Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

sartli kabul

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
burcu

sartli kabul

Mesaj gönderen burcu » Sal May 19, 2009 5:22 pm

merhaba
ben almanya vizesini ozel bir dil kursunun kabul belgesi ile aldim
burada bir universiteye basvurmayi dusunuyorum
henuz dsh i verecek seviyede degilim fakat universitelerden kabul almam icin bu gerekiyor
hayir once universitenin hazirlik siniflari var deniyor ama benim kursum herhangi bir uni ye bagli deil ve ekime kadar da suruyor
bu durumda dsh i ekimden once veremem
vize suremi ekimden de sonrasina uzatabilmm icin de bu belge-uniden kabul belgesi- gerekiyor

ya cok karisik ya da ben telas yaptim ama cevap bekliyorum
bu arada verilen 3 aylik vizeyi duisburg da nerede uzatacaim ve calisma izni alacaim bilen var mi?

romeo-87

sartli kabul

Mesaj gönderen romeo-87 » Sal May 19, 2009 8:53 pm

almanyaya gelir gelmez hemen yabancilar polisine gidip oturumunu halletmelisin,yani o sirada dil kursu yapiyorsan ordan aldigin belgeyi beraberinde gotur.ozel dil kursu bittikten sonra herhangi bir uniye basvurabilirsin,orda kendi seviyenden devam edip,dshya girecek seviyeye gelir ve dsh sinavina girersin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

sartli kabul

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 20, 2009 12:37 am

durumunu tam olarak acik anlatmamisin burcu.. turkiye de almanca gordun mu ? ekim de dsh verebilecegine gore demekki c1 seviyesinden falan basliyorsun..

bi de hangi dil kursuna yazildin ??

diger sorum da duisburg da nerde kalacaksin tam olarak ? semtin adini biliyorsan sana nereye gitmen gerektigini adresiyle ayrintili olarak yazabilirim..

3 aylik vize alip geldikten sonra hemen gidip sigorta yaptiriyorsun, pasaportunla birlikte auslaenderbehorde ye gidiyorsun. duisburg da 3 tane var , oturdugun semte gore degisiyor..

sayet ekim de dsh veremezsen , baska bi dsh icin kayit yaptirirsin.. bu sekilde devamli 3 aylik fiktionsbescheinigung almak zorunda kalirsin ki kotu bi durum..

universiteye bagli bi dil kursu degilse de calisma iznin olmuyor ne yazikki ..

burcu

sartli kabul

Mesaj gönderen burcu » Çrş May 20, 2009 9:53 am

ben gottingen universitesinin dil kursuna kayitliyim ve kurs b1.2. den c2 ye kadar fakat okuldan kabul belgesi almisligim yok yalnizca kurs, calisma iznini bu sekilde alabilir miyim bilmiyorum
bide gecici bi sure duisburgda olacaim bu arada halledeyim demistim oturma iznini fakat onu da gottingen de yapmam gerekiyor snirim
simdi sorun benim dsh i her halukarda haziranda veremeyecek olmam bu durumdar basvurum gecersiz mi olacak yoksa sartli kabul mu?

cevap yazdiginiz icin cok tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

sartli kabul

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 20, 2009 10:50 am

kursun gottingen deyse ve genelde orda kalacaksan gottingen de uzatacaksin oturumu.. dedigim gibi gelir gelmez bi sigorta yaptir, hemen pasaport la birlikte oturdugun bolgedeki auslaenderbehorde ( yabancilar polisi ) ne git sigorta kagidiyla birlikte zaten yeni geldigin icin sana hemen 1 yillik oturum vermeleri gerekiyor.. b1 den baslayacaksan dsh yi en erken aralik gibi yazarsin.. kursun uni ile bi alakasi olmadigi icin de calisma iznini alman cok zor ama biraz ugrasirsan alabilirsin

burcu

sartli kabul

Mesaj gönderen burcu » Çrş May 20, 2009 1:47 pm

kabul baslikla bi alakasi yok ama madem konusu acildi soruyorum: gelmeden vize icin yaptidigim 30 bin euro teminatli sigorta oturma izni almak icin yeterli mi degil mi? ilk 3 ayi kapsiyordu.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

sartli kabul

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş May 20, 2009 3:25 pm

Hayir yeterli degil..O seyahat saglik sigortasi ve sadece vize icin gecerli.
Turkiye\'den 1 yillik sigorta yaptirsan dahi burada oturum almak icin gecerli degil.Almanca kursundaysan dil ogrencileri icin aylik 26-30 Euro arasinda olan sigortalar var onlardan yaptirabilirsin..
Eger bildigin bir sigorta adresi yoksa 26 Euro\'luk sirketin adresini verebilirim..

burcu

sartli kabul

Mesaj gönderen burcu » Prş May 21, 2009 1:48 am

pekala adresi alayim ben,bildigim bir yer yok cunku.
cok cok tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

sartli kabul

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 21, 2009 3:58 pm

https://www.care-concept.de/krankenvers ... 9ad544fa12

Online Formu doldurup onaylarsan aninda sigortali olabiliyorsun daha sonra e-mail adresine onay mektubu gelecek,bunlarin ciktisina alip oturum uzattirmak icin yabancilar polisine gidebilirsin..
Sigorta baslangic tarihine dikkat et..

adzeson

sartli kabul

Mesaj gönderen adzeson » Cum May 29, 2009 5:06 pm

sigorta baslangic tarihine ne yazmaliyiz? almanyaya giris tarihimizimi yoksa bugunun tarihinimi?
ben mesela 8 mayista ulkeye girdim.. sigorta baslangici ne olmali?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

sartli kabul

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt May 30, 2009 3:14 am

Suan ki durumundan en fazla bir ay once olmasi yeterli..Bir aydan sonra sigorta yaptirmak istediginizde,once doktora falan gonderme gibi puruzler cikabilir..
8 Mayis\'sa iyi bir sorun olmaz,bu tarihi gosterebilirsin..

fspeterden

sartli kabul

Mesaj gönderen fspeterden » Çrş Şub 17, 2010 12:22 am

Selamlar soyle bir sorum olacak...
Sartli kabul Almanya da ki TU9 unileri icin gecerli mi?
Bu unilerden birinde elektroteknik okumak istiyorum
Eylul sonu gibi mittelstufe 1 seviyesini bitiricem.Ben haziran gibi bu unilere basvursam sartli kabul alip ekim 15 de egitime baslayabilir miyim.?...Bu sekilde basvururken birde motivasyon mektubu yazmak gerekiyormus.
Bu mektuptada DSH sinavini eylul de basamarazsam da en yakin diger donem de vericem desem bu unilere girme sansim nedir...
KOLAY GELSIN..:)