Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ikametgah ve Vize Randevusu..

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Oca 26, 2015 1:45 pm

Sorular Kisa mesaj bolumunde daha cok ilgi cekiyor ve yanitlaniyor Biliyorum.Ama benim soru oradan sorulamayacak kadar uzun oldugu icin yeni konu acma zahmetinde bulunayim dedim....

Benim ikametgah adresim Antalya,
Ama ogrenci olarak Elazig\'dayim.

Randevuyu aldigimda aradim ve bunu belirtip Illaki Izmir icin mi alacagim randevu sonucta ogrenci olarak Elazig\'dayim dedim kadina.O da bir Dakika bekletecegim sizi dedi galiba ustlerine danisti.Sonra gelip hayir ogrenci olarak Elazig\'dasiniz o yuzden Ankara\'yi veriyorum dedi Ankara icin aldim randevuyu.

Aklima takilan,Ankara\'ya gittigimde bana sorun yaratirlar mi ikametin Antalya niye bizden aldin gibisinden?
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Oca 26, 2015 2:05 pm

Kisa mesaj bolumun de soru sormak normalde yasak , sirf bu yuzden bir cok kez kapatildi.

Benim bildigim ikametgah adresin nerdeyse oraya gitmen gerekli , ama arayip sorduysan sikinti yok. Konsoloslugu mu arayip sormustun yoksa idatayi mi ?

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Oca 26, 2015 3:36 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Kisa mesaj bolumun de soru sormak normalde yasak , sirf bu yuzden bir cok kez kapatildi.

Benim bildigim ikametgah adresin nerdeyse oraya gitmen gerekli , ama arayip sorduysan sikinti yok. Konsoloslugu mu arayip sormustun yoksa idatayi mi ?[/quote]

Konsoloslugu arayip sormadim, IDATA dan randevu alirken durumu belirttim onlar da Ankara yi verdiler. boylesine kucuk bir ayrinti yuzunden buyuk sikintilar cekmek istemiyorum..

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Oca 26, 2015 4:51 pm

Elazig\'da ikametin varsa sorun olmaz.Ama sadece Antalya\'da varsa arayip sormani tavsiye ederim.Aklina takilmasi kotu birsey. Ben de bir evragimi gec verdim bisey olur mu diye kafayi yiyecektim.
RASTAFARI

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Oca 26, 2015 5:03 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Elazig\'da ikametin varsa sorun olmaz.Ama sadece Antalya\'da varsa arayip sormani tavsiye ederim.Aklina takilmasi kotu birsey. Ben de bir evragimi gec verdim bisey olur mu diye kafayi yiyecektim.[/quote]

Ikamet Antalya da maalesef :S

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Pzt Oca 26, 2015 5:46 pm

Ayni durumu ben de yasadim, fakat biraz farkli olarak. Ailemin ikamet adresi Adana idi, ben Eskisehir\'de okudugumdan ve ikameti oraya aldirmam gerektiginden, Eskisehir\'e zaten ikametliydim. Fakat her iki basvuru oncesinde (1. Staj vizesi, 2. Ogrenim vizesi) IDATA\'dan sordum ve hangi sehirde okuyorsaniz, oraya bagli konsolosluga muracaat etmeniz gerekiyor dendi. Her ikisinde de burnumuzun dibindeki Ankara yerine Istanbul\'a gitmek zorunda kalmistim (Belki de daha iyi oldu :) ). Adana\'ya Ankara, Eskisehir\'e Istanbul bakiyor zira. Hicbir sorun cikarmadilar, boyle bir konu gecmedi bile, ikisinde de vizemi aldim cok sukur. Bol sanslar.

pelinde

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 26, 2015 5:49 pm

Ben de ayni durumdaydim. Ikametgah Kocaelindeydi ama Ankarada okuyordum, bana istanbula vermislerdi :/

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Oca 26, 2015 5:51 pm

Genel anlamda konsolosluklar boyle yapiyor.Adresim bergkamen ve munster bana daha yakin olmasina ragmen illa essena gitmek zorunda oldugumu soylediler.Yaptiklari is ayni aslinda. Sanki essena gidince buzlu badem veriyorlar.
RASTAFARI

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Oca 26, 2015 6:43 pm

[quote]Eschweiler tarafindan yazilan metin:

Ayni durumu ben de yasadim, fakat biraz farkli olarak. Ailemin ikamet adresi Adana idi, ben Eskisehir\'de okudugumdan ve ikameti oraya aldirmam gerektiginden, Eskisehir\'e zaten ikametliydim. Fakat her iki basvuru oncesinde (1. Staj vizesi, 2. Ogrenim vizesi) IDATA\'dan sordum ve hangi sehirde okuyorsaniz, oraya bagli konsolosluga muracaat etmeniz gerekiyor dendi. Her ikisinde de burnumuzun dibindeki Ankara yerine Istanbul\'a gitmek zorunda kalmistim (Belki de daha iyi oldu :) ). Adana\'ya Ankara, Eskisehir\'e Istanbul bakiyor zira. Hicbir sorun cikarmadilar, boyle bir konu gecmedi bile, ikisinde de vizemi aldim cok sukur. Bol sanslar. [/quote]

tESEKKURLER CEVABIN ICIN :)

Sonuc olarak sikinti edecek bir durum yok yani okudugum sehire Ankara baktigi icin Ankara\'ya gitmemde sakinca yok ?

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Oca 26, 2015 6:46 pm

[quote]pelinde tarafindan yazilan metin:

Ben de ayni durumdaydim. Ikametgah Kocaelindeydi ama Ankarada okuyordum, bana istanbula vermislerdi :/[/quote]

Sonucta sana Istanbul\'u vermisler :S

Ama bana Ankara\'yi verdiler acaba operator mu yanlislik yapip Ankara verdi diyecegim,kadina Ikametim Antalya ama ogrenci olarak Elazig\'dayim nereye vereceksiniz dedim bir dakika bekletecegim dedi sonra geldi evet Ankara dan veriyoruz dedi verdi.. :S

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Pzt Oca 26, 2015 7:51 pm

[quote]atalayx6 tarafindan yazilan metin:

[quote]Eschweiler tarafindan yazilan metin:

Ayni durumu ben de yasadim, fakat biraz farkli olarak. Ailemin ikamet adresi Adana idi, ben Eskisehir\'de okudugumdan ve ikameti oraya aldirmam gerektiginden, Eskisehir\'e zaten ikametliydim. Fakat her iki basvuru oncesinde (1. Staj vizesi, 2. Ogrenim vizesi) IDATA\'dan sordum ve hangi sehirde okuyorsaniz, oraya bagli konsolosluga muracaat etmeniz gerekiyor dendi. Her ikisinde de burnumuzun dibindeki Ankara yerine Istanbul\'a gitmek zorunda kalmistim (Belki de daha iyi oldu :) ). Adana\'ya Ankara, Eskisehir\'e Istanbul bakiyor zira. Hicbir sorun cikarmadilar, boyle bir konu gecmedi bile, ikisinde de vizemi aldim cok sukur. Bol sanslar. [/quote]

tESEKKURLER CEVABIN ICIN :)

Sonuc olarak sikinti edecek bir durum yok yani okudugum sehire Ankara baktigi icin Ankara\'ya gitmemde sakinca yok ?[/quote]

Rica ederim, bire bir yasadigim icin iyi biliyorum, hem de 2 kez yasadim. IDATA\'dan da o sekilde yonlendirmisler, dert etmeyin. Bir sorun olursa IDATA Basvurusu sirasinda ozellikle belirttim dersiniz ama sanmiyorum bir sorun cikacagini.

pelinde

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 26, 2015 8:13 pm

@Eschweiler senin ama ikamethah Eskisehirdeydi degil mi? Atalayx6 bence de sorun cikmaz ama ben senin yerinde olsam acar sorardim yeniden. Cunku bazen neyi bahane etceklerini sasiriyolar

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Pzt Oca 26, 2015 8:28 pm

@Eschweiler senin ama ikamethah Eskisehirdeydi degil mi? Atalayx6 bence de sorun cikmaz ama ben senin yerinde olsam acar sorardim yeniden. Cunku bazen neyi bahane etceklerini sasiriyolar[/quote]

Evet ama IDATA\'daki gorevli hangi universitede okuyorsaniz oraya bakan konsolosluga yonlendirecegim sizi demisti, iki kez bunu yasadim. Keza atalayx6 icin de aynisini soylemisler.

pelinde

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 26, 2015 8:38 pm

O zaman bisey olmaz heralde :) bol sanslar simdiden Atalayx6 :D

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Oca 26, 2015 8:54 pm

O zaman bisey olmaz heralde :) bol sanslar simdiden Atalayx6 :D[/quote]

tesekkurler :D

Bekleyenler kervanina katilmama sadece 1 ay kaldi benimde :D

pelinde

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 26, 2015 10:03 pm

Bekleyenler kervanina katilmama sadece 1 ay kaldi benimde :D[/quote]

hic tavsiye etmiyorum :( Cok kotu bir sey

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Oca 26, 2015 10:16 pm

Bekleyenler kervanina katilmama sadece 1 ay kaldi benimde :D[/quote]

hic tavsiye etmiyorum :( Cok kotu bir sey[/quote]

Kendi devletim OSYM hazirlik surecinde o kabusu bana 2 yil on misli yasatti univ. kazanabilmek icin :)

O yuzden elin devleti az bile yasatiyor o yonden rahatim :)