim.
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

Gaffgarion

Mesaj gönderen Gaffgarion » Çrş Şub 11, 2015 5:55 pm

Tesekkurler arkadaslar evet garantor isi yas gibi bizim aklimiza acikcasi pek kredi olayi gelmemisti. Yarin egitim kredileriyle ilgili bilgi alip ugrasacagiz bakalim. Herkese tesekkurler :)

flaga

Mesaj gönderen flaga » Çrş Şub 11, 2015 10:36 pm

Egitim kredisi belki olmayabilir. Biz normal krediye basvurmustuk ihtiyac kredisi mi deniliyor bilmiyorum. Yurtdisinda okumak icin egitim kredisi verirler mi emin degilim[mail][/mail]

jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Çrş Şub 11, 2015 11:22 pm

Yurtdisinda okumak icin oluyor egitim kredileri bazen ancak bloke hesap egitim harcamasi olarak gecmiyor ozunde, bu yuzden sorun olabilir sanirim mantik olarak. Ben de ihtiyac kredisine basvurmustum bloke hesap icin. Bu arada bazen garantorun olsa da kabul etmeyebiliyor yabancilar polisi, basima geldi ve ciddi vakit kaybi yasadim. Bloke hesap en garanti yol.

flaga

Mesaj gönderen flaga » Prş Şub 12, 2015 2:19 pm

Zaten her turlu burda harcama yapacaksin. Dil bilgin olmadan calisman kendini gecindirmen cok zor. Bloke hesap ile gelmek kafani 1 yil rahat tutuyor. Guzel guzel dilini ogreniyorsun sonra. :D

Gaffgarion

Mesaj gönderen Gaffgarion » Prş Şub 19, 2015 11:37 am

Yorumlariniz icin tesekkurler maalesef arkadasim ortada kaldi. Kredi vermediler ailesinin ustunde borc gozukuyor. Garantor iside yatti zaten arkadasa KYKdan kredi\'de cikmisti fakat uniye kayit yaptirmaya gidecek vizeyi alamayinca krediyi alamayacak yuzduk yuzduk isin sonuna geldik derken arkadas ortada kaldi. Birkac akrabaya falan ulastik Almanyadan bakalim ne olacak.