Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize gorusmem icin yardiminiz ihtiyacim var.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
multi2014

Mesaj gönderen multi2014 » Çrş Eki 08, 2014 11:22 pm

Arkadaslar oncelikle merhaba. 20 ekimde ulusal vize icin Ankaraya gorusmeye gidicem. Universite egitimi icin gitmek istiyorum o yuzden cok fazla gerginlik ve heyacan var ustumde tecrubesi olanlarin ya da bilgisi olanlarin en ufak bi kelimesi, onerisi benim icin altin degerinde olacaktir. Gerekli olan diger evraklar disinda(ikametgah,diploma,nufus kayit ornegi vs.) diger evraklarim soyle; Goethe Universitattan sartli kabul belgem, iyi gelirli bir aileden garantorluk belgem, 3 aylik ucreti yatirilmis dil kursu belgesi, bankada 15.000tl civari bir para, ev tapusu(anne adina).
Daha once 2 agustosta aldigim 1 aylik vizem ve 15 gunluk bir almanya seyahatim bulunuyor katkisi olacagini dusunuyorum. Henuz motivasyon yazisi ve ozgecmisimi yazmadim orneklere, onerilere ve neyi yazmanin faydali olacagina dair desteklerinizden memnun olurum. Fakat hicbir almanca sertifikam bulunmamaktadir bu bir dezavantajmidir? En cok kafama takilan sey ise maddi olanaklarimi yetersiz bulmalari, garantor aileye karsin bu mumkunmudur? Bana faydasi dokunacak ek bir evrak var mi? Vize gorusmesinde tavrim nasil olmali, nelerden kacinmali, neleri soylemeliyim? Daha once 2kez abd vizesinden red yedim engel olurmu?
18 yasinda ve universite egitimi sebebiyle gidecegim icin cok gerginim. Her turlu eksik gordugunuz, eklemem gereken belge ya da gorusme sirasinda nasil tavir almam gerektigine dair onerilerinize acigim.
Simdiden herkese cok tesekkur ederim. :)

okan_zim

Mesaj gönderen okan_zim » Çrş Eki 08, 2014 11:50 pm

bende garantor belgesiyle basvurdum heyecan yapmana gerek yok bence ben sahsen cok sakindim.. benimde almanca belgem yok hata hic almancam yok ama vizem geldi ama onerim kesinlikle iyi bir motivasyon mektubu yazman ilerde sana ne gibi bir faydasi olur hem almanyanin hemde almancanin.. bence tamamen sans isidir.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Prş Eki 09, 2014 1:13 am

-Garantorluk belgesine sahipsen gelirini az bulamazlar.Zaten aldigin kisi senin aylik 670euroluk masrafini karsilayacagina dair bir taahhutname vermis oldu.
-Senin uzerine olmayan hicbir mal varligi ise yaramaz
-Bankadaki para bloke edilmemisse onun da ise yarar kismi yok
-Dil sertifikan yoksa dezavantaj
-Okul notlarin iyiyse bir onceki maddeyi cok fazla dikkate alma.(Dil sertifikasi illaki avantaj saglar)
-ABD vizesinden red yemen sorun teskil etmez diye dusunuyorum.Sahsi fikrim red yiyenlerin yeni pasaport cikartmasi
-Konsolosluga iyi niyet mektubu yazacaksin.Kendinden bahsedip(cv icindeki bilgiler) ardindan neden almanyada okumak istedigini,sana ne katkisi olacak ve mezun olduktan sonra ne yapacagina dair bir yazi olmali.Motivasyon daha farkli o universiteye yaziliyor.
RASTAFARI

furkan_55

Mesaj gönderen furkan_55 » Cmt Ara 06, 2014 3:42 pm

Okul notlari iyi derken minimum lise ortalamasi ne kadar olsa iyi olur ? ( Meslek lisesi degil )

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Cmt Ara 06, 2014 5:30 pm

Minimumu yok bu isin. Nekadar iyi not ortalaman olursa o kadar iyi olur.
Benim diploma notum 80.54\'du Vize gorusmesinde notlarima bakip notlarin guzel demisti gorevli. Tabi ne kadar yuksek olursa okadar da iyi olur basvurularin icin.