Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-Assist Statu Bilgilendirmesi Hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Cum Ara 05, 2014 4:38 pm

Arkadaslar merhaba.
Uni-assist uzerinden 3 universiteye basvuru yaptim. 28 kasimda Uni-assist evraklarin ve odemenin ellerine ulastigina dair bir pdf yolladilar. Ancak sisteme giripte Antrag kismini tiklayinca hala status kisminda \'online eingereicht-nicht bearbeitet\' yaziyo.
Bu basvurumun hala isleme girmedigimi gosteriyo?
Hersey yolunda gidipte 6-8 hafta sonra cevap geldiginde mi statu degisiyo?
Ayrica hala doldurdugum formu duzenlenme yetkim var.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Ara 05, 2014 6:35 pm

Henuz isleme olmadigini soyluyor senin dedigin gibi. In Bearbeitung ya da benzeri bir sey yazdigi zaman islemde oluyor olacak. Henuz baslamamis olabilirler, ya da baslayip sitedeki Status\'u degistirmeyi unutmus olabilirler.
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Ara 06, 2014 7:09 pm

Uni-assist ortalama olarak 4 hafta sonra evraklarin eksik degilse universiteye yonlendirir.Lakin 4 hafta sonunda eksik evrak durumu varsa,yeni evraklarin uni-assiste girdigi tarihten itibaren yine 4 haftalik bir surec olacak.Eksik evrak yuzunden 1,5 ay bekledim.Statusla ilgili soyleyecegim sey 4 hafta sonra sana yeniden pdf yollayacaklar ozaman degisir.
RASTAFARI

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Pzt Ara 08, 2014 5:44 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Uni-assist ortalama olarak 4 hafta sonra evraklarin eksik degilse universiteye yonlendirir.Lakin 4 hafta sonunda eksik evrak durumu varsa,yeni evraklarin uni-assiste girdigi tarihten itibaren yine 4 haftalik bir surec olacak.Eksik evrak yuzunden 1,5 ay bekledim.Statusla ilgili soyleyecegim sey 4 hafta sonra sana yeniden pdf yollayacaklar ozaman degisir.[/quote]

Tesekkurler Karthus. 28.11\'de pdf yollamislardi evraklariniz ve havaleniz ulasti diye. Hayirlisi artik...

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Cum Ara 12, 2014 1:27 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Uni-assist ortalama olarak 4 hafta sonra evraklarin eksik degilse universiteye yonlendirir.Lakin 4 hafta sonunda eksik evrak durumu varsa,yeni evraklarin uni-assiste girdigi tarihten itibaren yine 4 haftalik bir surec olacak.Eksik evrak yuzunden 1,5 ay bekledim.Statusla ilgili soyleyecegim sey 4 hafta sonra sana yeniden pdf yollayacaklar ozaman degisir.[/quote]

mrb.
dun cevap geldi uniassistten. belgelerimde eksik olmadan 3 okula da gonderilmis. Hatta bugunde darmstadttan belgeleriniz ulasti epostasi geldi.
Sasirdim valla evraklarin ulasipta 3 hafta icinde sonuclanmasina. Belki de tatil varya cabucak yapmanin derdindeler :)

emerti

Mesaj gönderen emerti » Çrş Ara 24, 2014 11:50 am

Merhaba, bir seyi merak ediyorum. Wuppertal Uni icin dun online basvuruyu yapip sistemden "Submit" ettim. Sonra akabinde bankadan havale talimatini verdim.

Belgeleri hemen yollamam daha mi iyi olur yoksa haber mi beklemeliyim? Sistemde para odemedim gorunuyor henuz.

Programin son basvuru tarihi 15 Ocak.

Tesekkurler.

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Çrş Ara 24, 2014 12:12 pm

[quote]emerti tarafindan yazilan metin:

Merhaba, bir seyi merak ediyorum. Wuppertal Uni icin dun online basvuruyu yapip sistemden "Submit" ettim. Sonra akabinde bankadan havale talimatini verdim.

Belgeleri hemen yollamam daha mi iyi olur yoksa haber mi beklemeliyim? Sistemde para odemedim gorunuyor henuz.

Programin son basvuru tarihi 15 Ocak.

Tesekkurler.[/quote]

Tabi yolla hemen. Evraklarin arasina hatta havale ciktisini da koy
Cunku evraklarin ulasmadan ilerleme kaydedemezsin
Para odemenin gozukmesi 5-6 gunu bulur ki islemini dogru yaptiysan sorun degil o kisim

emerti

Mesaj gönderen emerti » Çrş Ara 24, 2014 12:22 pm

Tamamdir, cok tesekkurler bilgiler icin. Bugun gonderiyorum hepsini.

Dekontu hem mail olarak gonderecegim, hem de dosyaya ekleyecegim.

Bu arada, tarih icin bir sikinti yok degil mi? Son basvuru tarihi 15 Ocak oldugu icin, bir miktar daha erken gonderiyorum, gec kalmadim umarim?

Tesekkur ederim desteginiz icin.

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Prş Ara 25, 2014 2:17 am

Bu arada, tarih icin bir sikinti yok degil mi? Son basvuru tarihi 15 Ocak oldugu icin, bir miktar daha erken gonderiyorum, gec kalmadim umarim?

Tesekkur ederim desteginiz icin.[/quote]

Rica ederim arkadasim :)
Eposta ile gondermene gerek bile yok. Dosyaya koyman yeterli. Tabi ne kadar erken basvuru olsa o kadar iyi. Cunku her hangi eksik dosyada sikinti cikabilir ama 15 ocaktan once ellerinde olmali tabiki oncelikle

emerti

Mesaj gönderen emerti » Prş Ara 25, 2014 11:32 am

[quote]ruudacroam tarafindan yazilan metin:

Eposta ile gondermene gerek bile yok. Dosyaya koyman yeterli. Tabi ne kadar erken basvuru olsa o kadar iyi. Cunku her hangi eksik dosyada sikinti cikabilir ama 15 ocaktan once ellerinde olmali tabiki oncelikle[/quote]

Tamamdir, dun bir aksilik oldu, bugun gonderiyorum UPS ile, yarin da ellerine gecer.

Tekrar cok tesekkur ediyorum yardiminiz icin :)

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Pzr Şub 08, 2015 12:55 pm

[quote]ruudacroam tarafindan yazilan metin:

Eposta ile gondermene gerek bile yok. Dosyaya koyman yeterli. Tabi ne kadar erken basvuru olsa o kadar iyi. Cunku her hangi eksik dosyada sikinti cikabilir ama 15 ocaktan once ellerinde olmali tabiki oncelikle[/quote]

Tamamdir, dun bir aksilik oldu, bugun gonderiyorum UPS ile, yarin da ellerine gecer.

Tekrar cok tesekkur ediyorum yardiminiz icin :)[/quote]

Rica ederim :)
Peki son gelismeler nedir?