Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TL\'yi Euro\'ya nasil cevirsem?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
milliways

Mesaj gönderen milliways » Pzt Eki 06, 2014 1:54 am

Merhaba,

Seyahatim bayram tatiline denk geliyor, sali gunu Almanya\'ya ucuyorum. Bu zamana kadar vizeyle ugrasmaktan euro satin almayi son gune biraktim. Yurda depozito ve kira vermem gerek, gider gitmez yaklasik 1300 euro civarinda nakit paraya ihtiyacim olacak. Bu kadar parayi havaalaninda acik doviz burosu bulup cevirsem cok komisyon alir herhalde.

Yapikredi\'de euro ve tl hesabim var, internet bankaciligindan euro\'ya cevirebilirim ama nasil cekicem bilmiyorum, acik sube bulamam, bankamatiklerde de euro olmaz herhalde.

Paypal\'dan euroya cevirip Almanya\'da banka hesabi acinca onun kartiyla cekmeyi dusundum ama galiba paypal kuru da biraz fazla yuksek. Ayni sekilde yapikredi kartimdaki TL\'yi Almanya\'daki anlasmali bankalardan cekebiliyormusum (HypoVereinsbank vs), komisyon almiyormus ama kurlari cok yuksek tutuyormus diye okudum, ona da sicak bakamadim.

En iyi yontem hangisi ya da baska bir sey onerebilecek olan var mi?

Lokman

Mesaj gönderen Lokman » Pzt Eki 06, 2014 12:22 pm

thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Pzt Eki 06, 2014 11:34 pm

yapikredi kartin varsa parani tl hesabina koy. Sonra burdan hypovereinsbanktan cekersin.Komisyon yok sadece kurdan biraz etkilenirsin. 1300 euroda tahmini 50 tl gibi bise olur heralde