Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

studienkollege

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
burcu30

studienkollege

Mesaj gönderen burcu30 » Prş Kas 27, 2014 4:29 am

mrb oncelikle boyle bir site olusturdugunuz icin tsk ederim.almanyada lisans okumak istiyorum.onlisans gida bitirdim.11 yil lise okudum ve onlisansi 2005 yilinda kazandim ve 2007 de bitirdim .studienkollege yapmak zorunda miyim,ve yasim 30 bununla ilgili bir sorun yasar miyim acaba?ayrica giesen da okumak istesem muhendislik icin (fachhochschule giessen friedberg) yoksa (Justus Liebig Giessen Universitesi) hangisine basvurmam gerekli?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

studienkollege

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 27, 2014 12:58 pm

Studienkolleg yapman gerekmiyor. Direk uni okuma hakkin var, dsh veya testdaf verdikten sonra. 30 yasindan oturu vizede problem cikabilir vizede. Ilk olarak uni assist den gießen universitesine basvuru yapman daha iyi olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

burcu30

studienkollege

Mesaj gönderen burcu30 » Prş Kas 27, 2014 4:34 pm

cok tsk ederim physiker ilginden dolayi.vize konusunda yas neden problem olur?sartli kabul belgesi + dil kursuna kayit evrakim +bloke hesap ile birlikte alamama sansim varmidir vize yi ?birsey daha sormak istiyorum.bloke hesap ve dil kursu ucretini vize alamazssam kolaylikla geri alabilir miyim?

germenturk33

studienkollege

Mesaj gönderen germenturk33 » Cum Kas 28, 2014 4:43 pm

burcu30 benzer durumdayiz hemen hemen ama sitede herkes kendi halinde pek ilgilenen yok.

emrahbil

studienkollege

Mesaj gönderen emrahbil » Cum Kas 28, 2014 8:16 pm

arkadaslar mrb,
Ben 35 yasindayim :), basvurumu daha once yazmistim ve linki ekledim
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... start=1120
1)itiraz ettim, cevabi bekliyorum(konsoloslukla gorusmelerim devam ediyor) red nedeni icin klasik bir yazi yazilmisti,
2)Giessen sehri ve univesitesi icin @frankfurter(siddik bey) yazmisti,
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... post_87569
3)Yas durumu(30+) icin red verme sebebi bence genc kosturacak,yenilige acik beyinlere ihtiyaclari olmasi, bence mantikli ama bu konuda kendinizi disiplinli ve caliskan biri oldugunuzu iyi bir egitim gecmisiniz varsa vize alma icin sikinti olacagini dusunmuyorum,
4)bloke parasini geri alinabilir, kurs ucreti alinabilir ama kurs firmasiyla anlasmaniza baglidir,
sorulariniz varsa sorabilirsiniz
iyi calismalar...

germenturk33

studienkollege

Mesaj gönderen germenturk33 » Cum Kas 28, 2014 8:35 pm

emrahbil cok tsk ederim en basinda..ben onumuzdeki yil basvuracam.butun sartlari saglarsam yinede yas problem olabilir mi vize alirkan. not: ( daha once almanyada yasadim )