Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TUM - TestDaf - Yardim

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
crazyfb

TUM - TestDaf - Yardim

Mesaj gönderen crazyfb » Sal Haz 02, 2009 2:31 pm

Selamlar herkese

Arkadaslar ben su anda almanca ogreniyorum. Temmuz ayinda da testdaf i yapip, Munih Teknik Universitesi - Elektrik,Informatik Muh. bolumunde master a baslama planlarim vardi. Bugun universiteye gittim. Kayit burosuyla konustum. Basvurunun son tarihi 15 Temmuz, ben bu zamana kadar testdaf sonucunu alamiyorum, sadece testdaf kayit belgesiyle basvuru yapsam olur mu dedim. Cunku benim bildigim, bu sitede okudugum, duydugum boyleydi. Boyle oluyor saniyodum. Ama adam israrla yok dedi. Bu sekilde kabul alamazsin, imkansiz dedi. Coktum resmen. :D

Bu olayin asli nedir simdi? Ben bu sitedeki bazi kisilerin bu sekilde basvuru yaptigini saniyodum. Ben de boyle yapamazmiyim? Yardim lutfen..!

romeo-87

TUM - TestDaf - Yardim

Mesaj gönderen romeo-87 » Sal Haz 02, 2009 2:50 pm

malesef yapamiyorsun,sitede okudugun sadece senin gibi bir ihtimal olabilirmi diye soranlar.zaten gorevliyle konusmussun yok demis.yani o belgeyi almayi bekleyeceksin ve mecburen diger semesterde basvurabileceksin.

crazyfb

TUM - TestDaf - Yardim

Mesaj gönderen crazyfb » Sal Haz 02, 2009 5:27 pm

hmm..ya ben maniaturk un bi baslikta yazisini okumustum gibi geliyor. Sanki demisti o daha once, kayit belgesiyle basvurunu yapip, daha sonra gonderebilirsin sonuc belgesini diye.

romeo-87

TUM - TestDaf - Yardim

Mesaj gönderen romeo-87 » Sal Haz 02, 2009 6:07 pm

nerde okuduysan tekrar bir bak,linkini buraya yaz bri bakalim.ama sonucta yine kabul belgesini alip,sonucu bekleme isi ordakilerin insafina kalmis,dedigine gorede sana hayir demisler yani.

maniaturk

TUM - TestDaf - Yardim

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş Haz 03, 2009 1:48 pm

Aslinda kayit burosunun dedigi dogru yani, basvurunda testdaf belgenin olmasi gerekiyor. Ama aklima bir trick de gelmiyor degil. Sen Testdaf sonucunu ne zaman alacaksin bu onemli. Yani online basvurunu yaparsin, sonrasinda belgelerini gonderirsin testdaf haric.

Online olarak gorebiliyorsun islemlerini. Yani internette, senin gonderdigin belgelerin tanina tick , eksiklere ise carpi atip, su tarihe kadar yollayin diye mail atiyorlar. Bu sayede zaman kazanman mumkun ;). Bende baska bir belgeden dolayi olmustu, sanirim 1 ay oyle kazanman mumkun ama eger Testdaf belgen Agustos\'ta da eline gecemeyecekse o zaman yapacak bir sey yok... :)

crazyfb

TUM - TestDaf - Yardim

Mesaj gönderen crazyfb » Çrş Haz 03, 2009 7:46 pm

Ya ben testdafi aslinda 2 kere yapiyorum. 9 Haziranda ilk sinav 15 temmuz da ikinci sinav. Ilkinde gecebilcegimi sanmiyorum. O yuzden 2. defa gircem. Ilkine calismadim hic daha. Sadece denemek amacli giriyorum. Aslinda onu gecebilirsem o zmn dedigin yolu deneyebilirim. Ama zor gibi geliyor. Ikincisinde de sonuc elime ancak eylulun basinda gecer heralde. Cok ters bi zaman oldu. Baska bi yolu yokmu bunun? Veya universitenin kendi yaptigi sinav filan var mi acaba?

Bi de kis doneminde eger baslayamazsam universiteye, oturumumu uzatabilirmiyim? Kasim ayinin sonuna kadar oturumum var. Uzatabiliyorsam onu denemeyi dusunuyom. Yaz doneminde baslarim belki.

Son olarak diger universitelerde boylemi acaba? Diger eyalettekiler. Yani testdaf sonuc belgemi sonradan gonderebiliyormuyum?

--------------------

Bi de aklima birsey daha geldi...DSH ile durumu kurtabilirmiyim? Yani DSH yi son basvuru tarihinden sonra yapabilirmiyim?

crazyfb

TUM - TestDaf - Yardim

Mesaj gönderen crazyfb » Prş Haz 04, 2009 11:12 pm

yardim yardim bitte..! :)

romeo-87

TUM - TestDaf - Yardim

Mesaj gönderen romeo-87 » Cum Haz 05, 2009 1:15 am

oturuma gittiginde tesddaff sonucun eline gecerse onu goturursun,yok gecmezse sinava girdigini ve sonucunu bekledigini sonrasinda uniye basladigini soylersin,oturumunu oyle uzatirsin.diyelimki sinavi gecemedin o zamanda yine bir dahaki sinava kaydini yapip sinava girecegini soylersin.yalniz ne zamandan beridir almanyadasin,yani bir kac sefer sinavi gecemezsen oturumunda sorun cikartabilirler.ikincisi DSH ve tesdaff iksiylede uniye baslayabilirsin.ama kime tesdaff kime dsh sarti kosuyorlar onu bilmiyorum.yani sana tesdaff sarti kosmuslarsa mecburen onu gecmeye calisicaksin.

crazyfb

TUM - TestDaf - Yardim

Mesaj gönderen crazyfb » Cum Haz 05, 2009 12:46 pm

o bakimdan bi sorun olmaz. kasim ayina kadar testdafi kesin veriyorum ztn. Herhangi bi sart da kosulmus degil. Ikisinden biri olabilir yani. Sagol yardim icin bu arada. Bi tane de mail aldim simdi.

--------------------------------------------
Sehr geehrter Herr Girgin,

vielen Dank fur Ihre Anfrage und Ihr Interesse an einem Studium an der TU Munchen.
Fur das EInreichen des Deutschzertifikats gibt es fur Masterstudiengaenge eine Nachfrist.
Der Nachweis muss also bis zum 15.August 2009 bei uns eingegangen sein.
Barbara Hammoud

Studentische Hilfskraft
Studienberatung
----------------------------------------------

Belki durumu bunla kurtarabilirim. Bu arada nachfrist ne demek. Cikartamadim onu.

maniaturk

TUM - TestDaf - Yardim

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Haz 05, 2009 2:13 pm

Benim dedigim olay, yani 15 temmuzda basvurunu yapacaksin ama en gec 15 agustos ta da testdaf sonucunu belgelemen lazim...

Bence sen FH Munih\'e de basvur, hem orasi dusuk testdaf sonucu ile de aliyor, hem de tu kadar zor degil...

romeo-87

TUM - TestDaf - Yardim

Mesaj gönderen romeo-87 » Cum Haz 05, 2009 2:14 pm

mastira giris icin alinacak almanca belgesini sunabilmen icin daha muhlet var diyor ve o belge 15 agustosa kadar bize ulasmak zorunda diyor.dedigin gibi bununla durumu kurtarma ihtimalin var.ama sen testdaffi kasim ayinda verebilirim demissin o yuzden basvurun diger semestere kalir tahminim.

crazyfb

TUM - TestDaf - Yardim

Mesaj gönderen crazyfb » Cum Haz 05, 2009 7:38 pm

kasimdan once veririm canim testdafi. sali gunu giriyorum sinava ztn. Su an C1 deyim. Ama sinava calismadim. Yapabilirim gibi geliyor ama hayirlisi. O olmadi en gec temmuzun 15 indeki sinavda kesin yaparim yani. Ilk sinavi yapamazsam, basvuru dedigin gibi bidaki doneme kayacak.

@maniaturk

evt. Senin dedigin olay oluyor bu. Ama ben FH ye basvurmak istemiyorum. Benim hedefim TUM. Gerekirse bi daki donemde girerim. Hayirlisi. :)

Sagolun bu arada yardimlar icin.

crazyfb

TUM - TestDaf - Yardim

Mesaj gönderen crazyfb » Pzr Haz 07, 2009 12:32 am

Bu arada buldum maniaturk un dedigim yazisini...:)
-------------------------------------
[quote]residentevil tarafindan yazilan metin:
gencler iyi guzel de onemli bir sorun var sinavlarin buyuk cogunlugu haziran ayinin sonunda son basvuru tarihi ise bir cok universitede temmuz 15, sonuclarin belli olup aciklanip ardindan universiteye basvurmamiz cok az zaman var....[/quote]
---------------------------------------------

maniaturk

[quote]DSH yada TEstdaf kayit belgeni yolluyorsun basvuru surecinde. Adamlar kabul ediyorlar. SInavi gecersen belgenle gidip kayit yaptiriyorsun.. [/quote]

maniaturk

TUM - TestDaf - Yardim

Mesaj gönderen maniaturk » Pzr Haz 07, 2009 2:24 pm

haklisin ama kayit tarihine kadar belgelerini goturmen lazim. Onu da eklemisim. Kayit tarihini gectikten sonra goturebilecegin universiteler de var olmasi lazim. Ama dedigim gibi TUM\'da kayit tarihine kadar yani onlarinda soyledigi gibi 15 Agustos\'a kadar belgeni goturebilirsin ancak...

crazyfb

TUM - TestDaf - Yardim

Mesaj gönderen crazyfb » Sal Haz 09, 2009 9:24 pm

arkadaslar girdim testdaf a bugun. 2 gun calistim sadece ben testdaf icin ozel. Leseverstehen, Horverstehen, Schriftliche den tahminim 4 alirim. Ama mundliche biraz yalan oldu gibi. Ordan 3 gelir gibi geliyor. Normalde iyi konusabilmeme ragmen, sinav ortaminda zor oluyor biraz...

Nasil geliyor puanlar? Bekledigimden yuksek gelebilirmi?