Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

studium in deutschland

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
safak89

studium in deutschland

Mesaj gönderen safak89 » Prş Haz 04, 2009 10:08 pm

merhaba arkadaslar
ben turkiyede almanca anadolu lisesi mezunu olup 400 saatin uzerinde almanca gordugumu zdp diplomasiyla belgeledim.2008 oss sinavinda ayrica almanca isletme bolumunu kazandim.marmara universitesi almanca isletme hazirlik sinifini bu yil itibariyle bitiriyorum.2008-2009 yili sonucunda toplam almanca saatim 2700 u asiyor ve seviye oalrak b2(mittelstuffe)oldum.basindan beri kendi bolumumu bir sekilde almanyada bitirmek istiyorum ve oradaki universitenin vizyonunu birebir yasamak istiyorum.fakat bu konuda 300 den fazla universite ile baglantiya gecmem zor oldugundan sizden ricam dsh sinavi ve bwL(betriebwirtschaftslehre) bolumu hangi universitlerede war ve burada dil sinavi ile kendinizi belgelemeden basvuru yapamazsiniz deniyor.universiyete kabul alip orada 1 yil hazirlik egitimi aldiktan sonra dsh sinavini orada verme gibi bir sansimiz warmi ogrenmek istedim.bu konuda hepnize tesekkur eder iyi calismalar dilerim
safak

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

studium in deutschland

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Haz 04, 2009 11:56 pm

(betriebwirtschaftslehre) Duisburg-Essen\'den kolay kabul alabilirsin..Basvuru tarihleri daha bitmedi..!
B2 oldugunuda belgelediysen burada seviye belirleme testine girip bilgini olcersin ve ona gorede b2 den mi c1\'den mi baslayacagina karar verirler..!
Daha sonra DSH\'ye girer ve universiteye baslarsin..

safak89

studium in deutschland

Mesaj gönderen safak89 » Cum Haz 05, 2009 6:21 pm

oncelilkle tesekkur edrim bilgilendirmeniz icin
ben burada b2 seviyesinde oldugumu bir diploma ile belgelemedim sadece final sinavimiz alman komisyonu tarafindan b2 olarak belirlendi ve ben bu sinavi gectim.burada bir dil kursuna gidip mutlaka b2 olarak belgelemem lazim mi ve son olarak okuldan kabul gelmesi halinde ben orada dsh sinavina hazirlayan bir kursa yada okulun hazirik sinifina baslayabilir miyim ,taki dsh yi onlarin istedigi tarihe verene kdar

romeo-87

studium in deutschland

Mesaj gönderen romeo-87 » Cum Haz 05, 2009 6:45 pm

elindeki B2 belgesi yeterlidir,yani burdan bir uniden kabul aldiktan sonra.uninin kendi dil kursuna katilirsin dsh kursuna yani,zaten B2 den sonra 1 yada 2 aylik bir hazirlanma suresi kaliyor DSH sinavina girmek icin.

xstern

studium in deutschland

Mesaj gönderen xstern » Cum Haz 05, 2009 9:58 pm

turkiyedeki B2 seviyesi almanyada daha dusuk bir seviyeye denk geliyor. mesela turkiyede integrasyon seviyeleri varken (A1, A2, B1,...) almanyada uninin dil kursunda G1-G2 yada M1-M2 seviyeleri oluyormus. zaten B2 yeterli bir seviye degil uniye baslamak icin, dsh nin mutlaka verilmesi lazim. yani senin anlayacagin b2 sertifikasini almaya gerek yok, cunku orada yeniden bir seviye tespit sinavina gireceksin yani o sinavda seviyen ne cikarsa ordan baslayacaksin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

studium in deutschland

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 05, 2009 10:02 pm

arkadasim yapacaklarin cok basit.. orda b2 mi ne seviyeni gosteren belgeyi alacaksin bi cok uni b1 seviyesiyle bile sartli kabul veriyor.. onlara basvuru yapacaksin, sonra gelince onlar seni ya c1 den baslatir veya sana bi seviye tespit sinavi yapip uygun bi kurdan baslatirlar.. sen de c1 i bitirip dsh sinavina girersin sonra o uni de ve baslarsin..

safak89

studium in deutschland

Mesaj gönderen safak89 » Cum Haz 05, 2009 11:58 pm

cok tesekkurler hepinize gercekten yorumlariniz beni bu konudaki karamsarligimi yok etti.ayrica universiteye basvuru yapabilmemde buyuk cesaret ve umut verdi.ben 14 haziranda amerikaya gidiyorum eylul ayi sonunda gelcem ve en kisa zamanda finans olarak orada kendime yatirim yapip turkiyeye dondugumde asil hedefim olan studium in deutschland a girisecegim.yorumlariniz icin cok cok tesekkurler herkese hayirli aksamlar istanbuldan safak...