Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada surundurmeyen ve kolay mezun eden Universite

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yilmazhasan2012

Mesaj gönderen yilmazhasan2012 » Pzt Kas 24, 2014 11:40 pm

Merhabalar,

Almanyada acaba bir sinav icin 3 kezden daha fazla sinava girme hakki taniyan diger bir deyisle Prufungsanpruch Verlust gibi bir durum soz konusu olmayan ve ayrica mezuniyet garantili devlet Universitesi var midir ??? Siegen Universitesine kolay diyorlar ama ne kadar dogrudur ???
Yani Bachelor Informatik tam 3 yilda bitirilebilinir mi???
Yada siz hangi okullari tavsiye edersiniz ???

Bilgilendirebilirseniz cok tesekkur ederim.

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Sal Kas 25, 2014 1:23 am

kardesim kusura bakma ama sen zaten bu dusenceyle gelmek istiyorsan hic gelme gitsin daha okula baslamadan nasil kisa yolda yirtarim diye dusunmeye baslamissin ki buda iyi bir isaret degildir

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Sal Kas 25, 2014 10:51 am

Ben gordugumu yazdim . Amacim arkadasi kirmak falan degil ki zaten gayet kibar yazmaya calistim . Ama daha okul baslamadan en kolayini , en kisasini dusunmeye baslamissa almanyada gordugumuz senaryolara dayanarak ya dili veremeden donme ihtimali yada okula baslasada bitirememe durumu geldi aklima. Umsrim yaniltir beni ;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 25, 2014 12:34 pm

"mezuniyet garantili devlet universitesi" var evet ama adini tam hatirlamadim simdi. Ogrenci istedigi kadar sinava girebiliyor. Sayet 5. denemede de gecemezsen otomatik olarak geciriyorlar. Sinavlari da mumkun oldugu kadar cok kolay yapiyorlar. Ornegin 10 tane soru veriyorlar o 10 sorudan 5 ini soruyorlar sinavda. Almancan kotuyse de sorulari istedigin dilde hazirliyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Sal Kas 25, 2014 9:57 pm

TU Darmstadt gel 10 yilda bitirirsin her semester 1 sinav verirsin rahat rahat :)

esraeren

Mesaj gönderen esraeren » Sal Kas 25, 2014 11:00 pm

[quote]yazirous1903 tarafindan yazilan metin:

TU Darmstadt gel 10 yilda bitirirsin her semester 1 sinav verirsin rahat rahat :)[/quote]

Tam ideal universitemi buldum diye TU Darmstadt\'in sitesinden cikmiyorken iyi oldu bu mesaji gordugum :o =D

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Sal Kas 25, 2014 11:03 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

"mezuniyet garantili devlet universitesi" var evet ama adini tam hatirlamadim simdi. Ogrenci istedigi kadar sinava girebiliyor. Sayet 5. denemede de gecemezsen otomatik olarak geciriyorlar. Sinavlari da mumkun oldugu kadar cok kolay yapiyorlar. Ornegin 10 tane soru veriyorlar o 10 sorudan 5 ini soruyorlar sinavda. Almancan kotuyse de sorulari istedigin dilde hazirliyorlar.[/quote]

:D :D :D :D
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Çrş Kas 26, 2014 12:14 am

[quote]yazirous1903 tarafindan yazilan metin:

TU Darmstadt gel 10 yilda bitirirsin her semester 1 sinav verirsin rahat rahat :)[/quote]

pardon konuya dahil oluyorum ama boyle demenizin sebebi ne hocam? cok mu zor tu darmstadt?