Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Kartim Yanimda Degil - Yesil Pasaportla giris

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mugur9

Mesaj gönderen mugur9 » Pzt Oca 19, 2015 3:50 am

merhaba arkadaslar,

eylul 2014\'de ogrenci vizesi alarak almanya\'ya giris yaptim. bir ay kadar sure sonra oturum izni icin basvurdum. ancak ilk basta memur kadinin isguzarligi yuzunden 3 aylik gecici oturum izni alabildim. 15 gun sonra tekrar gidip, iki yillik oturum izni aldim. ancak biliyorsunuz oturum karti ancak 1 ay gibi bir sure icinde elinize geciyor. bu surede donem bitti ve ben oturum iznimin cikmasina ragmen karti alamadan ulkeye dondum. subat\'ta almanya\'ya geri donecegim, gidince ilk is belediyeden kartimi almak olacak. ancak problem su,

yesil pasaportla 6 ay icinde 3 aylik bir giris cikis hakkiniz var biliyorsunuz. yanimda olan gecici oturum izni de ben almanya\'ya donmeden doluyor. kartim da olmadigi icin almanya\'ya girerken bir sorun olacak mi? aslinda sonucta eylul\'de ben ogrenci vizesiyle giris yapmistim, yesil pasaportla turist olarak degil. dolayisiyla simdi girerken yesille turist gibi girsem sikinti olur mu? tek meselem almanya\'ya girmek suan kartim zaten var. ne yapmaliyim?

biraz karisik bir soru biliyorum ama yardimci olan cikarsa mutesekkir olurum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 19, 2015 7:12 pm

yabancilar dairesinde calisan kadin isguzarlik yapmamis, aslinda kimsenin yapmadigi ve aslinda butun gorevlilerin yapmasi gereken islemi yapmis ve oturum karti gelene kadar 3 aylik gecici oturum karti vermis.

O oturum bittikten sonra Almanya ya giremezsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

mugur9

Mesaj gönderen mugur9 » Pzt Oca 19, 2015 7:48 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

yabancilar dairesinde calisan kadin isguzarlik yapmamis, aslinda kimsenin yapmadigi ve aslinda butun gorevlilerin yapmasi gereken islemi yapmis ve oturum karti gelene kadar 3 aylik gecici oturum karti vermis.

O oturum bittikten sonra Almanya ya giremezsin.[/quote]

bilader benim vizemin suresi vardi zaten o sirada. iki yillik oturum iznimi verecekti, banka dekontundaki adres farkli diye mazeret uretti. ben ondan tekrar randevu alip iki yillik izni aldim zaten.

almanya\'ya neden giremedigimi aciklar misin bilader yesil pasaportum var?

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Sal Oca 20, 2015 3:36 am

gecenlerde forumda bir arkadasta boyle bir seyden bahsetmisti sonrasinda ne yapti bilmiyorum... tavsiyem sana vize veren gorevliye ulasip durumu aciklaman ...
gdld

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Oca 20, 2015 1:12 pm

Eylul ayinda Yesil Paraport uzerinden ogrenci vizesiyle giris yaptiysan , yesil pasaportta olan 3 aylik vizesiz giris sureni doldurmamissin demektir.

Yesil Pasaport\'la seni almak zorundalar , hic birsey soyleme gorevli polis birseyler sorana kadar.
Sonra durumu izah edersin.

2 hafta once geldigimde Havaalaninda benzer durumla karsilastim.Kizi iceri aldilar sorun cikarmadilar pek.

Kart onemli evet ama pasaportunda oturumun varsa gecicide olsa oradan buluyorlar.

Dedigim gibi Yesil Pasaport sahipleri mazaret gostermeden ellerini sallaya sallaya Almanya\'ya girebilirler.
Buna hakkiniz var.

Bol sans
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

cancolag

Mesaj gönderen cancolag » Sal Oca 20, 2015 7:23 pm

[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:

gecenlerde forumda bir arkadasta boyle bir seyden bahsetmisti sonrasinda ne yapti bilmiyorum... tavsiyem sana vize veren gorevliye ulasip durumu aciklaman ...[/quote]

Burda bahsedilen benim. Bana da sorun cikarmadilar sinirda durumu acikladiktan sonra. Bir daha olmasin denildi sadece ama sansliydim.

mugur9

Mesaj gönderen mugur9 » Prş Oca 22, 2015 4:39 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Eylul ayinda Yesil Paraport uzerinden ogrenci vizesiyle giris yaptiysan , yesil pasaportta olan 3 aylik vizesiz giris sureni doldurmamissin demektir.

Yesil Pasaport\'la seni almak zorundalar , hic birsey soyleme gorevli polis birseyler sorana kadar.
Sonra durumu izah edersin.

2 hafta once geldigimde Havaalaninda benzer durumla karsilastim.Kizi iceri aldilar sorun cikarmadilar pek.

Kart onemli evet ama pasaportunda oturumun varsa gecicide olsa oradan buluyorlar.

Dedigim gibi Yesil Pasaport sahipleri mazaret gostermeden ellerini sallaya sallaya Almanya\'ya girebilirler.
Buna hakkiniz var.

Bol sans[/quote]

hocam cok tesekkurler cevap icin.