Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Uni Okumak isteyenler dikkat !

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ykpbyrm

Mesaj gönderen ykpbyrm » Prş Oca 15, 2015 9:03 pm

Merhaba arkadaslar ben 1 bucuk sene once paderborn universitesi makine muhendisligi kabulu almistim ve teminat icin bloke hesap acip 8 bin euro yatirdim okulum sifir almancayla kabul vermesine ragmen goethe enstutu den A1 sertifikasi almistim kalicak yerimi herseyimi ayarladim istediklerinden fazlasini verdim ama vizeden red aldim. Sizlere bi kac tavsiyem olucak kesinlikle yazicaginiz iyi niyet mektubuna cok dikkat edin mesela ben turkiyede uniyi yarim biraktigimi yazmistim vize surecinde okuldan neden atildiniz gibi bi soru geldi :) kendi istegimle biraktigimi lise diplomasi arkasindaki kendi istegiyle birakti yazisini cevirtip orjinali fotokopisi verdim ama genede turkiyedeki egitimimi yarida birakmamdan dolayi vize alamadim. mektupta belirtmesem ole bi soru sormicaklardi bile belkide vizeyi alicaktim. mektubunuzu ole bi hazirlayinki sizi sikistiricak bisey bulamasinlar onca masraf cope gitmesin. ve taksimde DAAD var oraya gidin ucretsiz danismanlik veriyolar yardimci oluyolar. Ama ne olursa olsun gercekci olun bi hayalin pesinde kosmayin gercekden yapicaksaniz cikin bu yola. ben suanda ist uni ceko okuyorum gidemedigim icin en baslarda cok uzulmustum ama sorun deil yuksek olur ins :d

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Prş Oca 15, 2015 11:08 pm

beilki alakasiz olacak ama burda hangi bolumu okuyordunuz?

helios

Mesaj gönderen helios » Cum Oca 16, 2015 12:37 am

Merhaba

Oncelikle senin karsilastigin durum icin gercekten uzuldum. Bu durumla karsilasirim vizeden red alirsam hersey allak bullak olur diye bende cok korkmustum. Cunku seninle benim durumumuz neredeyse benzer. (Bolum birakma okul degisme vs)

Neyse; bence bu konuda genelleme yapmak yanlis olur. Bende istanbulda bir devlet universitesinde 3. sinifa gecmistim sonra sinava girip ayni okulda yabanci dil isletme bolumune gectim. Lise diplomamin arkasinda da sizin dediginiz gibi kendi istegiyle 3. siniftan terk yaziyordu biraktigim bolum icin. Sonra hazirlik okurken almanyada dil egitimine devam etmeye karar verdim. babamin israriyla almanyada ki unilere basvurdum Gurkan Beyin araciligiyla. Turkiyeye geri geldim cunku vize yenilemesi yapmam gerekiyordu.

Vizede bana da sordular neden okulu biraktin hazirlik gecip neden burada yeniden kazandigin bolumde devam etmek idtemiyorsun? diye sordular. Ve bide neden almanyada devam etmek istiyorsun diye sordular. bende avrupanin daha fazla imkana sahip oldugunu vs vs anlattim. yani ne dusunuyorsam ne arastirdiysam ne icin gitmeye karar verdiysem anlattim. Mulakattaki kadin da hatta bana hak verdi. Yani bence bu vize olayi kendini dogru ifade edebilmek,inandirici olmak biraz da sansla ilgili heralde. Sans olayina pek inanmasam da. Sonuc olarak benim gibi de iyi bir ornek var. Bu nedenle okulu birakmis olanlara vs vize red veriyorlar diyemeyiz. Bilginiz olsun.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Oca 16, 2015 1:37 am

Uzulme bencede , mastera Almanya\'ya gelmen cok daha isabetli olur.
Almanya\'ya yukses lisansa gelmek en mantiklisi ve zamandan tasarruf icin en iyi yontem.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

helios

Mesaj gönderen helios » Cum Oca 16, 2015 2:12 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Almanya\'ya yukses lisansa gelmek en mantiklisi ve zamandan tasarruf icin en iyi yontem.[/quote]

"Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari." derken? merak ettim.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Oca 16, 2015 2:49 am

[quote]helios tarafindan yazilan metin:

Almanya\'ya yukses lisansa gelmek en mantiklisi ve zamandan tasarruf icin en iyi yontem.[/quote]

"Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari." derken? merak ettim.[/quote]
Ne demek sakir?
RASTAFARI

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Cum Oca 16, 2015 1:24 pm

"Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari." derken? merak ettim.[/quote]

5_D Cem Yilmaz zihniyetlerin Necmettin Erbakan yorumlari diyor...
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

ozand

Mesaj gönderen ozand » Cum Oca 16, 2015 2:54 pm

Ya ben simdi isanbulda 4 yillik elek.hab. muhendisligi okuyorum acaba ikinci senemde almanyadaki bi okula basvurma sansim varmi orda yeniden baslamak adina bu durumda bilgisi olan varsa yardimci olabilirmi ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 16, 2015 4:04 pm

Sansin var evet. Yeniden de baslamazsin, ortak derslerini saydirirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Oca 16, 2015 4:11 pm

Patentli bir soz , bana ait. PPPP
Paradokslugu ifade ediyor. Mesela hepimizin tanidigi , demokrasiden ve ozgurluklerden bahseden hukumet-ler gibi. ;))
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

helios

Mesaj gönderen helios » Cum Oca 16, 2015 7:12 pm

itikatta islamci yasantida sekuler mantigi misali :) sozun sahibinden bi aciklama almak istedim. tesekkur ederim PPPP