Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

sadece dil kursu icin vize basvurusu lutfen yardim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ozgu88

Mesaj gönderen ozgu88 » Sal Oca 20, 2015 9:35 pm

Merhaba, ben Stuttgart\'ta dil kursu icin vize basvurusunda buluncam. Orada bir yakinimda kalicam ve belgelerin asli yakinda elimde olacak Almanya\'dan gonderildi.
Bana gelecek olan belgeler:
Garantor belgesi
Dil kursu kayit belgesi
Almanya\'da 3aylik sigorta kaydi.

Benim vizeye basvurmam icin baska neye ihtiyacim var?
Belgeleri kendim gotursem daha mi cabuk cikar vize?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Oca 20, 2015 9:44 pm

Dil Kursu vizesini almak biraz zor maalesef.Bir sartli kabul alip Ogrenci adayi vizesine basvurmak daha mantikli olani.

ozgu88

Mesaj gönderen ozgu88 » Sal Oca 20, 2015 9:56 pm

Universiteye gitmek istemiyorum. Aslinda sadece dil ogrenmek istiyorum. Kolay alinir diyor alanlar. Sadece tam olarak neyin gerektigini hatirlaamiyolar.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Sal Oca 20, 2015 10:06 pm

Ogrenim vizesi evraklariyla dil kursu vizesi evraklarinin arasindaki tek fark sartli veya direkt kabul.
RASTAFARI

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Sal Oca 20, 2015 10:10 pm

@Karthus\'un da dedigi gibi tek fark sartli kabul.
Bende Dil kursu vizesi alip gittim. Tek fark universiteden sartli kabul yerine dil kursundan aldigim davetiyeyi gosterdim.

ozgu88

Mesaj gönderen ozgu88 » Çrş Oca 21, 2015 11:07 pm

Cok yardimci oldu soyledikleriniz tesekkur ederim cok.

lmasfo

Mesaj gönderen lmasfo » Sal Şub 24, 2015 7:12 pm

arkadaslar pazartesi vize randevum var butun evraklar tamam ancak "Turkiye`deki ekonomik durumunuza ve aile baglariniza iliskin belgeler (mal varligina
dair belgeler or. Hesap cuzdanlari, gayrimenkul vs. ve akraba baglantilarinizi
gosteren belge)." bunu net bir sekilde aciklar misiniz rica etsem acil bir durum.

bauen

Mesaj gönderen bauen » Sal Şub 24, 2015 8:48 pm

nufus mudurluguden aliyorsun o belgeyi. iste annen baban sen ayni evde ikamet ediyorsunuz. kac kardesin var vs onlari gosteriyor. birinci dereceden akrabalarini yani.

Daha sonra babanin veya annenin maas bankasina gidip 3 aylik islem ciktisi istiyorsun. emeklilerse emekli maas hesaplarini da iste. gayrimenkul vermemistim ben gerek yok. onun disinda kurs ucretini odediysen onun DEKONTUNU , ve kursa toplam ne kadar odeyecegini gosteren bir fatura gibi bir sey koy. yani mesela 3 ayda 1000 euro kursa vericem , buyrun ilk 2 ayi odedim 700 euroluk dekont da burada gibi.

not: gayrimenkule gerek yok dedim ama yaniltmis olmayayim. belki kira geliriniz var , maas yerine . o zaman onlarin da tapularini koyman lazim. sonucta istedikleri bu cocuga aylik kurs parasi + 700 euro falan cikar mi bu aileden? buna bakiyorlar diye dusunuyorum sahsen :)

lmasfo

Mesaj gönderen lmasfo » Sal Şub 24, 2015 11:18 pm

Tesekkur ederim. Tam tekmil vukuatli nufus kayit ornegini aldim. Benim garantorum var anne ve babamin 3 aylik dokumlerine gerek yoktur umarim. Ayrica kurs parasini yatirdim 2 kur uzerinden 4 ay olarak. Anne ve babama ait ait olan ev araba vs. bisey gostermelimiyim ? :)

bauen

Mesaj gönderen bauen » Çrş Şub 25, 2015 12:19 am

belli olmuyor ne desem bos :) . 3 aya kadar olan schengen vizesi olsa alirsin da sonucta sen uzun sureli vize aliyorsun. bence riske atma anne babanin maaslarini vs . de koy ki finansal anlamda sikinti yasayacagini dusunmesinler.

lmasfo

Mesaj gönderen lmasfo » Çrş Şub 25, 2015 10:19 am

Tmamdir tesekkur ederim yardimlarin icin :)

emrehakan79

Mesaj gönderen emrehakan79 » Pzt Mar 09, 2015 9:36 pm

[quote]ozgu88 tarafindan yazilan metin:

Merhaba, ben Stuttgart\'ta dil kursu icin vize basvurusunda buluncam. Orada bir yakinimda kalicam ve belgelerin asli yakinda elimde olacak Almanya\'dan gonderildi.
Bana gelecek olan belgeler:
Garantor belgesi
Dil kursu kayit belgesi
Almanya\'da 3aylik sigorta kaydi.

Benim vizeye basvurmam icin baska neye ihtiyacim var?
Belgeleri kendim gotursem daha mi cabuk cikar vize?[/quote]

Dil kursu vizesini almak zor degil. Benim verdigim belgeler sunlar: Garantor belgesi, dil kursu kayit belgesi ( 2 aylik kaydoldum) Tr den yapilmis sigorta, motivasyon yazisi, CV, Lisans diplomasi, il muhabiri, nufus kagidi ornegi, bunlari verdikten sonrada eve kagit gonderdiler garantorumle aramdaki iliskiyi aciklayan yazi ve Yuksek lisans ogrenci belgesi ve transcripti nide getirin diye. Teslim ettikten 3 hafta sonra vizeyi aldim.

lmasfo

Mesaj gönderen lmasfo » Çrş Nis 08, 2015 11:17 am

Arkadaslar vize icin 2 mart tarihinde izmirden basvurdum. Bugun almanyadan halam yabancilar polisini aradi ve benim dogru adres vermeme ragmen konsolosluk yanlis adres yazdigi icin is uzuyor konsoloslukla iletisime gecip duzelltrsin demis. Izmirde ki konsolosluga mail atan arkadaslar bir zahmet mail adresini verebilir mi ? acil yardim bekliyorum kursum 29 nisanda baslayacak

ttopcu

Mesaj gönderen ttopcu » Cum Nis 10, 2015 10:06 am

ben stuttgartta ifaya kayit oldum. daha dogrusu arkadasa para gonderdim 2 kur 4 aylik o beni kayit etti. belgenin orjinalini ona verdiler. vizeye basvururken o orjinal belge lazim mi? yoksa kurstan bana mail atsalar ciktisini alsam (makbuz ve kayit belgesinin) yeterli mi?

cunku evraklari gonderse kargoyla 10 gun surecek. bana 27 mayista seviye belirleme sinavina gelmen lazim dediler. yetismez vize diye tahmin ediyorum.

bir de benim sadece dil kursu kayidim var. ama konsolosluk sitesinde dil kursu devaminda yuksek lisans egitimi almak isteyenler ogrenci vizesine basvursun diyor. yani ogrenci vizesine basvurup sadece kabul belgesi mi eksik olacak benim evraklarimda?

bilen kisiler bir aydinlatirsa sevinirim.

deutsch_tr

Mesaj gönderen deutsch_tr » Cum Nis 10, 2015 12:20 pm

[quote]ttopcu tarafindan yazilan metin:

ben stuttgartta ifaya kayit oldum. daha dogrusu arkadasa para gonderdim 2 kur 4 aylik o beni kayit etti. belgenin orjinalini ona verdiler. vizeye basvururken o orjinal belge lazim mi? yoksa kurstan bana mail atsalar ciktisini alsam (makbuz ve kayit belgesinin) yeterli mi?

cunku evraklari gonderse kargoyla 10 gun surecek. bana 27 mayista seviye belirleme sinavina gelmen lazim dediler. yetismez vize diye tahmin ediyorum.

bir de benim sadece dil kursu kayidim var. ama konsolosluk sitesinde dil kursu devaminda yuksek lisans egitimi almak isteyenler ogrenci vizesine basvursun diyor. yani ogrenci vizesine basvurup sadece kabul belgesi mi eksik olacak benim evraklarimda?

bilen kisiler bir aydinlatirsa sevinirim.[/quote]
O belgenin orjinalini gormek isteyebilirler, onla ilgili kesin bisey soylenemez,onlarin insiyatifine kalmis.Master direkt ya da sartli kabulun yoksa master vizesine basvuramazsin zaten.Senin vize turun dil kursu vizesi,evraklarini ona gore hazirlaman gerek.kolay gelsin.

ttopcu

Mesaj gönderen ttopcu » Cum Nis 10, 2015 1:36 pm

dil kursu basvurusu evraklarinin listelendigi ekte;

Not: Hemen dil kursunu muteakip Almanya`da ogrenim gormek istiyorsaniz, dogrudan ogrenci ve ogrenim vizesi basvurusunda bulunmaniz gerekir (bkz. “Ogrenci ve ogrenim vizesi hakkinda bilgi notu”).

yaziyor konsolosluk sitesinde ondan oyle dedim.

deutsche bank islemlerinde de gelen mailin ciktisini alip gidiyoruz ya belki kurs kayit belgesinde de problem olmaz diye tahmin ettim. boylelikle vizeyi yetistirmem baya zor duruyor.

deutsch_tr

Mesaj gönderen deutsch_tr » Cum Nis 10, 2015 3:57 pm

dil kursu basvurusu evraklarinin listelendigi ekte;

Not: Hemen dil kursunu muteakip Almanya`da ogrenim gormek istiyorsaniz, dogrudan ogrenci ve ogrenim vizesi basvurusunda bulunmaniz gerekir (bkz. “Ogrenci ve ogrenim vizesi hakkinda bilgi notu”).

yaziyor konsolosluk sitesinde ondan oyle dedim.

deutsche bank islemlerinde de gelen mailin ciktisini alip gidiyoruz ya belki kurs kayit belgesinde de problem olmaz diye tahmin ettim. boylelikle vizeyi yetistirmem baya zor duruyor.[/quote]

Senin dil kursu disinda orada herhangi bir universiteden sartli kabulun var mi yoksa sadece dil kursu icin mi gidiyorsun? Bence de sikinti olmaz belgenin kopyasini goturursen ama yine de nolur nolmaz.

ttopcu

Mesaj gönderen ttopcu » Cum Nis 10, 2015 5:45 pm

@deutsch_tr

herhangi bir okula kabulum yok. ben senin dedigini anladim ama konsoloslugun sitesinde o bahsettigim not benim kafami karistirdi. sonucta uzun sureli sadece dil kursuna basvuranlar da cv, motivasyon yazisi, diploma, transkript, bloke hesap herseyi veriyor. tek okul kabulu haric.

konsoloslugun sitesinde de boyle bir aciklama bulununca dedim acaba ogrenci vizesi adiyla basvurumu yapip ve gorusmede dil kursundayken universitelere basvurup, dil kursuna muteakiben okula devam edecegimi soylesem yuz yuze ve direk ogrenci vizesi alsam. onlarin o aciklamasindan anladigim buydu benim.

yanlis anlamis olabilirim. daha onceden deneyimi olanlar vardir mutlaka.

dil kursu belgesinin kargoya verdirdim ancak vize gorusmesine yetismeyebilir. mail ciktisiyla gidecegim. isterlerse sonradan eklerim artik belgelerin icine.

Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Mesaj gönderen Alpertaskin » Cum Nis 10, 2015 6:27 pm

Eger okuldan kabulun yoksa ogrenci vizesi veremezler. O notta eger dil kursundan sonra Almanya da universite okumak istiyorsaniz ogrenci vizesine basvurun diyor. Bu basvuru icinde herhangi bir universiteden sartli kabul alman gerekiyor.
Dil kursuna vizeyi biraz zor veriyorlar eger su an imkanin varsa bir okuldan kabul al oyle basvur derim. Ve ogrenci vizesiyle,dil kursu vizesi belgeleri arasindaki tek fark okul kabul belgesi.
Bir de dil kursunu bitirdikten sonra eger universiteye devam etmek istiyorsan Turkiye ye donup tekrardan ogrenci vizesine basvurman gerekiyor.
Hayallerinin pesinden kos. Bir gun mutlaka yorulacaklardir...
Maschinenbau

Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Mesaj gönderen Alpertaskin » Cum Nis 10, 2015 7:33 pm

ben stuttgartta ifaya kayit oldum. daha dogrusu arkadasa para gonderdim 2 kur 4 aylik o beni kayit etti. belgenin orjinalini ona verdiler.[/quote]

Ne kadar ucret odedin ifa\'ya?
Hayallerinin pesinden kos. Bir gun mutlaka yorulacaklardir...
Maschinenbau