Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize basvuru evraklari ile ilgili

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
koraydonmez

Mesaj gönderen koraydonmez » Pzr Eyl 21, 2014 12:39 pm

vize basvuruda almanca tercume istenen evraklar noter tasdikli ve apostilli olsa bisey olurmu ?tercumana daha fazla para odememek icin

Santa

Mesaj gönderen Santa » Pzr Eyl 21, 2014 2:21 pm

Cevap vericem de ne demek istedigini anlamiyorum. Biraz daha aciklar misin?

Bir yazim yanlisi seziyorum. Acaba \'\'noter tasdikli ve apostilli OLMASA birsey olur mu\'\' mu demek istiyorsun?

Benimkiler degildi eger sordugun buysa. Yok bunu sormadiysan, bir aciklama bekliyorum:D

HH Hamburgerin

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Pzr Eyl 21, 2014 2:49 pm

[quote]koraydonmez tarafindan yazilan metin:

vize basvuruda almanca tercume istenen evraklar noter tasdikli ve apostilli olsa bisey olurmu ?tercumana daha fazla para odememek icin[/quote]

Vize basvurusunda ikametgah ve nufus kayit orneginin tercumesine gerek yok. Diplomami ve OSYM sonuc belgemi cevirttirmistim ama notere onaylatmamistim sorun olmadi. Konsolosluk bizim noterleri pekte adamdan saymiyor o yuzden belgelerin orjinalini gormek istiyor noter onayli olsun olmasin.
Apostil=Konsolosluk onayi. Tek farki apostil ucretsiz, konsolosluk onayi 3 belgeden sonra sayfa basina parali. Tercuman heer turlu gerekli yani ama notere onaylatmasan olur.

koraydonmez

Mesaj gönderen koraydonmez » Pzr Eyl 21, 2014 4:43 pm

yani soyle elimde universite basvuruda kullandigim noter tasdikli sonuc belgesi ve kazandi belgesi var basvuruda onlari kullansam olurmu

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 21, 2014 9:38 pm

olur evet.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

HH Hamburgerin

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Pzr Eyl 21, 2014 10:11 pm

yani soyle elimde universite basvuruda kullandigim noter tasdikli sonuc belgesi ve kazandi belgesi var basvuruda onlari kullansam olurmu[/quote]

Osym sonuc belgesinin almanca cevirisini istiyorlar.

Santa

Mesaj gönderen Santa » Pzr Eyl 21, 2014 10:18 pm

[quote]HH Hamburger tarafindan yazilan metin:

yani soyle elimde universite basvuruda kullandigim noter tasdikli sonuc belgesi ve kazandi belgesi var basvuruda onlari kullansam olurmu[/quote]

Osym sonuc belgesinin almanca cevirisini istiyorlar.[/quote]

Bende ingilizce cevirisi vardi, onu verdim. Boyle yapan baska arkadaslari da okudum burada. Tercumeler ingilizce ya da almanca olabilir diye biliyorum. Hatta sunu diyebilirim: Niyet mektubum disinda almanca belge vermedim konsolosluga. Cevirilerimin de hepsi ingilizceydi.

HH Hamburgerin

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Pzr Eyl 21, 2014 10:29 pm

[quote]Santa tarafindan yazilan metin:

Bende ingilizce cevirisi vardi, onu verdim. Boyle yapan baska arkadaslari da okudum burada. Tercumeler ingilizce ya da almanca olabilir diye biliyorum. Hatta sunu diyebilirim: Niyet mektubum disinda almanca belge vermedim konsolosluga. Cevirilerimin de hepsi ingilizceydi.[/quote]

O da olabilir belki bilmiyorum ama Turkce vermek fayda etmez. Konsoloslugun sitesinde orjinalleri ve Almanca cevirileri diyordu ben ondan Almanca goturdum.

Santa

Mesaj gönderen Santa » Pzr Eyl 21, 2014 11:22 pm

[quote]Santa tarafindan yazilan metin:

Bende ingilizce cevirisi vardi, onu verdim. Boyle yapan baska arkadaslari da okudum burada. Tercumeler ingilizce ya da almanca olabilir diye biliyorum. Hatta sunu diyebilirim: Niyet mektubum disinda almanca belge vermedim konsolosluga. Cevirilerimin de hepsi ingilizceydi.[/quote]

O da olabilir belki bilmiyorum ama Turkce vermek fayda etmez. Konsoloslugun sitesinde orjinalleri ve Almanca cevirileri diyordu ben ondan Almanca goturdum.[/quote]

Evet sadece turkcesini vermek fayda etmez, ona kesinlikle katiliyorum. Mutlaka tercumesi olmali yaninda.