Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

bewerberbestaetigung VE Burs ile ilgili

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Cmt Ara 27, 2014 3:15 pm

Herkese selamlar. Adim Atalay, Ben 2012 de Almanya\'da okumak icin basvuru yapmistim Vizeden red cevabi geldi ve benden oradaki herhangi bir okuldan bewerberbestaetigung veya sartli kabul almami istemislerdi ben de Gonul isleri hortlayinca orada okumaktan vazgecip Turkiye\'de devam etmistim ama pisman olup Tekrardan gitmek icin ugrasiyorum.

Site ici arama yaptim ama pek bir sonuca ulasamadim kafama takilan birkac soru var.

1) Oradan okulun biri bewerberbestaetigung gelgesi verdi, 3 okula daha sartli kabul basvurusu yaptim ocak ayinda belli olacak.Simdi benim diger okullardan da olumlu yanit gelirse hepsini mi goturecegim vize gorusmesine yoksa icinden birini secmeli miyim?

2)Ben burada Burs aliyorum Gitme durumumda Yurtdisi bursu olarak mi cevirttirecegim yoksa buradaki hesabi kapattirip tekrardan basvuru mu yapacagim?

3) Ilk Red cevabi 11 gunde gelmisti,buradan arkadasin biri daha once sorunsuz giris cikis yaptigim icin kisa zamanda cevaplanmis demisti bu ne demek ve benim daha once Almanya da bulunmam ile ne alakasi var?

Vereceginiz degerli ve faydali Cevaplar icin simdiden Tesekkur ederim..

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Ara 27, 2014 5:08 pm

1-Hepsini goturebilirsin
2-Kyk bursu zaten universite degistirince iptal oluyor diye biliyorum
3-Alakasi yok,kim demisse iyi uydurmus
RASTAFARI

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Cmt Ara 27, 2014 5:42 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

1-Hepsini goturebilirsin
2-Kyk bursu zaten universite degistirince iptal oluyor diye biliyorum
3-Alakasi yok,kim demisse iyi uydurmus[/quote]

tesekkur ederim :)

yurt icin degistirince gittigin okuldan aldigin ogrenci belgeni ibraz ediyorsun onu biliyorum ama yurt disi da ayni muhabbet var mi diye sorayim dedim.