Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bochum\'da konaklama

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
duru

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen duru » Çrş Haz 19, 2013 8:34 pm

Merhaba arkadaslar,

Bochum\'daki ogrenci yurtlarindan biri olan Das Papageienhaus hakkinda bilgisi olan var mi? Nasil bir yer acaba, bilgisi olan yazarsa sevinirim.

GK

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen GK » Çrş Haz 19, 2013 10:52 pm

yeri fena degil universiteye 1 durak icini bilmiyorum nasil ama ne yap ne et studentwerk e bagli kolleg str2 de kalma ben kaldim otobus ulasim falan yok 2 km rahatta yuruyosun.

duru

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen duru » Prş Haz 20, 2013 12:03 am

AKAFO nun yurtlari da dahil, bir cok yere basvuru yaptim fakat geri donus alamadim. bir tek burada bos yer bulabildim. sanirim almanca kursuna devam edenlere oncelik verilmiyor. Cevabin ve onerin icin de tesekkurler..

GK

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen GK » Prş Haz 20, 2013 10:51 pm

burada istisnalar disinda genelde bizlere donmuyorlar yasadiklarimdan biliyorum senin baski yapman lazim surekli mail atman lazim esir almadan bos odama bulman zor :)

duru

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen duru » Cmt Haz 22, 2013 7:50 am

Roncalli Haus hakkinda bir bilginiz var mi?

udemir

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen udemir » Cmt Haz 22, 2013 6:22 pm

Papageienhaus ta kaliyorum yaklasik 7 aydir okulun yurtlarinda kalamayan bir cok orencinin ugrak yeridir gelicek olursan yeni odalari secmeni tavsiye ederim kimi ogrencide begenmiyor biraz sans isi benim bulundugum kat sessiz ve nezih bir yer.

duru

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen duru » Cmt Haz 22, 2013 7:42 pm

evet su anda kalacak yer sorunumu cozmeye calisiyorum, okulun yurtlarinda da yer bulamadim. Papageienhaus\'u arastirdiuim kadariyla isinamadim. Siz de sans isi demissiniz, biraz daha aciklarsaniz sevinirim? Genellersek gurultulu ve nezih bir yer degil mi? Bu arada cevap icin tesekkurler...

udemir

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen udemir » Cmt Haz 22, 2013 10:07 pm

mutfak, wc falan ortak kullanim buralarda herkes kendinden sorumlu olursa pek bi temizlik sorunu olmuyor gurultu konusu heryerde olan bi problem ama suan universitede egitim gormuyosan yani dil kursu yapiyosan pek fazla bir alternatifin yok gibi daha iyi bir yer bulabileceksen degerlendir ama onun disinda bir cok insan burda konakladi konakliyor ve konalayacak :) biraz mecburiyetten.

duru

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen duru » Pzt Haz 24, 2013 6:03 pm

bir de soyle bir durumla karsilastim, bir sitede, Bochum\'da bir yurtta bos bir oda buldum, suresinden once ciktigi icin yerine birini ariyordu cikan arkadas. Iletisime gectigimde ofise bildirdikten sonra odayi verebilecegini soyledi. Tekrardan gorustugumuzde ayni yurtta bekleme listesinde oldugum icin, ofisten odayi alamayacagima dair cevap aldigimi ogrendim. Ilginc bir uygulama gibi gorundu bana. Madem oyleyse neden ilan veriyorlar ya da bos odalara direkt listeden yerlestirme yapmiyorlar.

GK

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen GK » Pzt Haz 24, 2013 6:16 pm

yanlis anlamis olmayasin aslinda bekleme listesinde olanlara veriyorlar bole bi durumda

duru

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen duru » Pzt Haz 24, 2013 7:28 pm

yanlis anlamadim, aldigim cevapta zaten bekleme listesinde oldugum icin simdiden bir odan var( ileride olacak anlaminda) bu yuzden de bu odayi alamayacagim aciklamasi vardi.

GK

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen GK » Çrş Haz 26, 2013 1:27 am

tamamiyle sacmalik zaten listede oldugun icin otomatikman sen ve o bosalan odadan erken cikicak olan cocuk anlastiktan sonra gidip studentenwerkle konusup isi halletmeniz lazim "normalde" ama yine sacma sapan bi sey soylemisler bunlarinda bi gunu bi gune tutmuyo

duru

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen duru » Çrş Eyl 04, 2013 1:47 pm

[quote]udemir tarafindan yazilan metin:

mutfak, wc falan ortak kullanim buralarda herkes kendinden sorumlu olursa pek bi temizlik sorunu olmuyor gurultu konusu heryerde olan bi problem ama suan universitede egitim gormuyosan yani dil kursu yapiyosan pek fazla bir alternatifin yok gibi daha iyi bir yer bulabileceksen degerlendir ama onun disinda bir cok insan burda konakladi konakliyor ve konalayacak :) biraz mecburiyetten.[/quote]

Das Papageienhaus benim icin de bir mecburiyet yurdu artik. Biraz temizlik sorunu haricinde yolunda gorunuyor her sey.

grh35

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen grh35 » Cum Mar 21, 2014 4:20 pm

Merhaba, ben de papageinhaus icin kayit yaptirdm, nisanda orda olacagim. yurtta ilk kayit islemleri hakkinda bilgisi olan var midir? Sozlesme faln yapiyor muyuz? bir de ilk giriste acilis saatleri disinda orda olursak anahtari alma imkani nasil olur?

weiss

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen weiss » Çrş Oca 28, 2015 11:07 am

Merhaba arkadaslar, yurtlarin cikmama ihtimaline karsi en iyi yer papageienhaus olarak duruyor arastirdigm kadariyla ,fiyat olarakta okulun yurtlariyla neredeyse ayni ,nisanda ki kursum icin acaba daha iyi bir oneriniz varmi yada kalan arkadslar memnunlar mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 28, 2015 11:47 am

orda kalan bir kac ogrenci arkadasimiz oldu ve hatta bir bayan ogrenci 3. gunu kacmisti. Oldukca kotu bir yurt. Sitemizdeki Bochum universitesinin tanitimi okudunmu? Orda konaklama ile ilgili ayrintili bir bilgi eklemistim diye hatirliyorum.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

weiss

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen weiss » Cmt Oca 31, 2015 10:02 pm

Evet ,inceledim fakat akafoe okul yurdu hemen cikmayacagi icin alternatif ariyordum:)

duru

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen duru » Sal Şub 03, 2015 10:17 am

akafoye sadece online basvuru yaparak bi cevap almak cok ama cok zor. benim onerim buraya geldiginizde herhangi bir yurda giris yapmadan yuzyuze gorusmeniz. Bir oda bulma sansiniz cok yuksek olur bu sekilde.

osoguz

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen osoguz » Pzt Şub 09, 2015 10:10 pm

[quote]duru tarafindan yazilan metin:

akafoye sadece online basvuru yaparak bi cevap almak cok ama cok zor. benim onerim buraya geldiginizde herhangi bir yurda giris yapmadan yuzyuze gorusmeniz. Bir oda bulma sansiniz cok yuksek olur bu sekilde.[/quote]

Duru tam olarak nasil yapmamiz gerektigini anlamadim.
Akafo\'ye onceden bir basvuruya gerek olmadan geldigimizde direk yurda giderek mi yapacagiz basvurumuzu?
Cok tesekkur ederim.

duru

Bochum\'da konaklama

Mesaj gönderen duru » Pzt Şub 09, 2015 11:41 pm

[quote]osoguz tarafindan yazilan metin:

[quote]duru tarafindan yazilan metin:

akafoye sadece online basvuru yaparak bi cevap almak cok ama cok zor. benim onerim buraya geldiginizde herhangi bir yurda giris yapmadan yuzyuze gorusmeniz. Bir oda bulma sansiniz cok yuksek olur bu sekilde.[/quote]

Duru tam olarak nasil yapmamiz gerektigini anlamadim.
Akafo\'ye onceden bir basvuruya gerek olmadan geldigimizde direk yurda giderek mi yapacagiz basvurumuzu?
Cok tesekkur ederim.[/quote]

demek istedigim online basvurunuzu yapin, ama cogunlukla yer olmadigina dair cevap veriyorlar. bu yuzden geldiginizde, akafo nun universitedeki ofisine gidip, basvurdugunuz yurtlarda yer olup olmadigini direkt sorun, yuz yuze gorusun.