Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
pelinde

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 19, 2015 3:54 pm

arkadaslar!!! bana auslaenderbehordeden cevap geldi,

der Formblattantrag ist noch nicht bei der Auslaenderbehorde Essen eingegangen.
Sobald dieser vorliegt, wird Ihr Antrag bearbeitet.

bunu yazmislar ne demek istiyorlar ki? konsolosluk belgelerimin 12sinde yollandigi soylemisti formblattantrag da neyin nesi o neden ulasmamis?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Oca 19, 2015 6:05 pm

1 hafta olmus , konsolosluk bunu postayla gondriyor normal , belge ulasinca calisilmaya baslancak diyor, daha da fazla mail atma bence , ters tepebilir.

pelinde

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 19, 2015 6:17 pm

Kac gunu bulur sizce? Cumartesine yetisir mi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Oca 19, 2015 6:31 pm

Ney yetisirmi ? Bu durumlarda hic standart yok maalesef , yabancila polisine bagli , onlarin yogunluguna bagli , ama sabir sabir. Ben 35 gun icin de red almistim sonra itirazdan sonra 9 ay sonra cevap verdiler bana , demem o ki sabir :)

pelinde

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 19, 2015 6:32 pm

Insallah direk onaylarlar benimkini, kursum basladi cunku :/

Karthus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Oca 19, 2015 6:38 pm

sana tavsiyem kursa mail atip bir sonraki kura kayit olman.Daha evraklar Essen\'a gitmediyse min 2 haftasi var(iyi haliyle).Eren gibi sorun cikarirlarsa cok uzun surebilir.Buranin devlet memurlari Turkiye\'deki gibi sabah 8.30 aksam 5 calismiyorlar.Sen vizeye basvurali sanirsam daha 1.5 hafta oldu.Bastan randevu tarihini geri cektirecektin.Ben de kurs baslayacak diye mail atmistim ama onu pek sallamiyorlar nasilsa ileri alma imkani var diye.
RASTAFARI

pelinde

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 19, 2015 6:53 pm

Direk onaylamazlar mi ki? Evraklarim tam,vize almam kesin gibi bir sey yani red etmelerine imkan yok cunku LYS de derecem var(ilk 2000) ve b1 sertifikasi aldim. Bloke hesap ve sartli kabul ile basvuruyorum :/ Napcaklar 2 hafta belgelerimle ya :(

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Oca 19, 2015 6:58 pm

Kesin vizeyi alacaksin diye bisey zaten yok.Tabi bu saydigin nedenlerle sansin yuksek ama garanti degil.Karthus un dedigi gibi kursu ertelemeye bak.Ki daha erken basvurman gerekiyordu vizeye , yani senin hatan adamlara bu yuzden basi yapma derim bir kez daha :)

pelinde

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 19, 2015 7:16 pm

Peki, bu hafta ici gelmezse eger erteleyecegim , ama umarim gelir umudumu kaybetmedim :D

sltn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sltn » Sal Oca 20, 2015 1:45 am

Bence de daha fazla mail atma .. misal ben atmistim berline , ocakta baslayan kursumu kacirdim, subata yetisemezsem 1 sene sonrasina almak zorundayim vs vs diye bir guzel terslediler , boyle sorular sormazsaniz daha hizli ilerler diye.. Zaten konsolosluk ayri mesele, ulasmak neredeyse imkansiz .. Tabi ki ilgilendikleri bir ben yokum ama en azindan vize basvurusunda bulunanlar rahatlikla ulasabilmeli ve aciliyeti aktarabilmeli, okadar para , emek , zaman harcaniyor , insan uzuluyor muhattap alinmadigina onu gectim bir de ustune terslendigine.. Sen bekliyomussun , kursun gecermis magdur olurmussun sanirim pek onemsemiyorlar ..

RockFilozofu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen RockFilozofu » Sal Oca 20, 2015 2:38 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Kesin vizeyi alacaksin diye bisey zaten yok.Tabi bu saydigin nedenlerle sansin yuksek ama garanti degil.Karthus un dedigi gibi kursu ertelemeye bak.Ki daha erken basvurman gerekiyordu vizeye , yani senin hatan adamlara bu yuzden basi yapma derim bir kez daha :)[/quote]

Abi iyi soyluyorsun da erken basvursan da bir sey farketmiyor ki benim 13.haftam bu hafta kursun baslama tarihi 1 Kasim yani onu gectim yilbasina kadar gelseydi yine iyiydi bizim de yapabileceklerimiz az 1 sene oncesinden mi basvuralim kurs icin burokrasi sifir almanlarda.

Karthus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Karthus » Sal Oca 20, 2015 2:39 am

@sltn Acikcasi pelinpelin\'e ben dahil cogu kisi senin dedigini tavsiye etti ama gordugun gibi 1.5 hafta sonra mail atmis.Tezcanli olmasindan kaynakli olsa gerek . Soest yabancilar polisi gibi birileri denk gelecek alacak basina belayi.Bu kisi neden bu kadar israrci diye merak ederler ve isi daha da uzatma ihtimali dogar.Yine tekrarliyorum 3 haftayi gecmeden bosa ulasmaya calismayin atesle oynarsiniz.Akisina birakin sureci ve oradaki insanlari cidden sizin kursunuzun baslangic tarihi alakadar etmiyor.Haklilar cunku,randevu tarihine gore kurs aramak yerine kurs baslangic tarihine gore onceden randevu almak daha mantikli.Ne zamanki olur 4 hafta o zaman ararsiniz veya mail atarsiniz benim basvurum ne alemde diye.
RASTAFARI

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Oca 20, 2015 12:30 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

@sltn Acikcasi pelinpelin\'e ben dahil cogu kisi senin dedigini tavsiye etti ama gordugun gibi 1.5 hafta sonra mail atmis.Tezcanli olmasindan kaynakli olsa gerek . Soest yabancilar polisi gibi birileri denk gelecek alacak basina belayi.Bu kisi neden bu kadar israrci diye merak ederler ve isi daha da uzatma ihtimali dogar.Yine tekrarliyorum 3 haftayi gecmeden bosa ulasmaya calismayin atesle oynarsiniz.Akisina birakin sureci ve oradaki insanlari cidden sizin kursunuzun baslangic tarihi alakadar etmiyor.Haklilar cunku,randevu tarihine gore kurs aramak yerine kurs baslangic tarihine gore onceden randevu almak daha mantikli.Ne zamanki olur 4 hafta o zaman ararsiniz veya mail atarsiniz benim basvurum ne alemde diye.[/quote]

Benim kursum vize gorusmemden 5 hafta sonra.
ideal midir yoksa mayis ayina mi erteleyeyim?
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

RockFilozofu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen RockFilozofu » Sal Oca 20, 2015 2:58 pm

Ikamet olarak nereyi gosterdin yere gore degisiyor cunku

pelinde

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pelinde » Çrş Oca 21, 2015 11:33 pm

@sltn Acikcasi pelinpelin\'e ben dahil cogu kisi senin dedigini tavsiye etti ama gordugun gibi 1.5 hafta sonra mail atmis.Tezcanli olmasindan kaynakli olsa gerek . Soest yabancilar polisi gibi birileri denk gelecek alacak basina belayi.Bu kisi neden bu kadar israrci diye merak ederler ve isi daha da uzatma ihtimali dogar.Yine tekrarliyorum 3 haftayi gecmeden bosa ulasmaya calismayin atesle oynarsiniz.Akisina birakin sureci ve oradaki insanlari cidden sizin kursunuzun baslangic tarihi alakadar etmiyor.Haklilar cunku,randevu tarihine gore kurs aramak yerine kurs baslangic tarihine gore onceden randevu almak daha mantikli.Ne zamanki olur 4 hafta o zaman ararsiniz veya mail atarsiniz benim basvurum ne alemde diye.[/quote]

Karthus sen de ayni yollardan gecmissin yalniz haha
vize ani defterini okudum da 10 gun sonra her tarafa sormaya mail atmaya baslamissin su tarihte dil kursum basliyor hizlanin diye :D
Yani boyle atarli ben her seyi bilirim tarzi yorumlara gerek yok heleki elestirdigin durumun aynisini hatta daha vahimini kendin yapmis oldugun icin komik de ayni zamanda.

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Prş Oca 22, 2015 1:02 am

[quote]RockFilozofu tarafindan yazilan metin:

Ikamet olarak nereyi gosterdin yere gore degisiyor cunku[/quote]

Darmstatd

Karthus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Karthus » Prş Oca 22, 2015 2:04 am

[quote]pelinde tarafindan yazilan metin:

Karthus sen de ayni yollardan gecmissin yalniz haha
vize ani defterini okudum da 10 gun sonra her tarafa sormaya mail atmaya baslamissin su tarihte dil kursum basliyor hizlanin diye :D
Yani boyle atarli ben her seyi bilirim tarzi yorumlara gerek yok heleki elestirdigin durumun aynisini hatta daha vahimini kendin yapmis oldugun icin komik de ayni zamanda.[/quote]

Dear Mr. Gueltekin,

to send the documents to us is just an intern process. Your Visa application was in form of a "Verschweigefristverfahren" this means you have to wait 3weeks+2 days from apllication on. It does not matter where your documents are.

regards

Merten

Ordnungsamt - Burgerdienste International
Burgerdienste International
Olpe 1
44122 Dortmund

Stadt Dortmund
32
Melanie Schmickler/STA32/Stadt Dortmund/DE
18.03.2013 08:18
Umarim aciklayici olmustur.Mail attigim gunun bir sonraki gunun sabahinda gelmistir.Madem cok iyi okumussun buraya universite okumaya gelecen hadi basit bir islem yapalim.Vize randevu tarihi-mail tarihi=? Benim evrak sorunum oldugundan yani gec teslim etmemden kaynakli ve de forumdaki bazi arkadaslara ait basvurularin sirf gec evrak verdiklerinden dolayi 1-2hafta daha gec yabancilar polisine iletilmisti.Benim kaygilandigim konu oydu.Ustte de yazdigi gibi evraklarimin nerede oldugunu ve isleme alinip alinmadigi uzerine sorulmus birsey.Arkadaslar evraklarimi verdim sizce vize ne zaman verirler diye sacma bir soru degil yani.

Kiyaslamaya gelince kimse kendi malini kotulemez.Sana gore sen kralsin tabi.Ben de bilirim senin gibi baslik acip tu dortmund sartli kabul veriyor mu(sordugun sorularin siradanligina vurgu yapmak icin orneklendirildi) diye sormasini.Suan 500 kusur mesajim varsa 400u sorulara cevap amacli yazilmis mesajlardir.Bi dusun 2011de kayit olan biri neden 2013te randevu almis olabilir.Kisacasi laf soktum zaaa xd ayaklarina yatmaya gerek yok.Hele ki forumda baslik acip forumda cevaplari olan sorular sorup ustelik bunu bildigi halde o kisi ugrasmasin diye yardim etmis tavsiyeler vermis birine laf sokmaya calismaya tesebbus etmek cokta gerekli bir sey .degil.Komik.Tavsan daga kusmus dagin haberi yok.
RASTAFARI

Karthus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Karthus » Prş Oca 22, 2015 2:10 am

[quote]atalayx6 tarafindan yazilan metin:

ideal midir yoksa mayis ayina mi erteleyeyim?[/quote]

Dostum Darmstadt yabancilar polisi hakkinda bilgim yok ama vizem gelince ayni gun bile gidebilirim diyorsan ideal bir sure.Ben 25 gunde aldim.
RASTAFARI

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Prş Oca 22, 2015 2:19 am

[quote]atalayx6 tarafindan yazilan metin:

ideal midir yoksa mayis ayina mi erteleyeyim?[/quote]

Dostum Darmstadt yabancilar polisi hakkinda bilgim yok ama vizem gelince ayni gun bile gidebilirim diyorsan ideal bir sure.Ben 25 gunde aldim.[/quote]

Vize gelirse en gec 3 gun sonra giderim o yonden sikinti yok :) Tabi bu onaylanma ve kabul edilme senaryosu uzerine kurulmus bir sey :)

RockFilozofu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen RockFilozofu » Prş Oca 22, 2015 2:21 pm

Ya arkadaslar benim dosyalari unuttular mi acaba ya 1 haftadir inceleniyor.88.Gun oldu artik biktirdi vallahi.Bir hafta once arayip bilgi istemislerdi konsolosluk hala cevap yok.

Kilitli