Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Alaman\'ya icin neleri geride biraktiniz / birakacaksiniz?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Çrş Eyl 24, 2014 1:10 am

Hep evrak dosya konulari aciyoruz birazda isin insani tarafini dusunelim ve eglenceli bir konu olsun dedim.

Evet arkadaslar neleri geride birakacaksiniz nelerden vazgececeksiniz?

Ben basliyorum...

- Odamin duvarini ve hayatimi susleyen cok sevdigim kitaplarimi,
- Calmasini pek bilmesemde varligi beni rahatlatan ve kosede duruyor olmasindan hoslandigim gitarimi,
- Masaustu bilgisayarimi ozellikle 24inch ekranimi,
- Yatagimi,
- Dumbellarimi,
- Philips Corbaci :)

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Eyl 24, 2014 2:03 am

Tekrardan lisans okumaya giden biri olarak 5 yillik universite hayatim + 2 yillik ogretmenlik gecmisim
6 yil ayri kaldigim icin ozledigimin farkina varmadigim ama o 6 yildan sonra 1 yil birlikte vakit gecirdigim ve belki de kendimi onlara en yakin hissettigim anlari yasadigim ailem. Universiteyi zaten onlardan ayri okudugum icin gecen yil Almanyaya asistanlik icin gittigimde cok koymamisti ama simdi vizemin geldigi gunden beri agliyorum. Sanki zorla gonderiyorlar. Havaalaninda ucaga binmekten vazgecmekten korkuyorum. Sanirim annemi birakamayacagim.
Cok onemli degil ama resmen yata yata para kazandigim ama yine de nefret ettigim isim. Istifa ederken icimde en ufak bir huzun bile olmadi.

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Çrş Eyl 24, 2014 8:39 am

Lisansi Kibrista bitirdigim icin aliskinim halledebilirim diye dusunuyordum ama maalesef oyle olmadi. Bende ailemden bir kez daha ayrilirken cok uzuldum. Galiba Almanya daha uzak oldugu icin koyuyor insana. Geldigim ilk gun direk o hafta icinde geri donmeyi bile dusunmustum. Ama olmuyor tabi bu kadar emek verdikten sonra. Ailemin disinda Turkiyedeki hayatimi ve dostlarimi cok ozledim gercekten. Onlarla konustukca neler yaptiklarini duydukca insan biraz uzuluyor. Ozellikle lisanstaki universite hayatimi ozluyorum. Her gun arkadaslarla birseyler yapmayi, sohbet muhabbeti, hali sahada futbol maclarini ozluyorum. Burada ben bu tarz bir dostlugu bulamadim acikcasi. Insanlar ne kadar yakin gibi gozuksede her zaman arada buyuk bir mesafe oluyor.
Turkiyedeki Turk insanini ozledim :D (Her ne kadar oradayken hepimiz onlardan sikayet etsekte)
En cokta Almanyaya gelmeden once olen 15 yillik kopegimi ozledim :)

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Çrş Eyl 24, 2014 12:16 pm

Lisedeyken annemden aldigim okul aidat parasini okula vermeyip muhabbet kusu almistim :P 6 yil gecti uzerinden dile kolay, umarim master dan sonra dondugumde beni bekliyor olur evimde :)

Annemin yesil pasaportu oldugu icin kilifina uydurduk, tabii son haftalara girilirken de duygusalliklar basladi. Teyzemi cagirip beraber agladiklari bile oluyor 7:K

Bunun disinda guzel havalari ozleyecegim sanirim. Adanada an itibariyle (24eylul) sicaklik 32 derece, buralara kis ocakta anca yetisir, gidecegim yerdeyse sicaklik 4 derece :(

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Çrş Eyl 24, 2014 12:28 pm

[quote]muris01 tarafindan yazilan metin:

Lisedeyken annemden aldigim okul aidat parasini okula vermeyip muhabbet kusu almistim :P 6 yil gecti uzerinden dile kolay, umarim master dan sonra dondugumde beni bekliyor olur evimde :)

Annemin yesil pasaportu oldugu icin kilifina uydurduk, tabii son haftalara girilirken de duygusalliklar basladi. Teyzemi cagirip beraber agladiklari bile oluyor 7:K

Bunun disinda guzel havalari ozleyecegim sanirim. Adanada an itibariyle (24eylul) sicaklik 32 derece, buralara kis ocakta anca yetisir, gidecegim yerdeyse sicaklik 4 derece :([/quote]

Hava konusunda cok haklisin... An itibariyle Istanbul 20 iken Berlin 10 offf :(

turay1996

Mesaj gönderen turay1996 » Çrş Eyl 24, 2014 5:38 pm

Selamlar bende 2-3 bir sey yazmak istedim. Bu konuda cok ama cok mutsuzum.
Cikarsa eger vizem: Oncelikle 2.5 yillik kiz arkadasimi geride birakiyorum gercekten aci bi durum. Annemden ayri kalmak zor olucak her defasinda oona sigindim her olayimda hemde. 18 yasindayim ama canim cok yanicak diye korkuyorum :(
2 tane dosttan ote olan insan var benim icin onlarla burada gecirdigim zamanlari ve onlari geride birakiyorum. Genellikle sitede abilerim ve ablalarim var her yazilani okuyup bilgi sahibi olmaya calisiyorum ondan sonra bildigim konular hakkinda arkadaslara yardimci olmaya calisiyorum forumda ama bu konuda yazmak istedim. Izmirliyim ve burda her sey cok farkli havasi,denizi,insanlari izmiri komple geride birakicam bakalim zaman bana neler gostericek :)

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Çrş Eyl 24, 2014 6:11 pm

[quote]turay1996 tarafindan yazilan metin:

Selamlar bende 2-3 bir sey yazmak istedim. Bu konuda cok ama cok mutsuzum.
Cikarsa eger vizem: Oncelikle 2.5 yillik kiz arkadasimi geride birakiyorum gercekten aci bi durum. Annemden ayri kalmak zor olucak her defasinda oona sigindim her olayimda hemde. 18 yasindayim ama canim cok yanicak diye korkuyorum :(
2 tane dosttan ote olan insan var benim icin onlarla burada gecirdigim zamanlari ve onlari geride birakiyorum. Genellikle sitede abilerim ve ablalarim var her yazilani okuyup bilgi sahibi olmaya calisiyorum ondan sonra bildigim konular hakkinda arkadaslara yardimci olmaya calisiyorum forumda ama bu konuda yazmak istedim. Izmirliyim ve burda her sey cok farkli havasi,denizi,insanlari izmiri komple geride birakicam bakalim zaman bana neler gostericek :)[/quote]

Hic kafana takma eminim cok kisa bir zamanda alisacaksin Almanya\'ya ama Izmir konusunda bir sey deyemem... Izmir her daim ozlenir valla

turay1996

Mesaj gönderen turay1996 » Çrş Eyl 24, 2014 7:40 pm

Her sey guzel olur insallah tayfun senin icin de benim icinde :)

coach

Mesaj gönderen coach » Çrş Eyl 24, 2014 8:25 pm

selam arkadaslar.
tayfun konu basligi cok guzel ama bi o kadar da yaralayici :)
benimde vizem daha cikmadi fakat oncelikle ailem ve 6 yilimi paylastigim nisanlimi, 16 yilimi verdigim futbol hayatimi sevdami birakip gidecegim. futbola almanya\'da devam edebilirim belki fakat ailemden uzakta olmam onlara belli etmesem de zor olacak benim icin. birazda devlet memurlugundan istifa etmem koyuyor ama umarim her sey daha iyi olur ...hmmm

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eyl 24, 2014 11:33 pm

Iki tane yigenim var Turkiye de tam okul donemlerinde birakip geldim , dayilik gorevlerimi yerine getiremiyorum , BESIKTAS askini onlara asilayamiyorum , burdayken sanki butun ailenin sana ihtiyaci varmis gibi hissediyorsun , hele sana bazi seylerin soylenmedigini sonradan ogrendiginde hic bir zaman icin rahat etmiyor, yani hayat zor :Z ama bir yola ciktiysak , o kadar emek para , vakit harcadiysak bir karsiligini almadan da yarida birakmak olmazPPPP

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 24, 2014 11:49 pm

gelmeyenler bastan ayilsin farkin varsin hayatinizi geride birakiyonuz haberiniz olsun :)
ben buna ilaveten tembelligimi geride biraktim deli gibi ozluyorum kendilerini.
bu arada 96lilar geliyo saka gibi ben geldigimde en kucuk bendim buralarda :)

simdi dusunuyorumda cok erken bolm napiyonuz bu yasta keske bende bi lisans yapip trde ole gelseydim en azindan vazgecip gitmek icin elimde bi nedenim olurdu.

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Prş Eyl 25, 2014 9:55 pm

Kitaplarim, cizimlerim, en zoru da annem...

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Eyl 26, 2014 3:39 pm

Pek de ozledigim bir sey biraktim diyemem. Odamda balkon vardi, simdi yok. Onu ozluyorum biraz. Ama onun disinda pek bir sey yok, sifirdan baslamak o yuzden zor gelmedi bana.

Aile diyecektim ama zaten cok gordugum yoktu hepsini, internetten falan konusuyoruz zaten. Kucuk aileye sahip olmanin faydalari...
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

HH Hamburgerin

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Cum Eyl 26, 2014 10:49 pm

Annemle su 19 yili bir dargin bir barisik hep atarli, kavgali gecirsekte yine en cok onu ozleyecegim, bugun agla agla gozlerim cikti vallaha... Izmirim, odam, yatagim falan hikaye en cok ANNE ozleniyor...

Santa

Mesaj gönderen Santa » Cmt Eyl 27, 2014 12:53 am

Bu soruya cevabim: Anacim ve babacim.

Bu basligi yukarilarda gordukce de 3-4 gundur icim burkuluyor. Reva miydi bu baslik gitmemize bu kadar az kalmisken:)

Hele dun aksam valizimi hazirlarken cok fena oldum.Bir de zalim shuffle depresif sarkilar cikardi karsima ki sormayin. Cok kotu yattim aksam. Durup durup anneme babama sariliyorum 2 gundur.

Biliyorum ki Almanya\'ya giderken ayni zamanda bir suru negatif seyi de geride birakiyorum. Ilk zamanlar zor olacak belki ama gorece olarak daha pozitif bir hayata yelken aciyorum. Fakat yine de annemi ve babami birakmak zor geliyor.

Sunu da soylemek isterim ki bu baslik aslinda iyi olmus. Sizlerin yazdiklarinizi okumak da beni duygulandirdi:) Bu konuda yalniz olmadigimi hissettim. Evet hepimiz bir seyleri arkamizda birakiyoruz. Yine de bir yerde kuyrugu da dik tutmak gerekiyor galiba:)

hasukdeutch

Mesaj gönderen hasukdeutch » Cmt Eyl 27, 2014 8:33 am

Parkami saatimi eldivenimi ayakkabilarimi ve kavgami biraktim dostlarim hoscakalin... O degilde sadece el cantasiyla gidecegim icin hic bi sey goturmiyorum ben :( bide benim gibi 14 yasinda ingiltereye yalniz basina gidip calismissaniz + bide yalnis anlasilmadan dolayi polis tarafindan tutuklanmissaniz artik ayrilik gurbet falan koymuyor pek olmus koca dusseldorf bizim koy :)