Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ebay uzerinden e-ticaret yapmak

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Oca 19, 2015 11:57 am

Merhaba

Ebay uzerinden satis yapmak istiyorum ama sorun su ki cevremde bazi insanlar gewerbeschein alip vergi odemek zorundasin diyor,bazilari privat olarak satabilirsin diyor.Internette de arastirdim fakat biz yani auslaender dedigimiz kisim icin net bir bilgi yok.

-Ebay hakkinda bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi?
-Vergi odemek zorundaysam bunu Gewerbeschein almadan yapabilir miyim?
RASTAFARI

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Oca 19, 2015 5:50 pm

ebayde privat olarak sattiginda ebay 10 15 satistan sonra sizi otomatik olarak gewerbeye ceviriyor gewerbeye cevirincede sizden sirketle ilgili gerekli bilgileri istiyor... gewerbescheinda biz yabanci ogrenci oldugumuz icin malesef alamiyoruz. yapabilecegin tek sey su ebay durumu cakana kadar privat olarak devam edip sonra yeni bir hesap acmak ama pek mantikli olmaz cunku alacagin yorumlar vs cok az olacagi icin satis yapman cok zor olur .

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 19, 2015 7:09 pm

cok dikkat cekmedikce satabilirsin, abartmadan ama.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Pzt Oca 19, 2015 7:25 pm

Ebayde satis yapiyorum 2013\'un basindan bu yana. Hatta su ana kadar 500 euroluk satisim olmus.
Ben privat yapiyorum. Sattigin urunde ebay %10 kesinti yapiyo. Sayet paypal uzerinden odemeyi kabul ettiysen bi %2\'de o keser.
Komisyon nasil odeniyo diyosan ebayde privat satis yaparken bi banka hesabi vermek zorundasin. Aylik olarakta o hesabindan otomatik faturayi cekiyo
Su ana kadar da bi problemle karsilasmadim. Dedigin olay belki sirket hesabi acarsan isteniyodur o evraklar.

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Sal Oca 20, 2015 3:30 am

privat olarak satis yaptiginda kesinti cok fazla cidden satarkende hep unutuyor insan ebayin payini Rechnung gelene kadar... adamlar oturduklari yerden ne para kazaniyorlar arkadas... para kazanmalarina birsey demiyorumda oturmalari sinir edici = )
gdld

anil

Mesaj gönderen anil » Cmt Tem 25, 2015 2:23 pm

Merhaba arkadaslar,

Aranizda e-bay uzereinden eloktronik cihaz almis olaniniz var mi? 2. el birseyler almak istiyorum ama guvenilirlik konusunda bazi suphelerim var.

thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Pzr Tem 26, 2015 8:06 am

Ben ps3 aldim ama ayni sehirdeydik gittim denedim once.