Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca Dinleme

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
furkan_55

Almanca Dinleme

Mesaj gönderen furkan_55 » Sal Ara 02, 2014 11:48 pm

Arkadaslar bir sorum olucak. Almanca yayinlar izliyorum almanca bilgim sifir ve yayinlardan bisey anlamiyorum sizce bu dinlemenin faydasi olur mu yoksa vakit kaybi mi ? Hepinize simdiden cok tesekkur ederim.

Karthus

Almanca Dinleme

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Ara 03, 2014 12:55 am

Telaffuza yardimci olur.Onun disinda sifir almancaya etkisi olmaz.
RASTAFARI

helennpeanuts

Almanca Dinleme

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Ara 03, 2014 6:53 am

@Karthus\'a katilmiyorum. Kulagini alistirmis oluyorsun, bunun yani sira Almanca ogrenmeye baslarsan dinleme yetenegine faydasi olacagini dusunuyorum.
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

sway

Almanca Dinleme

Mesaj gönderen sway » Çrş Ara 03, 2014 12:07 pm

http://www1.wdr.de/fernsehen/wissen/qua ... ks100.html

Burada benim cok begendigim televizyon programinin videolari var. Alt yaziyida acabilirsin. Tavsiye ederim

Karthus

Almanca Dinleme

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Ara 03, 2014 3:18 pm

[quote]helennpeanuts tarafindan yazilan metin:

@Karthus\'a katilmiyorum. Kulagini alistirmis oluyorsun, bunun yani sira Almanca ogrenmeye baslarsan dinleme yetenegine faydasi olacagini dusunuyorum.[/quote]

Almanca dinlerken muzik dinler gibi dinlemek bosa zaman kaybidir. Dinlenilen parca ile ilgili bir sey yapilmasi lazim, yani bir dinleme amaci olmali. Dinlerken belirli bilgileri aramak ve onlari bulmaya calismak daha yararli olur. Bu sekilde dinleme calismalari amacli ve anlamli bir hale gelebilir. Ben dil kursuna basladigimda almanca sarkilar dinledim,grammatik yapiya,ozellikle anlatilmak istenilen birseyi farkli farkli sarkilarda nasil cesitlendirildigini ogrendim.Cogu almanin bilmedigi eskiden kullanilan kelimeler ogrendim ve arastirdim( Antlitz,Dirne vs...).Sadece berlinde varolan Berliner Dialekt denen bir lehce oldugunu ogrendim.Ben hicbir zaman telaffuz sikintisi yasamadim.Ben de sana katilmayarak kulak dolgunlugunun sadece muzik icin gecerli oldugunu dusunuyorum.Onun uzerinde dusunulup calisilmadikca 24 saat dinlense de bireyin kendisine katkisi olmaz.Hatta tavsiye vermek gerekirse,almancasini bozmak isteyen berlin tag&nacht izleyerek cok basit bir sekilde yapabilir.
RASTAFARI

furkan_55

Almanca Dinleme

Mesaj gönderen furkan_55 » Prş Ara 04, 2014 6:49 pm

Dili ogrenmeye baslamadan once kulagin o dile aliskin olmasi sizce daha iyi olmaz mi ?

Faruk06

Almanca Dinleme

Mesaj gönderen Faruk06 » Prş Ara 04, 2014 7:27 pm

@Karthus\'a kesinlikle katiliyorum.
Dil kursunda Alman bir hocam vardi. Muzik dinletirdi ama yaninda bize muzikte gecen kelimelerin yazdigi bir kagit verirdi. Ve muzik sacmada olsa bizden sozleri cevirmemizi isterdi bunun yararinida gordum diyebilirim.

helennpeanuts

Almanca Dinleme

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Ara 04, 2014 8:14 pm

Kisiden kisiye degisiyor olabilir. Bana acikcasi faydasi oldugunu soyleyebilirim. Tabii ben kursta degil, okulda ogrendim Almanca\'yi, daha yavas tempoydu yani. Belki ondan oturu de bir fark olabilir. =)
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

furkan_55

Almanca Dinleme

Mesaj gönderen furkan_55 » Prş Ara 04, 2014 9:48 pm

Benim almanca ogrenmem icin zamanim var daha grameri kendi basima ogrenmem zor onun yerine kelime ezberlemeye baslasam mesela faydasi olur mu ?