Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

akici almanca konusma

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
xstern

akici almanca konusma

Mesaj gönderen xstern » Cmt Haz 06, 2009 12:22 am

arkadaslar, sizce akici bir almanca konusmak icin almanyada bulunmanin onemi nedir, mesela turkiyede A1 den C1\'e kadar okuyup bu arada hic almanyaya gitmemis olan birinin akici bir sekilde konusmasi mumkun degil midir?

hiPoKoNdRiyAk

akici almanca konusma

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Cmt Haz 06, 2009 12:50 am

Sahsi fikrim; i
C1e gelene kadar her gun kursa gidip, kurstan ciktan sonra Turkce konusarak ne kadar akici konusulabilir oyle dusunmek lazim. (Almanya\'daki biriyle kiyasliyorum..) Pratik yapmak bence daha onemli. Sonucta insanlar kurallara gore konusmuyor.. En azindan bence almanca ogrendikten sonra Almanya\'da bir sure bulunmali..
Mumkun mudur?
Hicbir sey imkansiz degildir.. =)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

akici almanca konusma

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Haz 06, 2009 5:39 am

Hicbirsey imkansiz degil evet Turkiye\'de de kaliteli bir kursa gidersen ve bol bol pratige yonelik calisirsan olur..!
Ancak bunun icin ilk sart ogretmenlerin sadece Almanca konusmali Geothe bu konuda 1 numara..Bunun yaninda Almanca filmler,muzikler,uydu kanallarindan Alman tv kanallarini izleyerek de kendini hazirlayabilirsin..Ama gercekten cok calismak,caba ve azim gerektiriyor..
Dil kursunun onemi cok fazla..!

yorumcu

akici almanca konusma

Mesaj gönderen yorumcu » Cmt Haz 06, 2009 5:31 pm

almanyada olsaniz da 3-4 yil pratik yapmak gerekir. sadece kursla bitmiyor. DSH sinavini vermeklede bitmiyor. bence en az almanyda almanca ile ic ice, turkceden uzak bir sekilde(bunu basarmak cok zor) 3-4 yil cabalamak gerekir.
turkiyedeki c1 seviyesi ise girerken yabanci dilinin oldugunu gostermek icin iyi bir avantaj olur fakat bir almanla karsilastiginda yada bir alman TV izlediginde aslinda az anladigini ve yetersiz oldugunu cok net goreceksin.

der Nordostwind

akici almanca konusma

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Haz 06, 2009 5:49 pm

ben TRde cok gordum.adam alman dili edebiyatindan mezun ama almanla konusamiyor... ptarik cok onemli... dili ogrenmek kadar oldugu yerde yasamakta gerek.. ic ice olmak gerek...

yorumcu

akici almanca konusma

Mesaj gönderen yorumcu » Cmt Haz 06, 2009 5:57 pm

almanca vallaha bana baya zor geliyor.1,5 sendir almanyadayim daha cok eksigim var. bu eksiklik tahminime gore boyle omur boyu gider ancak su var 3-4 yil icinde yeterli bir konusma yeternegi olusur diye dusunuyorum. tabi bu kendim icin olan ongoru

xstern

akici almanca konusma

Mesaj gönderen xstern » Cmt Haz 06, 2009 6:21 pm

o zaman en iyisi C1 olmadan yani B2 bittigi zaman ilgili uninin dil kursunda C1 okumak galiba en mantiklisi. acikcasi hic almanyada bulunmamis biri burada C1 seviyesini bitirip dsh yi bile verse derslerde baya bi zorlanir gibi geliyor. turkiyede orta seviyeyi (B2 ya da C1i okumamak gerekiyo, cunku bu kurlarda artik daha fazla konusmaya onem verildigi icin, almanyada okumak cok mantikli.

yorumcu

akici almanca konusma

Mesaj gönderen yorumcu » Cmt Haz 06, 2009 6:42 pm

eger amacin almanyada egitimse turkiyede C1 bitirip gelmen senin zararina olmas,bilakis yararina olur.n gelirsin burda oberstufeden tekrar okur DSH ya kadar pratik yaparsin. zaman kaybi acisindan senin icin faydali olur.
yani turkiyede okumak senin zararina olmaz. aksine faydali olur.

xstern

akici almanca konusma

Mesaj gönderen xstern » Cmt Haz 06, 2009 6:58 pm

kendimden ornek vereyim, ben turkiyede goethede C1i bitirdigim halde akici almanca konusamiyorum, ve sirf bu yuzden sadece B2 sertifikamla uniye basvurdum, cunku C1i alsam bile dshyi bile versem ben derslerde zorlanacagimi simdiden hissedebiliyorum. bir de ben daha once hic almanyaya gitmedigim icin zaman zaman bunun bende yaratttigi sikintilari yasiyorum. tabiki eksik yonlerimi biliyorum ve bunlarin ustesinden gelmeye calisiyorum, almanca chat yaparak, almanca muzik dinleyerek, tvleri izleyerek....

fakat benim demeye calistigim sey su: bir kisi turkiyede ne kadar yuksek seviyede almanca gorse de, almanyada alinan dil egitimiyle bir olmaz (konusma yani pratik yapma acisindan). tabi turkiyede C1i okumak faydali olur, gramer, wortschatz bunlari sorunsuz bir sekilde halledersin, ama soyle bir nokta da var, disariya cikiyosun her yerde turkce, boyle acikcasi pek de pratik yapma imkaniniz olmuyor maleesef. o yuzdendir ki, ben kendim yasadigim icin boyle bir seyi, diyebilirim ki, B2 bitince almanyada uninin dil kursunda egitim almak, ancak bu sayede derslerde falan sosyal hayatta zorluk cekilmez gibi geliyor bana, gerci sizler almanyada oldugunuz icin bu durumu daha iyi biliyorsunuz ama. iste bu yuzden boyle bir baslik acip fikirlerini almak istemistim.
biraz uzun yazdim ama :D

yorumcu

akici almanca konusma

Mesaj gönderen yorumcu » Cmt Haz 06, 2009 7:04 pm

bende sana soyle bir ornek vereyim. almanyada istersen en yuksek seviye olan C2 sertifikasinida alsan bu almancayi akici konusacagin anlamina gelmez. bilmiyorum belki bende boyle ama zamanla olur bu ilerleme. aslina bakarsan cevremdekilerde boyle dusunuyor. akici konusmak zamanla olabilecek birsey

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

akici almanca konusma

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 06, 2009 11:35 pm

okulda gramatik ogreniyoruz sadece.. sokakta konusulan ve Umgangssprache denilen olay cok farkli.. ayrica okulda gordugumuz ve fachsprache denilen olay da bambaska bir boyutta.. bu yuzden size yegane tavsiyem bi is bulup calisin.. ama turk restraurantlarda degil tabiki =) bi tavsiye de daha bulunurdum ama birilerinden firca yemek istemiyorum anlayin siz ;) ama gece gunduz de almanca konussaniz hic bir zaman almancayi yuzde yuz dogru aksanla konusmaniz mumkun degil.. ayrica sakin dil ogrenirken sinifda gidip cinlilerle pakistanlilarla almanca konusmaya calismayin, almancam gelissin diye.. hic konusmayin daha iyi, onlarin yaptigi hatalari tekrarlamak size katki degil zarar getirir..

Jamir

akici almanca konusma

Mesaj gönderen Jamir » Cum Tem 17, 2009 3:47 am

gercekten insanin gozunde ne kadar buyuyor su dil olayi =) eski bir kiz arkadasima... seninle kimsenin dilimizi bilmedigi bizimde kimseyi anlamadigimiz biyerde yasamak ne guzel olurdu derdim goz boyamak icin... basima gelecegi varmis =)

tatile gittigimde herzaman cektigim bir problem oldu turistlerin bi kac kucuk sorusunda bile tikanan ben vucut diliyle nereye kadar idare ederim bilmem ilk ay yasayacaklarimi tahmin bile etmek istemiyorum Beni anca 2. tavsiyen kurtarir Gurkan =)

Ruh-Adam

akici almanca konusma

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Çrş Kas 04, 2009 2:38 pm

alman sevgili bulun almanca ders bile verirsiniz..

ama alman olsun..

benimki gibi cakma alman-ukran cikmasin..bazen frekans degisiyo..:ap