Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca Bilgisi Hakkinda

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
RockFilozofu

Almanca Bilgisi Hakkinda

Mesaj gönderen RockFilozofu » Pzt Oca 12, 2015 10:48 am

Arkadaslar bugun beni Baskonsolosluk\'tan aradilar.78.Gunum artik sira bana geldi galiba.Berlin yabancilar polisi Almanca kursuna gitmis miyim gitmemis miyim diye soruyor.Bu sekilde soru gelenler var mi?Ben de gitmedim ancak A2 seviyesinde almancam var dedim.(malum 3 aydir almanca calisiyorum, 4 sene de lisede gordum)
Kadina acikladim iste bunlari lisede kac sene gordun dedi 4 sene dedim.Buna benzer soru gelen var mi?Sonucta dil kursu belgelerini de verdim orada.Ve tahmininizce bundan dolayi red alma ihtimalim var mi?Gercekten A2 kurunun sonundayim teori ve pratikte.Sertifika cikartabilirim ancak gec oldu biraz galiba.Yorumlariniza acigim.

pelinde

Almanca Bilgisi Hakkinda

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 12, 2015 1:24 pm

Bana ayni sorulari glrusme sirasinda sordular. Benim b1 tomer sertifikam vardi ama kursa gitmemistim lisede ogrendigim haricinde.

pelinde

Almanca Bilgisi Hakkinda

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 12, 2015 1:59 pm

Senin dil kursu vizesi mi?

RockFilozofu

Almanca Bilgisi Hakkinda

Mesaj gönderen RockFilozofu » Pzt Oca 12, 2015 4:04 pm

Hayir normal ogrenci vizesi Duisburg-Essen Informatik bolumunden sartli kabul alip her seyimle basvurdum eksiksiz olarak.Ama benim uzun surmesinin sebebi Berlin olmasi.Maksimum 4-5 hafta icinde gidebilecegini dusunuyorum Essen\'e.

pelinde

Almanca Bilgisi Hakkinda

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 12, 2015 4:26 pm

24\'une yetismesi lazim 6\'sinda basvurdum hicbir eksik evrak olmadan. Nereden basvurmustun sen istanbul mu?

RockFilozofu

Almanca Bilgisi Hakkinda

Mesaj gönderen RockFilozofu » Pzt Oca 12, 2015 5:31 pm

Aynen istanbuldan basvurdum 12.haftaya girdim bugun ama dosyami incelemeye almislar ki bugun aradilar Bilgi istediler bugun yarin cevap gelir diye dusunuyorum.Umarim yetisir moralini bozmak gibide olmasin ama uzun bir sureyi goze almalisin en kotu ihtimal olarak.Erken de cikabilir ama sen kendini kotuye hazirla cabuk cikarsa sevinirsin.

RockFilozofu

Almanca Bilgisi Hakkinda

Mesaj gönderen RockFilozofu » Çrş Oca 14, 2015 12:42 am

Arkadaslar simdi forumu inceledim de Dil kursu sertifikasi buyuk onem arz ediyormus.Benim sertifikam yok daha dogrusu A2 seviyesinde almancam var ama sertifikalandirmadim bunu.Vizeden red yiyebilir miyim bunun yuzunden diger her sey tam.Hatta iyi bir ogrenci sayilabilirim.Liseye %4 gibi hatiri sayilir bir dilim ile girmistim.Osym sonuc belgesinde de %4.5 tayim.Lisede 4 sene almanca gordum.Transkriptlerde de gozukuyor zaten.Buna ragmen sertifikam olmadigi icin red alabilir miyim? Simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanca Bilgisi Hakkinda

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 14, 2015 3:18 am

Red almazsin ama daha iyi olur sertifika alirsan, hem Almanyada da isine yarar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

RockFilozofu

Almanca Bilgisi Hakkinda

Mesaj gönderen RockFilozofu » Çrş Oca 14, 2015 11:45 am

Anladim cok tesekkurler.