Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yabancilar polisi belgeleri ne kadar sure inceleyebilir?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
RockFilozofu

Mesaj gönderen RockFilozofu » Pzt Ara 15, 2014 5:28 pm

Iyi aksamlar herkese.Baslikta da belirttigim gibi ne kadar yasal haklari oldugunu merak ediyorum.27 Ekim\'de ogrenci vizesi basvurumu yaptim vizeye.Konsolosluga mail attim ancak onlar bana dosyalarin 4 Kasim\'da Yabancilar polisine iletildigini soylediler.Suan hala hicbir haber yok yabancilar polisi ile gorustugumde ise elimizden geleni yapiyoruz kronolojik sira ile isleniyor belgeler, eger arayip mail atmazsaniz bize yardimci olursunuz diye bir mesaj aldim.Yilbasi geldi tatile girecekler orada bizim vizeden hala ses seda yok bugun 50.gunum.Forumda arastirdigim kadariyla 21+3 gun ellerinde tutma hakkina sahiplermis eger durum boyle ise su ana kadar bir cevap gelmesi gerekmezmiydi neredeyse iki katina cikmis gun konusunda.Bilen birisi cevaplayabilirse cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Ara 15, 2014 8:09 pm

3 hafta ve 2 is gunu. fakat bu sureyi uzatma haklari var.

eger daha isleme alinmadiysa basvurun gecerli bi sebebin olmadikca basvurunu one almazlar. mesela universite kaydina cok az bir sure kalmasi, mesela 1-2 hafta. yoksa bekle derler mazeretin olmadan.

RockFilozofu

Mesaj gönderen RockFilozofu » Sal Ara 16, 2014 11:03 am

15 Ekim\'de dil kursum baslamisti benim ancak universite kabulu bekledigimden 27 Ekim\'de basvurabildim.Ve gorustugum bayana da soyledim 15 Ekim\'de basladi kursum diye hatta oradaki bayan o zaman bir an once gitmeniz gerekiyor acil notu dusuyorum dedi.Ona ragmen hala bir sonuc yok.

death_glory

Mesaj gönderen death_glory » Sal Ara 16, 2014 11:08 am

Universite baslama tarihini falan dikkate aldiklarini zerre kadar dusunmuyorum arkadasim 4ay bekledi vize icin. Kabul aldigi yerdeki prof.lar falan girdi devreye mail fax telefon hiiic kimsenin umrunda olmadi

RockFilozofu

Mesaj gönderen RockFilozofu » Sal Ara 16, 2014 12:35 pm

Katiliyorum sana biz de bir yakinimiz vasitasiyla milletvekili mail hesabindan (@bundestag.de) mail gonderildi yabancilar subeye oradan verilen cevapta ise herhangi birseyin yapilamayacagi, islemlerin hizlandirilamayacagini soylediler.

death_glory

Mesaj gönderen death_glory » Sal Ara 16, 2014 1:55 pm

az once essen yabancilar dairesiyle gorustum ve sistemde basvurumu bulamadilar. tekrar bundesweraltungsamti (midir nedir) arayip bu durumu soyledigimizde denildi ki:

ben almanyaya 3.kez gidiyor oldugum icin almanyaya girisimle ilgili herhangi bir problem olmadigi ve basvurumun zaten yabancilar dairesine iletilmeyecegi, konsoloslugun bana direkt olarak vizemi vermesi gerektigi ve ben almanyaya gittikten sonra yabancilar dairesine kaydimi yaptiracagim bilgisi verildi.

Simdi kalk da bunu istanbuldaki adama anlat, deveye hendek atlatmaktan daha zor! Bana hala yabancilar dairesinden haber beklediklerini soyluyolar halbuki yabancilar dairesinin benden haberi yok.

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Ara 16, 2014 4:04 pm

bugun almanyadaki ablamla gorustum o aramis 1-3 hafta arasi surer denilmis..

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Ara 16, 2014 4:06 pm

[quote]death_glory tarafindan yazilan metin:

az once essen yabancilar dairesiyle gorustum ve sistemde basvurumu bulamadilar. tekrar bundesweraltungsamti (midir nedir) arayip bu durumu soyledigimizde denildi ki:

ben almanyaya 3.kez gidiyor oldugum icin almanyaya girisimle ilgili herhangi bir problem olmadigi ve basvurumun zaten yabancilar dairesine iletilmeyecegi, konsoloslugun bana direkt olarak vizemi vermesi gerektigi ve ben almanyaya gittikten sonra yabancilar dairesine kaydimi yaptiracagim bilgisi verildi.

Simdi kalk da bunu istanbuldaki adama anlat, deveye hendek atlatmaktan daha zor! Bana hala yabancilar dairesinden haber beklediklerini soyluyolar halbuki yabancilar dairesinin benden haberi yok.[/quote]

daha once bende gittim ama turistik amacli gidip verilen zamanda geri dondum o zaman benim ki de mi yabancilar subesine gitmeyecek?

death_glory

Mesaj gönderen death_glory » Sal Ara 16, 2014 4:23 pm

Bilmiyorum acikcasi benim bildigim bursunu almanyadan alan ogrencilerin basvurusu ofise gitmeden vize verildigiydi ama telefonda boyle soylemisler yani tekrar sorgulama yapilmiormus hakkimizda daha once gittigimiz icin

Mertphlvn

Mesaj gönderen Mertphlvn » Sal Ara 16, 2014 4:33 pm

sadece burs alanlarda mi gecerli o sorgulamama cunku bende en az 3 kere girip ciktim almanyaya

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Ara 16, 2014 4:35 pm

[quote]Mertphlvn tarafindan yazilan metin:

sadece burs alanlarda mi gecerli o sorgulamama cunku bende en az 3 kere girip ciktim almanyaya[/quote]

burs muhabbeti ne acana? tr univ. bursu mu? ben suan okuyorum FU de oraya gelecegim burda da kyk bursu aliyorum..

Mertphlvn

Mesaj gönderen Mertphlvn » Sal Ara 16, 2014 4:53 pm

acikcasi benimde bir bilgim yok burs ile ilgili death_glory isimli arkadasimiz yazmis o yuzden yazdim bende sormak icin

death_glory

Mesaj gönderen death_glory » Sal Ara 16, 2014 5:02 pm

Telefonda verilen bilgiye gore daha once sorunsuz bir sekilde almanyaya giris cikis yapmissaniz evraklariniz yabancilar ofisine tekrar gonderilmiyor. Benden once almanyaya giden arkadasima soylenen isi bir alman uni.sine burslu olarak kabul edilmisseniz evraklariniz gonderilmiyor. Bursunuzu almanyadan aliyor olmaniz gerekli buna gore ama bu kosul sadece arkadasimdan duydugum. Ilki ise bana telefonda soylenen.

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Ara 16, 2014 5:06 pm

[quote]Mertphlvn tarafindan yazilan metin:

acikcasi benimde bir bilgim yok burs ile ilgili death_glory isimli arkadasimiz yazmis o yuzden yazdim bende sormak icin[/quote]

Benim 2012 de vize red cevabim 13. Gun gelmisti demekki o yuzden olabilir