Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

7000 euro?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
fluien

7000 euro?

Mesaj gönderen fluien » Pzt Eki 13, 2014 4:25 pm

merhabalar,

almanya\'da egitim gormeye basladigimizda bir banka hesabimizda 7000€ olmasi gerektigiyle ilgili 1-2 sey duydum. pek ayrintili bilgim yok, dogru mudur diye sormak istedim.
nedir bu 7000€ konusu? bilgisi olan varsa aydinlatsin lutfen.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

7000 euro?

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 13, 2014 4:28 pm

8040
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hasan-de

7000 euro?

Mesaj gönderen hasan-de » Pzt Eki 13, 2014 4:32 pm

O para bloke hesap oluyor , alman devletinin senin 12 boyunca giderlerini karsilayacagin guvence parasidir 8100 € dur bu para ve aylik 675 euro takabil eder . Ama bu parayi odemeyipde tanidigin bir kisi varsa almanyada ve calisiyorsa kendini garantor gosterip 8100 eurodan kurtulursun dostum :)
HASAN TURAN

fluien

7000 euro?

Mesaj gönderen fluien » Prş Eki 16, 2014 11:20 pm

[quote]hasan-de tarafindan yazilan metin:

O para bloke hesap oluyor , alman devletinin senin 12 boyunca giderlerini karsilayacagin guvence parasidir 8100 € dur bu para ve aylik 675 euro takabil eder . Ama bu parayi odemeyipde tanidigin bir kisi varsa almanyada ve calisiyorsa kendini garantor gosterip 8100 eurodan kurtulursun dostum :)[/quote]

peki mesela bir somestrin 9 ay oldugunu dusunursek (ekim-temmuz diye okudum bircok yerde) 8100 €\'un 9\'a bolunmesi gerekmiyor mu? o zaman da aylik 900 € oluyor. yani boyle bir hesap yapilmasi muhtemel midir? yoksa somestr degil direkt sene hesabi mi yapiyorlar benim kalan 3 ayda eve donmeyecegimi dusunup? :D
bir de orda okudugum sure boyunca bunun gecerli oldugunu dusunuyorum, dogru mudur? her somestr, her yil vb. bir sure bu guvencemi onlara gostermek zorundayim sanirim?

hasan-de

7000 euro?

Mesaj gönderen hasan-de » Prş Eki 16, 2014 11:25 pm

[quote]fluien tarafindan yazilan metin:

O para bloke hesap oluyor , alman devletinin senin 12 boyunca giderlerini karsilayacagin guvence parasidir 8100 € dur bu para ve aylik 675 euro takabil eder . Ama bu parayi odemeyipde tanidigin bir kisi varsa almanyada ve calisiyorsa kendini garantor gosterip 8100 eurodan kurtulursun dostum :)[/quote]

peki mesela bir somestrin 9 ay oldugunu dusunursek (ekim-temmuz diye okudum bircok yerde) 8100 €\'un 9\'a bolunmesi gerekmiyor mu? o zaman da aylik 900 € oluyor. yani boyle bir hesap yapilmasi muhtemel midir? yoksa somestr degil direkt sene hesabi mi yapiyorlar benim kalan 3 ayda eve donmeyecegimi dusunup? :D
bir de orda okudugum sure boyunca bunun gecerli oldugunu dusunuyorum, dogru mudur? her somestr, her yil vb. bir sure bu guvencemi onlara gostermek zorundayim sanirim?[/quote]

Bak dostum hesabinda 8040€ yada 8100 € para bulunucak ve bu para sen egitimini bitirene kadar kalicak sonra bildigim hesap ucretim islemi uygulanir cekerken geri kalan miktari uni bitince alirsin yani kisaca bir kez yatiricaksin uni bitirene kadar orda kalicak elemiceksin o senin guvence paran ;)
HASAN TURAN

fluien

7000 euro?

Mesaj gönderen fluien » Prş Eki 16, 2014 11:31 pm

[quote]fluien tarafindan yazilan metin:

bir de orda okudugum sure boyunca bunun gecerli oldugunu dusunuyorum, dogru mudur? her somestr, her yil vb. bir sure bu guvencemi onlara gostermek zorundayim sanirim?[/quote]

Bak dostum hesabinda 8040€ yada 8100 € para bulunucak ve bu para sen egitimini bitirene kadar kalicak sonra bildigim hesap ucretim islemi uygulanir cekerken geri kalan miktari uni bitince alirsin yani kisaca bir kez yatiricaksin uni bitirene kadar orda kalicak elemiceksin o senin guvence paran ;)[/quote]

hmm ben o parayi -diyelim 4 sene okudum- 4 sene ellemiyorum yani? peki en bastan yatirmak zorunda miyim yoksa aylik falan gibi bir sistem uygulaniyor mu? kisacasi ben baslarken o parayi yatiriyorum, hic ellemiyorum o sirada baska bir paradan geciniyorum, okulum bitince de parayi alip kullanabiliyorum oyle mi? biraz yoruyorum kusura bakmayin ama pek net bilgi bulamadim etrafta henuz :$

hasan-de

7000 euro?

Mesaj gönderen hasan-de » Prş Eki 16, 2014 11:39 pm

Yok estafurrullah , soyle anlatim tam olsun , alman devleti sana diyo bana bi guvence gosterki seni ulkeme alim sana vize verim diye , sende bu adimi yapmak icin deutsch bank dan hesap aciyosun ve icine 8040 € yatiriyosun sonra hesabini universite icin oldugundan ogrenci vizesi alicaginda gerekli olan bir belgede budur sende hesab acip onu gosterdiginde bu adimdan gecmis oluyorsun vede tek yatirim var oda net yatircan aylik olayi yok :) olay bundan ibaret . Vizede kolaylik olur bloke hesap ama bunca parayi odemek istemessen bir tanidigi garantor yapip buyuk paradan 8040 € dan kurtulursun , sadece garantor 6 ayda 25 euro verip kayit tazeler gibi bi islem yaptirir bu kadar.
HASAN TURAN

fluien

7000 euro?

Mesaj gönderen fluien » Cum Eki 17, 2014 2:31 pm

simdi anladim, cok tesekkur ederim bayagi yardimci oldu bu bilgi :)

hasan-de

7000 euro?

Mesaj gönderen hasan-de » Cum Eki 17, 2014 2:37 pm

Ise yaradisa ne mutlu bana :)
HASAN TURAN