Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzr Ara 14, 2014 11:11 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

izleyecegin yol burda yaziyor:

http://deutschstudent.de/news.php?readmore=89[/quote]

tesekkur ederim :) ben FU otomotiv muh. okuyorum bilimsel hazirlik(fizik,kimya,matematik) derslerimi A uzerinden B ile gectim acaba sartlikabul icin bu transkripti cevirsek basvuracagimiz okulda faydasi olur mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ara 14, 2014 11:13 pm

evet
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzr Ara 14, 2014 11:18 pm

evet[/quote]

verdiginiz linki okuyaraktan evraklarin birkismini hazirladim yarin da pasaportu cikartip garantore pasaport numarami yollayacagim. cuma gunu de ablam ile amcam 3 univ. basvuracaklar subatin 20 sine kadar sonuclanma ihtimali olur mu sartli kabul icin?

2. ve son sorum, site ici arastirmalarimda a1 ve a2 sertifikalarinin vize gorusmesinde faydasi olacagi soylenmis cogu kez bunun sebebi nedir?

tufan123456789

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen tufan123456789 » Pzr Ara 14, 2014 11:31 pm

Merhabalar oncelikle

Arkadaslar, 2011-2014 tarihli vize anilarinin neredeyse tamamini okudum ancak kiminin vizesi 20 gunde cikmis kimi 16 haftadan bahsediyor. Benim kursum 5 Ocak ta derslere basliyor ve ben 14 kasimda vize basvurumu yaptim. Basvurumu yapmadan once, daha once fikir edindigim kisiler bana 5 ocakta baslayacak kurs icin 14 kasimda yaptigim vize basvurusunun kurs tarihine yetisebilecegini soylediler yani hic yoktan vizeden olumlu yada olumsuz haber alabilecegimi dile getirdiler. Simdi soruma gelecek olursak ;

Ornegin : 10 kasimda vize basvurusunda bulunmus bir kisinin 1 kasimda vize basvurusunda bulunmus bir kisiden once vizeye sahip olma olasiligi var midir ? Kisacasi bu islem kimisinde 20 gunde sonuclanirken kimisinde uzadikca uzuyor mu ? (bazi donemlerde 50 gunde verilmis bazi donemlerde 30 gunde vs vs vs... Aklim almiyor... )

Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ara 15, 2014 12:00 am

[quote]atalayx6 tarafindan yazilan metin:

evet[/quote]

verdiginiz linki okuyaraktan evraklarin birkismini hazirladim yarin da pasaportu cikartip garantore pasaport numarami yollayacagim. cuma gunu de ablam ile amcam 3 univ. basvuracaklar subatin 20 sine kadar sonuclanma ihtimali olur mu sartli kabul icin?

2. ve son sorum, site ici arastirmalarimda a1 ve a2 sertifikalarinin vize gorusmesinde faydasi olacagi soylenmis cogu kez bunun sebebi nedir?[/quote]

ne zaman cevap gelir net bir bilgi veremem ama genelde 8 hafta suruyor basvurularin sonuclanmasi. Ikinci sorunun cevabi ayrintili olarak yukardaki linkte anlatiliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Ara 15, 2014 12:01 am

[quote]atalayx6 tarafindan yazilan metin:

evet[/quote]

2. ve son sorum, site ici arastirmalarimda a1 ve a2 sertifikalarinin vize gorusmesinde faydasi olacagi soylenmis cogu kez bunun sebebi nedir?[/quote]

ne zaman cevap gelir net bir bilgi veremem ama genelde 8 hafta suruyor basvurularin sonuclanmasi. Ikinci sorunun cevabi ayrintili olarak yukardaki linkte anlatiliyor.[/quote]

tesekkurler

Mertphlvn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Mertphlvn » Pzt Ara 15, 2014 1:13 am

[quote]tufan123456789 tarafindan yazilan metin:

Merhabalar oncelikle

Arkadaslar, 2011-2014 tarihli vize anilarinin neredeyse tamamini okudum ancak kiminin vizesi 20 gunde cikmis kimi 16 haftadan bahsediyor. Benim kursum 5 Ocak ta derslere basliyor ve ben 14 kasimda vize basvurumu yaptim. Basvurumu yapmadan once, daha once fikir edindigim kisiler bana 5 ocakta baslayacak kurs icin 14 kasimda yaptigim vize basvurusunun kurs tarihine yetisebilecegini soylediler yani hic yoktan vizeden olumlu yada olumsuz haber alabilecegimi dile getirdiler. Simdi soruma gelecek olursak ;

Ornegin : 10 kasimda vize basvurusunda bulunmus bir kisinin 1 kasimda vize basvurusunda bulunmus bir kisiden once vizeye sahip olma olasiligi var midir ? Kisacasi bu islem kimisinde 20 gunde sonuclanirken kimisinde uzadikca uzuyor mu ? (bazi donemlerde 50 gunde verilmis bazi donemlerde 30 gunde vs vs vs... Aklim almiyor... )

Tesekkurler.[/quote]

Merhaba tufan ben sordugun sorunun cevabini forumda buldum acikcasi ben 14 ekimde basvurdum benden sonra basvuran arkadaslardan bazilari benden once almislar mesela ve benim su an 62.gun oldu hala ses yok bunun icin yabancilar dairesi ile telefonla gorustum bana mail attilar cevabi 8-16 hafta surebilir daha dediler :D

fatihko41

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen fatihko41 » Çrş Ara 17, 2014 10:01 pm

Oncelikle herkese merhabalar arkadaslar,

16.12.2014 saat 08:00 randevum vardi.

Vize bolumune gelir gelmez zaten bi suriyeli akini vardi son zamanlarda her gun oldugu gibi.
Iceride sira beklerken bi kac ilginc olayla karsilastim onlarda bahsediyim oncelikle.
1. si ups gorevlisi bayan birinden 200 tl para aldi kim oldugunu hatirlayamadi baya bi onunla ugrasti sagolsun onun sayesinde bi yarim saat bekledik hadi o aldi vereninde mi kafasi ucuk :)
2. si de o sirada beklerken bi cocukla tanistim bana ilk defami giriyosun dedi bende evet dedim.
Daha sonra basladi icindekileri basina gelen olaylari dokmeye.
2 senedir almanyadaymis okuyomus oturumu bitince yabancilar dairesine gitmis. Oradaki yabancilar polisi buna bloke hesabi tekrardan koymasini soylmeis oda hemen olmaz demis neyse turkiyeye donmus ve bloke hesabi ayarlayip tekrardan vizeye girmis.

Ama isin komik tarafi RED yemis. Baya bi uzgundu bende uzuldum tabi hepimizin basina gelebilicek olaylar.

Neyse ki sonra sira bana geldi evraklari ayarladik tapuyu cogu arkadasta oldugu gibi benden de almadilar. Bir de 2 kopya istiyolar ama tek kopyasini aliyorlar oda ilginc.

Sonra 1 numarali giseye girdim o bekledigim an gelmisti.
iceri girer girmez genc bi turk bayan vardi gayet guler yuzlu karsiladi beni ama ilginc bi olay daha oldu bana gulumsedi daha sonra bana bakip yuzugunu takti :)

Sonra bir kac soru sordu bana ama muhabbet havasindaydi.
evraklarimi incelerken bana :

- Neden turkiyede dgsye girmedin dedi onu belgen var notlarin cok iyi dedi
- Ben de Almanya makina egitimi icin cok iyi dedim bu nedenden dolayi istedim dedim zaten Turkiyede girsem dgs yi kazanirdim dedim
- O da bana orasi belli zaten dedi :)

Evraklari incelemeye devam etti sonra diyalog su sekilde devam etti.

Ben: Konsolosluk somestirda 15 gun tatile giricekmis ( tabi burda yanlis soyledim ben christmass olcakti ama 1 saat uyku uyumustum )
KG: Baya bi kahkaha dan sonra biz okumluyuz tatil olucak :)
Ben: AA pardon christmass olucakti ( guldum bende haliyle )
KG: Orda nerde kalicaksin.
Ben: Teyzemde kalicam belli bi asamaya kadar en azindan adaptasyonu halledene kadar

Tam o sirada yan gisedeki bayan geldi disi agriyomus onu tartistilar bende baya bi aci cektigimden yardimci olabilirim belki yararim dokunabilir dedim onlarda bana bakip nasil dediler bende apranax plus ve anestol kremi dedim bayanin midesinde sikinti oldugundan kullanamam dedi.

Daha sonra Biraz suriyelilerden konustuk hatta baya yakinda bayanda ben 30000 alim var diye duydum diyince oda 3 milyon gibi geldi dedi ordada gulduk baya.

Daha sonra parmak izimi aldi sorun cikti tekrardan aldi.

Kisacasi gayet guzel gecti ama tabikide is aslinda yabancilar dairesinde bitiyor.
Onuda konustuk hatta bayanla benim sansimamidir nedir zaten 1 senedir ugrasiyorum hep aksilik cikti herseyde en basiti bloke hesabi bile actirmam 1 ay surdu koln gibi buyuk sehirlerde daha gec geri donuyolarmis.

Neyse geldik yazinin sonuna umarim herkes bekledigi vizeyi alir.

Bende VIZE bekleyenler kervanina katildim artik. :)

lovebender

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lovebender » Cum Ara 19, 2014 2:36 am

Merhabalar

16 eylulde master icin basvurdum Ankaradan.Hemen hemen hic soru sormadilar.Vizem 18 arlikta geldi.

Boyle bir ise kalkisacaksaniz profesyonel destek sart(GURKAN YALCIN-Physiker) herkesin vize almasi dilegiyle...

fatihko41

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen fatihko41 » Cum Ara 19, 2014 12:52 pm

[quote]lovebender tarafindan yazilan metin:

Merhabalar

16 eylulde master icin basvurdum Ankaradan.Hemen hemen hic soru sormadilar.Vizem 18 arlikta geldi.

Boyle bir ise kalkisacaksaniz profesyonel destek sart(GURKAN YALCIN-Physiker) herkesin vize almasi dilegiyle...[/quote]

Gurkan Bey kesinlikle bu isin uzmani gercekten ne kadar tesekkur etsem az ona dah erken belki vizeyi almadim. Ama yine de yaptiklari gercekten de iyiydi.

BERTAN_TAN

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen BERTAN_TAN » Cum Ara 19, 2014 4:40 pm

INGILIZCE EVRAK VERSEM NEDERSINIZ SIKINTI OLURMU

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Oca 01, 2015 9:30 pm

Olmaz.

pelinde

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pelinde » Cmt Oca 03, 2015 12:28 pm

Kimse vizeye basvurmuyor galiba bu aralar :(

helios

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen helios » Cmt Oca 03, 2015 12:54 pm

ben basvurdum ve 39. gun olmasina ragmen ses yok hala. ustelik pazartesi gunu okulum basliyor :|

Faruk06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Faruk06 » Cmt Oca 03, 2015 1:22 pm

Merhaba arkadaslar. Basvurumun 58.gununden sonra nihayet vizem elime ulasti. Umarim size de bir an once ulasir vizeniz :)

Yalniz sormak istedigim bir sey var
Ben dil kursu kabulu ile basvurmustum hicbir uniden sartli kabulum yoktu.
Vize tipi olarak D - MULT yaziyor.
Vize aciklamasinda ise Sprachkurs und studienvisum yaziyor. Bu ogrenci adayi vizesimi oluyor yoksa sadece dil kursu vizesimi ? Yani dil kursunu tamamlayip bir uniden kabul aldiktan sonra orada uzatma imkanim var mi ?
Tesekkur ederim

Mertphlvn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Mertphlvn » Cmt Oca 03, 2015 1:50 pm

Benim 81.gun hala bir ses yok

Faruk06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Faruk06 » Cmt Oca 03, 2015 2:06 pm

@Mertphlvn
Dostum Turkiyedekiler cok bilgi vermiyor Almanyada tanidigin var ise ona aratmani tavsiye ederim.
Birde sehirden sehre degisiyor sanirim.Mesela Berlin\'e basvurduysan belgelerin oraya gidiyor ki buda surenin uzamasina sebep oluyor.

Mertphlvn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Mertphlvn » Cmt Oca 03, 2015 2:22 pm

@Faruk06
aynen oyle turkiyedekiler hep ayni seyi soyleyip duruyorlar ve almanyadaki yabancilar polisi ile gorustum fakat onlarda pek bir bilgi vermedi acikcasi sadece beklememi soylediler

Faruk06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Faruk06 » Cmt Oca 03, 2015 2:36 pm

banada oyle diyorlardi ama biraz israr edince soyluyorlar durumunu.

koraydonmez

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen koraydonmez » Cmt Oca 03, 2015 3:12 pm

1 KEZ RET ALIP SONRA TEKRAR VIZEYE BASVURAN ARKADASLAR VARMI BASVURUPTA ALAN VARMI VARSA BENLE ILETISIME GECEBILIRMI

Kilitli