Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Alma Islemleri

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
nuernberger

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen nuernberger » Cum Eki 10, 2014 5:35 pm

Almanya\'ya gelir gelmez Einwohneramt\'a gidip "ben geldim" islemini yaptirdim, bana da anmeldung bei biseybisey diye kagit verdiler, hatta o kagit sayesinde gidip bedava semester biletimi bile aldim. bu arada oturum izni icin de basvurdum.

Ama 2 gun once auslaenderbehordeden mail geldi, ne dediklerini tam anlamadim, bugun aradim, oturum icin basvurmussunuz da siz daha anmeldung islemini yapmamissiniz ki, o olmadan hicbir islem yapamayiz dedi. Elimdeki kagidi soyledim, hatta uzerindeki numarayi da soyledim, garip ama sistemde yoksunuz dedi. Tekrar gitmem lazimmis her seyi bastan yapmak icin. Daha once boyle bir sey yasayan oldu mu? Essssek gibi hastayim zaten, bugun derslere bile gidemedim, hala evsizim, ve hala bu islerle ugrasiyorum.

merve_ruhr

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen merve_ruhr » Cmt Eki 11, 2014 9:39 am

geldikten 3 gun sonra anmeldung yaptirdim.birkac gun icinde Maerkischen Kreis (yasadigim yerin bagli oldugu yer) yabancilar ofisinden mektup geldi oturum alabilmek icin davet ettiler.gittim ve evraklarim Bochumdan onlara gonderildikten sonra vizemi uzatacaklarini soylediler.bende boyle yaptim islemlerimi, ne yapmam lazim die sordum bu kadar dediler banadahmmmhmmm

_Tayfun_

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Pzr Eki 12, 2014 9:32 pm

Arkadaslar ben Berlin Burgeramt\'a gittim randevu sistemine gectikleri icin 1 ay sonrasina randevu verdiler. 2 hafta yasal sure yok mu diye sordugumda evet var ama bugun randevu aldiginizi gorebildigimiz icin sorun olmaz dedi.

Bu durumda yinede Auslaenderbehordeye gitmem gerekir mi? Yoksa Burgeramt icin olan 20 Kasim randevumu bekliyim?

Frankfurter

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Frankfurter » Pzr Eki 12, 2014 10:18 pm

20 Kasim randevunu bekle. Sorun cikmaz.

_Tayfun_

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Pzt Eki 13, 2014 12:32 am

[quote]Frankfurter tarafindan yazilan metin:

20 Kasim randevunu bekle. Sorun cikmaz.[/quote]

Ama bu durumda 20 Kasim\'a kadar calisma iznim yok degil mi? Yoksa zaten Yuksek Lisans ogrencisi olarak otomatik calisma iznimiz oluyor mu?

Frankfurter

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Frankfurter » Pzt Eki 13, 2014 12:58 am

Universiteye kayit oldugun an calisma iznin baslar, 120 tam gun veya 240 yarim gun yillik. Calistigin is yerinin patronu ilgilenirse, is ajansi/yabancilar dairesinin onayiyla bu uzatilabilir.

_Tayfun_

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Çrş Eki 15, 2014 8:05 pm

[quote]Frankfurter tarafindan yazilan metin:

Universiteye kayit oldugun an calisma iznin baslar, 120 tam gun veya 240 yarim gun yillik. Calistigin is yerinin patronu ilgilenirse, is ajansi/yabancilar dairesinin onayiyla bu uzatilabilir.[/quote]

Tamamdir tesekkurler... O halde is arama surecine biran once baslamakta yarar var :)

nuernberger

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen nuernberger » Pzt Eki 20, 2014 2:16 pm

Arkadaslar benim hala bir evim yok. Ilk geldigimde einwohneramt\'a gecici kaldigim evin adresini verdim ama simdi oturum icin ne olacak? Mietvertrag istiyorlar ama haliyle ben gecici kaldigim yani arkadasimin evinde misafir oldugum icin oyle bir sey yok. Ne yapmam lazim? Auslaenderbehorde bu sekilde kabul eder mi kontrat olmadan? Etmezse ne yapacagim ev yok piyasada?

Bir de yanimda bulunmasi gereken seyler arasina 130 euro yazmislar. 100 degil miydi bu ya, zam mi gelmis? :/

Frankfurter

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Frankfurter » Pzt Eki 20, 2014 2:39 pm

Gecici adresini verip, hala kendine uygun bir oda veya ev aradigini belirtirsen sorun cikmaz. Auslaenderbehorde kabul eder. 130,- Euro yazmislarsa da yapacak bir sey yok.

nuernberger

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen nuernberger » Pzt Eki 20, 2014 7:54 pm

Peki o zaman o adresini verdigim evde kalan arkadasim adina duzenlenmis kontrat vs istemezler degil mi? Hayatta ugrasmaz o arkadas ama yine de en kotu senaryoya hazirlikli gitmek istiyorum.

Frankfurter

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Frankfurter » Pzt Eki 20, 2014 8:13 pm

Istemezler, merak etme. Universiteye kaydin ve ogrenci statun burada onemli. Senin gibi binlerce ogrenci var WG\'lerde kontratta imzasi olmaksizin kalan veya gecici konaklamalarda. Herkesten kontrat istemeye kalksalar vize alamaz kimse.

jasmin8

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen jasmin8 » Prş Eki 23, 2014 7:42 pm

Arkadaslar yarin burgeramta gidip anmeldung yapacagim fakat bende arkadasimda kaliyorum suan.
Onun adresini vermeyi dusunuyorum fakat evi tek kisilik (33 m²). Bu sorun olur mu?

Deadly Impact

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr Eki 26, 2014 2:33 am

[quote]jasmin8 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar yarin burgeramta gidip anmeldung yapacagim fakat bende arkadasimda kaliyorum suan.
Onun adresini vermeyi dusunuyorum fakat evi tek kisilik (33 m²). Bu sorun olur mu?[/quote]
Ordaki gorevliye bagli olup olmamasi. Ama ben bir sorun olacagini sanmiyorum.

Santa

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Santa » Pzt Eki 27, 2014 3:00 am

Yine bir sorum var arkadaslar:

Oturum icin basvurmaya giderken AT 11 belgesiyle mi gitmem gerekiyor yoksa TK\'dan bir belge mi almaliyim AT 11\'i gosterip?

Bunu daha once de sorup cevap alamamistim. Simdi cevabi lazim ama:)

Yok mu bilen?Hala bekliyorum bir bilen ciksin diye...

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Sal Eki 28, 2014 12:26 pm

at11 i kabul etmiyorlar tk dan bi belge alman lazim

Santa

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Santa » Sal Eki 28, 2014 2:18 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

at11 i kabul etmiyorlar tk dan bi belge alman lazim[/quote]

bence de tk\'nin bana bir belge vermesi lazim ama dun gittigimde tutturdular ki "biz vermiyoruz,at 11 ile gitmeniz gerekiyor auslaenderbehordeye" diye.halbuki ben de vermeleri lazim diye biliyordum.bir daha gidip sormaliyim belki de.

tesekkur ederim cevabiniz icin

Santa

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Santa » Sal Eki 28, 2014 3:12 pm

Simdi tk\'dan ciktim,vermiyorlarmis belge oturuma basvurmak icin.at 11 international bir belge dedi benimle ilgilenen kadin.gorucez:P

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Sal Eki 28, 2014 9:27 pm

ben daha once 1,5 yil tk da kayitliydim at11 i verince bana bi belge verdiler su tarihten su tarihe tk ya kayitli olan ... kisi bu tarihten itibaren almanya turkiye arasinda olan anlasmadan dolayi turkiyeden sigortalidir diye ve ben bundan 5 tane falan almistim onlardan ondan sonra birdaha boyle bir belge istemedim ama sende gidip benden bole bir yazi istiyorlar dersen mecburen vericeklerdir.

Karthus

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Eki 29, 2014 4:19 pm

[quote]Santa tarafindan yazilan metin:

Simdi tk\'dan ciktim,vermiyorlarmis belge oturuma basvurmak icin.at 11 international bir belge dedi benimle ilgilenen kadin.gorucez:P[/quote]

sadece tk degil butun gesetzliche Krankenversicherung yapan sirketlerden alabilirsin bu belgeyi.TK\'daki bilgisiz oldugu icin yapmamistir veya ugrasmak istememistir.
RASTAFARI

Santa

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Santa » Çrş Eki 29, 2014 10:02 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

[quote]Santa tarafindan yazilan metin:

Simdi tk\'dan ciktim,vermiyorlarmis belge oturuma basvurmak icin.at 11 international bir belge dedi benimle ilgilenen kadin.gorucez:P[/quote]

sadece tk degil butun gesetzliche Krankenversicherung yapan sirketlerden alabilirsin bu belgeyi.TK\'daki bilgisiz oldugu icin yapmamistir veya ugrasmak istememistir.[/quote]

Biliyor musun ben de bunu dusunmustum. Yarin Aok\'a falan gideyim diyordum.