Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ONLISANS MEZUNU OLARAK LISANS BASVURU HAKKIM VARMI?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tornekalo

Mesaj gönderen tornekalo » Prş Eyl 25, 2014 5:24 am

MESLEK LISESI BILISIM TEKNOLOJILERI BOLUMU WEB TASARIM DALI 2011 MEZUNUYUM,
YATAY GECIS ILE;
MEHMET AKIF ERSOY UNIVERSITESI BILGISAYAR PROGRAMCILIÐI ONLISANS BOLUMU 2014 MEZUNUYUM.
BU SENE ACIKOÐRETIM FAKULTESI 3.SINIFTAN BASLAYARAK LISANS TAMAMLAMAYI DUSUNUYORUM..

SIMDI SORULARIMI SORAYIM SIZE;

1-) ONLISANS MEZUNU OLARAK, ALMANYADA LISANS EÐITIMI ICIN BASVURU YAPABILIYORMUYUM?
2-) EÐER BASVURU YAPABILIYORSAM HANGI SARTLAR ALTINDA HANGI BOLUMLER ICIN BASVURU YAPMA HAKKIM VAR?
3-) ALMANCA DIL BILGIM OLMADIÐI HALDE, ALMAN UNIVERSITELERI BENI KABUL EDERMI?
4-) ALMANYADA SARTLI KABUL ALMAK ICIN NE YAPMALIYIM?
5-) ALMANYANIN KUZEYI KIEL BOLGESINDE VEYA KIEL BOLGESINE YAKIN HANGI UNIVERSITE BOLUM OLARAK BANA UYGUNDUR VE DIL BILGIM OLMADIÐI HALDE KABUL BELGESI VERIR?

BENI AYDINLATABILECEK YOL GOSTEREBILECEK ARKADASLARA IHTIYACIM VAR SIMDIDEN TESEKKUR EDERIM IYI GUNLER..

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Cum Eyl 26, 2014 2:20 am

Merhaba
1-) evet
2-) kendi bolumunuze yakin alanlara basvurabilirsiniz.
3-) sartli kabul alabilirsiniz. Dil kursundan sonra dsh sinavini verip bolume baslayabilirsiniz.
4-) sartli kabul almak icin okullarin belirledigi tarihlerde basvuru yapabilirsiniz.
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

tornekalo

Mesaj gönderen tornekalo » Cum Eyl 26, 2014 3:43 am

oncelikle tesekkur ederim zaman ayirdiginiz ve yardimci oldugunuz icin..fakat soyle bir sorum daha var
almanya kielde oturan tanidigim var, kiel deki universitelere gidip benim icin gorustu ama dil bilgim olmadigi icin sartli kabul vermiyorlarmis.
1- ) sartli kabul veren universiteleri nasil ogrenebilirim?
2- ) sartli kabul aldigim universite diyelimki berlin ama benim yasamam gereken yer kiel nasil olacak bu? dil egitimimi kielde alabilirmiyim?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Eyl 26, 2014 5:47 am

Kaldigin yer ile kabulun olduguyerin ayni olmasi zorunluluk degil, benim kabul essen den daha 1 kere bile gormedim :)

Bence tam siteyi bastan sona arastirma vaktin , daha sonra yine cevabini aradiginiz sorular olursa biz burdayiz.

tornekalo

Mesaj gönderen tornekalo » Cmt Eyl 27, 2014 2:07 am

Alman universitelerin web sayfalarina giriyorum, sartli kabul veriyorlarmi veya basvuru tarihleri ne zaman bunlari ogrenmek icin...
Haliyle site almanca ve ben anlamiyorum o yuzden bu bilgilere ulasamiyorum..
Bilgisayar programciligi onlisans mezunu olarak..

* sartli kabul veren universiteler hangileri ?
* sartli kabul veren universitelerdeki benim lisans egitimi icin basvurabilecegim bolumler nelerdir?
* sartli kabul veren universitelerin basvuru tarihleri ne zamandir?

ben hangi universitenin hangi sartlar altinda kabul verdigini turkce dilde bu bilgilere nereden ulasabilirim ?
bu sitede belkide vardir 1 saat gezdim sayfalar arasinda ama yuzlerce binlerce makale konu baslik var bulamadim..

emrahbil

Mesaj gönderen emrahbil » Pzr Eyl 28, 2014 12:57 pm

@guraldemir bey mrb
oncelikle basta yazdiklariniza istinaden;
1) Bu makaleyi incelemenizi oneririm http://deutschstudent.de/news.php?readmore=83
2)sonrasinda universiteye gore kabul sekilleri degismektedir, siz durumunuza gore okul ve/veya sehir sececeksiniz okullar hakkinda sitede universiteler basligi altinda bircok universite hakkinda turkce bilgi bulunmaktadir.
iyi calismalar.

amedi

Mesaj gönderen amedi » Pzr Kas 29, 2015 12:14 pm

Merhaba kardes, bizim durumumuzda benzerlik var. ne yaptin son durumun ne? bilmek istiyorum. Tesekkurler.