Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Haftpflichtversicherung

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
lovehurts

Haftpflichtversicherung

Mesaj gönderen lovehurts » Pzt Eki 20, 2014 8:14 pm

Arkadaslar selamlar,

Bugun garantorum olacak akrabamizin Auslaenderbehorde\'de Termini vardi. Islemleri yapmislar ve garantorluk belgesini bana mektupla gonderecekler. Yalniz Haftpflichtversicherung yaptirmam gerektigini belirtti akrabam. Bu sigorta tam olarak ne oluyor bilen var mi? Zaten hali hazirda Krankenversicherung odemesi yapiyorum care-concepte, care-concept\'te bu Haftpflichtversicherung cesidi var mi biliyor musunuz?

Garantorluk belgesi alip Haftpflichtversicherung yaptiran varmi aranizda, illa gerekli mi bu sigorta?

Frankfurter

Haftpflichtversicherung

Mesaj gönderen Frankfurter » Pzt Eki 20, 2014 8:19 pm

Bireysel sorumluluk sigortasi, yanlislikla birine maddi zarar verdiginde policede belirtilen meblaga kadar sigortan karsiliyor. Yillik 50,- Euro\'ya rahat yaptirabilecegin bir sigorta, care-conceptte var.

Yaptirmak zorunda degilsin ama cok yararli bir sigorta, insanin basina ne gelecegi hic belli olmuyor.

lovehurts

Haftpflichtversicherung

Mesaj gönderen lovehurts » Pzt Eki 20, 2014 8:33 pm

Yani bu sigorta bir nevi bana kefil olan kisiyi koruma amacli, demekki o yuzden istedi garantorum. Ama anladigim kadariyla vize gorusmesi icin garantor belgesinin yaninda bu sigorta cesidi zorunlu olarak istenmiyor. Yoksa bu sigortayi da vize gorusmesine giderken yanimda goturmeli miyim?

Frankfurter

Haftpflichtversicherung

Mesaj gönderen Frankfurter » Pzt Eki 20, 2014 8:34 pm

Haftpflichtversicherung zorunlu degil.

lovehurts

Haftpflichtversicherung

Mesaj gönderen lovehurts » Pzt Eki 20, 2014 9:23 pm

Tesekkur ederim cevaplar icin :)