Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada tip

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tdu

almanyada tip

Mesaj gönderen tdu » Sal Şub 10, 2015 1:55 pm

Arkadaslar merhaba. Biz arkadasimla almanyada tip okumak istiyoruz. Ayni universitede tabiiki. Maddi durum lys falan her sey ayarli almanca seviyemizse B1 ve tum kriterlemiz ayni. Ayni universitede okumamizin garantisini hicbir sey vermez tabiiki ama ayni universiteden sartli kabul alirsak en azndan ayni uni kursuna gidip ayni sinava gireriz isimiz biraz daha olsa garanti olur diye dusunuyoruz. Acaba A2-B1den sartli kabul alan (TIP bolumu icin) universiteler var mi? Varsa hangileri ve sartlarini biliyor musunuz acaba bu konuda bi bilgisi olan yardimci olabilirse cok minnettar oluruz :ap

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

almanyada tip

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 10, 2015 8:57 pm

Kafadan ezbere sayamam ama universite tanitimlarini siteden takip edebilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

tdu

almanyada tip

Mesaj gönderen tdu » Çrş Şub 11, 2015 12:37 am

Evet onlari okudum bilgi de toplamistim baya fakat bir danismanlik Almanyada tip icin sartli basvuru yok gibi konusmustu orda sartli basvuruyla aliyor yazanlar tip icin de aliyor mu o kafami karistirdi hmmm

Eddard Stark

almanyada tip

Mesaj gönderen Eddard Stark » Çrş Şub 11, 2015 1:48 am

Umarim lys puanin iyidir. Tipta bekleme listesi var. ornegin benim baslamak istedigim uniye 700 kisi basvuru yapmakta sadece 70 kisiyi aliyolarmis. Ortalama puan 1.3 civarindan aliyoruz dediler. Sirf bu yuzden baska meslek arayislarina girdim.

tdu

almanyada tip

Mesaj gönderen tdu » Çrş Şub 11, 2015 12:21 pm

Henuz lysye girmedim ama netlerim cok iyi. Beni geren konulardan bir tanesi de okul puanina fazla dikkat edilmesi insallah edilmiyordur cunku benim okulum zor bi okul oldugu icin ortalamalarimiz pek yuksek degil.. hangi uniye basvurmustunuz ve ne kadar iyi olmasi yetiyor lysnin