Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

yatay gecis veya direk gecis ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
explosion1

Mesaj gönderen explosion1 » Cmt Kas 15, 2014 9:12 pm

merhaba arkadaslar
ben busene universiteye yerlestim kuzey kibris odtu makina muh. fakat busene sinava birdaha girecegim,farkli bolumleri dusunuyorum,acaba almanyada ne gibi bolumler hakkikaten okumaya deger ?
ben suan hazirlik sinifindayim,1.ci sinifa baslamadim,ingilizcem b2 dahada iyi yapmaya calisiyorum ve almanca calisiyorum bos vakitlerimde,seviyem a2,b1 i zorluyor,kutuphaneden kitaplar alip bitiriyorum ve kitaplarin arkasindaki sozluklerin fotolarini cekip pc\'mde arsivliyorum,telefondakilerimide bos zamanda bakip analiz edip not aliyorum ve ezberlemeye calisiyorum,almancanin git gide mantigini cozuyorum ve seviyorum,acaba seneye ygs-lys girip direk kazandigim bolum icin almanyada hazirliga gidebilirmiyim? yoksa 1.ci sinifi bekleyip okuduktan sonrami yatay gecis yapma hakkina sahibim ?
tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 16, 2014 1:58 am

ne tur bir lise bitirmistin? lys puanin kac?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

explosion1

Mesaj gönderen explosion1 » Pzr Kas 16, 2014 7:31 am

hocam,
anadolu lisesi bitirdim,istanbul beylikduzunde
puanim 280 %50 bursluyum fakat bu sene birdaha girecegim tam burslu bolum kazanmak icin makine-petrol-kimya muh. 3unden birini tutturacagima eminim,lise diploma puanim;74,32 ve hocam isvicredeki eth zurih federal instute of technology e kabul alabilirmiyim veya yanilmiyorsam basel\'de bir meshur uni. daha var, en kotu viyana teknik uni. almanyada ise munih,aachen veya darmstadt olabilme ihtimalleri varmidir hocam ?
tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 16, 2014 6:35 pm

280 ortalama ile biraz riskli kabul alma sansiniz ama yine de tabiki direk olarak tekrar seneye lys ye girmeden Almanya ya gecis yapma hakkiniz var.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
yngosmn

Mesaj gönderen yngosmn » Pzr Kas 16, 2014 7:02 pm

Bu lys puanlari kabul almada ne duzeyde etkiliyor ben cok merak ediyorum bu konuyu
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

explosion1

Mesaj gönderen explosion1 » Pzr Kas 16, 2014 7:37 pm

hocam,1.ci sinifi okuduktan sonrami yatay gecis yapabilirim? yoksa direkmi ?
bu sene birdaha girecegim zaten sinava,300-320 puan arasi alirsam girebilme ihtimalim nedir? bana sadece not ortalamaya bakiyor demislerdi ama,puan derken yani turkiyeden almanyaya okumaya gidecek kisi sayisina goremi degisiyor? benim bildigim liselerde almancadan nefret ederler :D

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzr Kas 16, 2014 8:04 pm

Okul puaniyla sanirim 575 puan max aliniyor Lys\'den, baraj da 180. Bu durumda senin 320 puaninin icinde okul puanin var mi bilmiyorum ama 320 ustunden Alman notun: 2,9 yapiyor. Almanya\'da en iyi not 1,0 en kotu mezuniyet notu da 4,0.

explosion1

Mesaj gönderen explosion1 » Pzr Kas 16, 2014 10:30 pm

kardes ne ettin :D onlar bizim lisede gordugumuz turevi felan islemiyorlar daha yavastan gidiyorlar,oyle kiyaslanacagini dusunmuyorum,karne ders notlarinin transkriptini yeminli tercumesi ve osym belge tercumesi istiyorlar,yani ygs lys puani nedir? arkdas tr de medya samsunda biyerde kazandi,dondurdu simdi tu dortmunda insaat okuyor ? nasil oldu bu ? isler baya karisik gibi fakat pardon kardes seninle ayni fikirde degilim

HH Hamburgerin

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Pzt Kas 17, 2014 1:21 am

explosion1,

ben anadolu lisesi mezunuyum, diploma puanim 85.6, almanca dil belgem var B2 ve universite sinavindan 360 puan aldim, devlet universitelerinden birine yerlestim ve TOEFL skorum 82. Ne Aachenden ne de Darmstadttan kabul almadim. Kendini ona gore ayarla derim.
HAMBURG-IZMIR

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 17, 2014 1:59 am

Isler fikire gore gitmiyor maalesef. Almanya da lys kazanip basvuranlarin sadece lys puanlari baz aliniyor 2 yildan beri. Basligi acan arkadasim, direk simdi de basvuru yapabilirsin.
www.deutschstudent.com

explosion1

Mesaj gönderen explosion1 » Pzt Kas 17, 2014 8:03 am

tmm saolun,ben otdude devam etmeye karar verdim,dunya siralamasinda 86. fakat tu muncheni bile geride birakmasina cok sasirdim,seneye tam burslusunu kazanip devam edecegim,bilgiler icin tesekkurler,basarilar