Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite secimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zombiebat

Universite secimi

Mesaj gönderen zombiebat » Cmt Eki 18, 2014 6:07 pm

Merhabalar lise son yabanci dil bolumunde okuyorum dilim ingilizce almanca bilmiyorum ingiliz dili ve edebiyati okumak istiyorum bunun icin almanyada kolay kabul edebilecek hangi universiteler var ? yanlizca ingiliz dili icin degil ingilizce ogretmenlik vs. de olabilir.Danismanlik hizmetindende yararlanmak istiyorum yuzyuze konusucagimiz bir yer varmi yoksa eposta ilemi yapicaz basvuru islemlerini?

hasukdeutch

Universite secimi

Mesaj gönderen hasukdeutch » Cmt Eki 18, 2014 7:59 pm

www.study-in.de ye gir istedigin her bolumu kolayca bulabilirsin. Almanyada sartlari sagladiktan sonra her uni ye kabul edebilirsin. Tofel ve diger sinav notlarinin onemi buyuktur diye dusunuyorm. Bu arada egitim 6 semester

zombiebat

Universite secimi

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Eki 20, 2014 5:05 pm

[quote]hasukdeutch tarafindan yazilan metin:

www.study-in.de ye gir istedigin her bolumu kolayca bulabilirsin. Almanyada sartlari sagladiktan sonra her uni ye kabul edebilirsin. Tofel ve diger sinav notlarinin onemi buyuktur diye dusunuyorm. Bu arada egitim 6 semester[/quote]

tesekkurler burdada 4 yillik bir uni kazanicam dimi herturlu alirlarmi sonra?

hasukdeutch

Universite secimi

Mesaj gönderen hasukdeutch » Pzt Eki 20, 2014 6:47 pm

Evet 4 yillik kazanmalisin ve kazandigin okuyacagin bolumun aynisi yada benzeri olmak durumunda,Dil Bolumunde okudugunu yazmissin bu yuzden yabanci dilin iyidir diye dusunuyorum, bunu kullanarak secmek istedigin universitenin ogrenim gorevlilerine mail atabilirsin yada internet sitelerine bakarak bilgi alabilirsin.