Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

lisans mi yukseklisans mi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Çrş Oca 14, 2015 1:25 am

iyi gunler ben son sinif okul oncesi ogretmenligi lisans ogrencisiyim. ortalamam 2.4 civari olacak diplomam da. bu ortalamayla almanya da yukseklisans basvuru kabulum biraz riskli gibi gozukuyor. bu sene bide ygs ye girip muhendislik bolumunu yazmayi dusunuyorum. kazanirsam da almanya da lisans olarak sartli kabul almak istiyorum. lise diploma notum 69du babam da orda yasiyo bana destek olacak sonucta ogretmenlik tam hayalimdeki meslek te degil malesef. . tecrubelerinize dayanarak hangi basvuru turunu bana onerirsiniz hangisinde kabul almam daha kolay olur. simdiden tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 14, 2015 1:42 am

Lisans bitirdiysen tekrardan lys ye gerek yok, burda sifirdan lisansa baslama sansin var fakat askerlik sorunu cikar. Asagidaki basligi incelemeni tavsiye ederim:

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=2137
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Çrş Oca 14, 2015 3:53 am

tesekkur ederim. benim sol ayagimda 2 cm kisalik oldugu icin curuk raporu alabilcem yani. heyet raporlarim mevcut sadece askeri bi hasteneye gozukcem. askerlik sorun degil. sifirdan lisansa baslama sansim nasil olur sadece ogretmenlikler icin mi basvurabilirim?

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Çrş Oca 14, 2015 3:59 am

pardon sayfayi okudum farkli bolumler olabilecegini anladim. fakat bu sekilde de basvurdugumuz universitenin kabul olasiligi dusmez mi ? yani bolumu okumussun bitmis bize neye guvenerek basvuruyosun falan demezler mi :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 14, 2015 11:37 am

onu konsolosluk der ve red verir, universite degil.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Prş Oca 15, 2015 3:02 am

tesekkur ederim verdiginiz bilgilerin icin.

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Pzr Oca 18, 2015 2:30 am

merhabalar actigim baska bi baslikta eren bey lisanstan kabul alip derslerini saydirip mastera devam edebilirsin demisti. peki bu basvuru master derecesinde goruldugu icin not ortalamamdan dolayi universite olumsuz sonuc verir mi. lisans basvurularinda not ortalamasinin daha onemsiz oldugunu gordum eger lisans basvurusu gibi gorunurse ihtimalim artar diye dusunuyorum. bende donem sonunda danismanliginizdan faydalancam buyuk ihtimalle :)