Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

VIZE KABUL ALMAK

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ismail123

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen ismail123 » Cum Oca 23, 2015 3:45 pm

essen duisburg universitesinden sartli kabul belgesi aldim ve duisburg sehrinde kursa yazildimm. ve bloke bir hesap actirmak icinn deutsche formu doldurup konsoloslukta hukuk burosunda onaylattim ve vize basvurumu ayni gun yaptim.ve almanya deutsche bankasina anca vizeden sonra 12 gun sonraa almanya deutsche bankasina formum ulasti bana ilgileneceklerini ve ankara konsoloslukla irtibada gececeklerini soylediler .ankara konsoloslugunda vize basvurunda almanca bilip bilmediyimi ve dil sertifakasi olup olmadigini soylediler bende almanca olmadigimi ve burda almanca ogrendiyime dair belgem olmadigini, almanyada ogrenecegimi soyledimm biraz agresif oldugunu gozlemledim ve su anda vizenin sonucunu bekliyoruimm NOT: BU VIZEYI konsoloslukta gercekten evraklar bir bir inceleniyormu ve almanya ile irtibada giriliyormu ornegin universite,deutsche banka ilee yada yabanci polislerle gorusuluyormu ayri yeten ortalama vize sonucu kac gunde geliyorrr ve vizenin akibetini ne durumda oldugunu konsolos yada almanayadaki tanidiklar, yabanci polisle gorusup bilgi alinabilir mi?

Karthus

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen Karthus » Cum Oca 23, 2015 4:02 pm

Sen bloke hesabinda 8040euroyu blokelettigine dair belgeyi vermeden islemlerin baslamaz.Genelde 3-6 hafta surer basvularin sonuca ulasmasi.

Edit:: kisaca kendini iki aya ayarla. Sana daha hesabin acildiginda dair bildiri gelecek ondan sonra hesabina 8090 yatiracaksin bi de onun onay isi 3-4 is gunu suruyor.Bu islemlerden sonra gelen onayi konsolosluga teslim edeceksin onlar anca inceleyip Almanya\'ya gonderecekler uzun hikaye.Bilgi edinmek istersen vize ani defterini okumani tavsiye ederim.
RASTAFARI

ismail123

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen ismail123 » Cum Oca 23, 2015 5:14 pm

deutche banka formu yolladimm ve bloke hesabi 8.090 euro yu soyledikleri zaman yatiracam ve onay geldikten sonraa diyorsunuzz kiiii evrakiii konsoloslugaa yolamam gerekirmisss bizzzatt benim mi gitmem lazim ve tekrardan termin mi almak lazim o evrak icinn yoksaa fakslasam olurmu.cunku 8 ocakta vize icin evraklarimi verdimmm ve o onay kagidini verirsem almanya ankara konsolosluguna vizem gelirmi ve birde bu surec iki ay surduyunu soyluyorsunuzz ankara konsoloslugu onay kagidi gelene kaqdarr herhangii birr red yada evet cevapi vermez dimiii

ismail123

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen ismail123 » Cum Oca 23, 2015 5:17 pm

aklim cok karisikk ve korkuyorumm ne olacak ne bitecekk diyeee insallah dediyiniz gibi hemen ankara konsoloslugu karar vermeden bu onay kagidini onlara ulastirirsam cok iyi olacakk

ismail123

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen ismail123 » Cum Oca 23, 2015 7:37 pm

Lutfen bilgilerinize ihtiyacim var yazdiklarima cevap yazarsaniz memnun olurum

Karthus

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen Karthus » Cum Oca 23, 2015 7:50 pm

Basvurunun kabul edilip edilmeyecegini bilemeyiz.Sartlari yerine getirdiysen almaman icin bir engel olmaz.Tabi onlari Almanya\'ya sadece okumaya gittigine ne kadar cok inandirdigina bagli. Eksik evrak teslimi icin randevuya gerek yok.Sana belirli bir sure vermis olmalari lazim.Su tarihe kadar evragi teslim edin diye.
RASTAFARI

ismail123

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen ismail123 » Cum Oca 23, 2015 8:44 pm

Eksik evrakim yok sadece bloke hesapi yatirmak ve onay kagidi almak ve bir sure gunu vermediler

ismail123

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen ismail123 » Cum Oca 23, 2015 8:49 pm

Ya universiteden kabul belgesi ve kursa kayitli olduguna dair belge olupta ama turkiyede a1 dil sertifakassi veya daha ustunde bir belgesi olmadann bu aralar almanya vizesi alan oldumu

Karthus

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen Karthus » Cum Oca 23, 2015 9:34 pm

[quote]ismail123 tarafindan yazilan metin:

Eksik evrakim yok sadece bloke hesapi yatirmak ve onay kagidi almak ve bir sure gunu vermediler[/quote]

Suan icin onlarin gozunde eksik evrak.Olacak,olur ins,yakin zamanda olur gibi seyler Almanlarin sevmedigi bahanelerdir.Neyse oldugunda elden teslim edersin.Kaygilanacak bisey yok.
RASTAFARI

ismail123

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen ismail123 » Cum Oca 23, 2015 10:40 pm

Bloke onay hesabi elime gecene kadar banka konsoloslukla irtibada geciyormu benim konum hakkinda ve bu surecte konsolosluk beklerler mi

Karthus

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen Karthus » Cum Oca 23, 2015 11:55 pm

Son kez diyorum dostum.Sen o belgeni(8040 euronun blokelendigini belirten) goturmedigin surece vize islem sureci baslamaz.Sana bir tarih vermedilerse bu iyi ama olan zamanina oluyor.Deutsche Bank sadece oturum uzatma islemlerinde,musterinin yeniden 8040 euro bloke etmesi halinde irtibata geciyor ama yabancilar polisiyle.Sana gelen kagidin aynisini onlara da yolluyor.
RASTAFARI

ismail123

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen ismail123 » Cmt Oca 24, 2015 12:25 pm

Tesekkur ederimm onemseyip bilgi verdiyiniz icin saolasin

ismail123

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen ismail123 » Sal Oca 27, 2015 6:00 pm

13 gunde red karari geldi anlamak mumkun degill evrak incelemeden karar vermek ve bankadan bloke hesap acacagimi soyledimm adamlar beklemezmi yookk red kararindada universite kabulu ve kurs kayitli oldugumu bile bile karar senin orda okuyacagina ve universiteyi basaracagina inanmiyoruzz ozet olarak bunu yazmislar yok pes derimm ben buna

ismail123

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen ismail123 » Sal Oca 27, 2015 6:13 pm

ItiraZ dilekcesini doldurmam icin neler yapmam lazim burdan turkiyeden yolladigimda onemsemiyorlar almanyadan tanidiklarim tarafindan kimlere basvurup itiraz dilekcesini daha iyi bir sekilde doldurup almanya ankara konsolosluguna yolanirsa daha mantikli olmazmi .

pelinde

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen pelinde » Sal Oca 27, 2015 6:16 pm

Sen nelerle basvurmustun? Kabulun lisans icin miydi hangi bolumdu? Birde onun sartli kabul olduguna emin mosin evine falan geldi dimi postayla?
Itiraz dilekceni kendin yazacaksin baskasi tarafindan olmaz
Sitede ornegi var

ismail123

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen ismail123 » Sal Oca 27, 2015 6:53 pm

Duisburg universitesionkayit belgesi ve privatschule duisburg kurs ile lisans icin basvurmustumm

ismail123

VIZE KABUL ALMAK

Mesaj gönderen ismail123 » Prş Şub 05, 2015 9:03 pm

duisburg essen universitesinden aldigim on kayitbelgesi lisans icin ve duisburg ta bir dil kursuna kayit yaptirmistimm ve almanya konsolosluguna basvuruda bulundum fakat red karari aldimmm neymis inandirici gelmemis onlaraa itiraz dilekcesi yolladimm fakat olumlu bir cevap vereceklerini dusunmuyorummm tekrar dan basvuruda bulunabilirim fakat ne yapmak lazim vizeyi alabilmek icin turkiyede bir dil kursuna yazilip a1 alip tekrar muracat etmek yeterlimidir.yoksa a1 den daha fazla bir belgemi gerekirr