Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bucr

Mesaj gönderen bucr » Sal Eyl 16, 2014 5:42 pm

Ben de 22 agustosta basvurmustum istanbula. bugun upsle yola cikmis :)) cok sevindim... herkes bu stresten beklemeden kurtulur isallah...

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Sal Eyl 16, 2014 6:27 pm

Evet hep beni bulur zaten aksilikler. Berlin\'e gonderilmesi gereken evraklarim Dusseldorf\'a gitmis. Simdi cik isin icinden cikabiliyorsan. Bundesverwaltungsamt benim adima Dusseldorf ile baglantiya gecip evraklarimin Berlin\'e gonderilmesini talep etmis. Bu ciddi bir zaman kaybina yol acacak offff

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Sal Eyl 16, 2014 7:06 pm

Kim gondermis? Yani kim yapabilir ki boyle bir hatayi? Bu gecikmenin telafisi ne olacak? Bence bunu ozellikle belirt, boyle bir gecikme bana hem maddi hem manevi bir zarara yok aciyor, umarim telafisi saglanir de. Cemkirilmeyecek bir durum degil cunku.

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Çrş Eyl 17, 2014 12:11 pm

Bundesverwaltungsamt\'in onerisine gore evraklarim Berlin\'e ulastiktan sonra Berlin\'den oncelik taninmasi icin rica edecegim. Umarim kisa surede Berlin\'e ulasir ve yapilan hatadan dolayi hizlica cabuklanir.

Tabii Berlin\'in "Bizi ilgilendirmiyor, herkes ile ayni prosedure tabii tutulacaksin" deyebilir. Sonucta Berlin\'in bir hatasi yok ve baskasinin hatasini duzeltmem cok sinir bozucudur.

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Prş Eyl 18, 2014 6:37 pm

Merhaba arkadaslar,

Bu vize sureci ciddi anlamda sancili bir surec.

Iyi haberi bastan verip sonra yasadigim sureci tum sikintilariyla beraber anlatacagim. Umarim benden sonrakiler icin yonlendiri olur.

Iyi haber --> Bugun Berlin yabancilar subesinden vizemin onaylandigini ve teorik olarak Istanbul\'daki Konsolosluktan teslim alabilecegime dair mail aldim. Bu durumda vizeye basvurum ile birlikte 22 gunde fakat evraklarim dogru yerine ulastiktan 1 gun icinde almis oldum.

Yasadigim sinir krizi gecirten vize surecim su sekilde...

28.08\'de Istanbul\'dan Berlin\'de yuksek lisans vize basvurusunda bulundum.

09.09\'da Berlin Yabancilar subesine evraklarimi sormak icin mail gonderdim.

10.09\'da Berlin yabancilar subesinden evraklarimin onlara ulasmadigina dair yanit aldim.

15.09\'da Bundesverwaltungsamt\'a evraklarimin nerede oldugunu sordum.

16.09\'da Bundesverwaltungsamt\'tan evraklarimin Istanbul\'un yaptigi bir islem hatasindan dolayi Berlin yerine Dusseldorfa gonderildigini ve kendisinin Dusseldorf ile iletisime gecip evraklarimin Berlin\'e iletilmesini saglayacagini soyledi. (02.09\'da elektronik ve 10.09\'da orjinaller Dusseldorf\'a ulasmis.)

17.09\'da Dusseldorf yabancilar subesini aradim ve evraklarimin Berlin\'e iletilip iletilmedigini sordum. Santraldeki bey evraklarin Istanbul\'un yaptigi bir hata yuzunden kendilerine ulastigini soylediler. Tamam her sey Berlinde okuyacagimi gosteriyor.
- Freie Universitat Berlin\'den kabulum,
- Deutsche Bank Berlin\'den actirdigim bloke hesap,
- Berlin\'de bulunan Techniker Krankenkasse\'den yaptirdigim ogrenci sigortasi,
- Kalacak yer olarak gosterdigim Berlin\'deki yalan adres ve
- Motivasyon mektubunda 3-4 kez Berlin kelimesinin gecmesi.
Butun bunlara ragmen affedersiniz ama salaklar evraklarimi Dusseldorf\'a gonderiyor ve 2 hafta evraklarim orda islemde olmasina ragmen kimse "arkadaslar bu basvurunun bizimle alakasi yok, olayi cozelim, Berlin\'e gonderelim" demiyor. Buna ragmen santraldeki bana diyorki: "Bizi siz degil Istanbul aramasi lazim, sizin gercekten Tayfun oldugunu nereden bilelim."

18.09\'da Ben Telefonda kriz gecire gecire bir selilde Dusseldorf yabancilar subesinin Muduru ile gorustum ve kendisi evet haklisin buyuk bir yanlislik yapilmis, basvurunu online olarak hemen Berlin\'e gonderiyorum dedi.

18.09\'da Dusseldorf\'taki Herr Zimmermann belgeleri Berlin\'e gonderdi.
18.09\'da elektronik evraklar Berlin\'e ulasti.
18.09\'da hem Berlin\'deki Beate Schonberg\'e hemde Istanbul Baskonsolosu Jutta Wolke\'ye durum ile ilgili sikayet ve rica arasi cok uzun bir mail gonderdim.
18.09\'da Berlin\'deki yabancilar subesinden vizemin onaylandigini ve teorik olarak yarin istanbul\'daki Konsolosluktan teslim alabilecegimi soylediler.

Istanbul\'dan basvurumun uzerinden 22 gun gectikten sonra Berlin\'e online ulastiktan ise 1 gun sonrasinda vizemin onaylandigi haberini aldim.

Cok zorlu bir surecti ve en inanilmaz kismi kimsenin bir sey ile ilgilenmemis olmasi olaylari benim cozmek icin yuzlerce telefon gorusmesi ve yazismasi yapmis olmam.

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Prş Eyl 18, 2014 6:43 pm

Tayfun tebrik ederim zorda olsa vizeni aldin ben dun berlin yabanci daireye senin gondedigin maili yolladim ayrica konsoloslugaada mail yolladim yabanci daireyle iletisime gecemedigimi vizem hakkinda hicbir bilgi alamadigini soyledim daha cevap gelmedi

timurman

Mesaj gönderen timurman » Prş Eyl 18, 2014 7:43 pm

12 agustosta istanbul\'dan basvurdugum vize bugun nihayet kargoya verilmis. umarim yarin elimde olur. okulum bu pazartesi basliyor ve son anda vizemi yetistirmisler. umarim herkes bir an once vizesine kavusur 30 gunden sonrasi gercekten cok stres yapiyor denedim gordum:)

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Prş Eyl 18, 2014 8:57 pm

Tayfun oh be! Oh bee! Vallahi ben rahatladim. Hadi gozun aydin. Bak adamlar da hemencecik halletmis isini.

turay1996

Mesaj gönderen turay1996 » Prş Eyl 18, 2014 9:00 pm

Tayfun gercekten surecin cok zor gecmis ama gecmis olsun berlinde gorusmek uzere :)

Mustafa98

Mesaj gönderen Mustafa98 » Cum Eyl 19, 2014 1:02 am

Merhabalar
Ben ankaradan 27 agustosda vizeye basvurdum vize erasmus programi ile ilgili idi ama sikinti ise bana bir donem hibe cikip diger donemin cikmamasi idi aslinda ben ilk donem gitmeyi ikinci donem ise geri donmeyi dusunurken konsolosluk kabul belgene gore vize basvurusu yapip ona gore degerlendirilmeye alinirsin dedi yani anlayacaginiz 1 sene kalacagim gibi vize basvurusu yapip ona gore sartlari sagladim ve basvuru yaptim ama gel gelelim basvuru sirasinda bir donem hibe oldugu icin beni hibesiz erasmus kategorisine koyarak belgelerimin almanyaya gitmesi gerektigi ve susma paylarinin 19 eylulde sona erecegi en gec bu tarihte yani bugun vize onaylanacagi soylendi basvuru sirasinda ama yinede almanyadaki yabancilar ofisi ile kontak kurmami ve sureci hizlandirmamdan bahsetti neyse ben aradim 2 gun once ve durumu sordum cevapta ise belgelerin 8 eylulde postalandigi oncelikle belgelerin koln e gidecegini ordanda Karlsruhe ye gelecegi soylendi ve acele ettigim bu islemin 3 hafta aldigi yani bu ayin sonuna anca ellerinde olacagi soylendi bugun aldgim habere gorede konsolosluktan almanyadan gelecek cevabin beklenecegi soylendi arkadaslar gercekten hayal kirikligi icerisindeyim aslinda benim sikintim vizenin cikip cikmamasi degil burda bizi 2.sinif insan yerine koymalaridir basvuru sirasinda bastira bastira belirttigim almanca kursu tarihini bile bile vize basvurusundan 12 gun sonra yani 8 eylulde benim evraklarim postalaniyor ve ustune 60 euro vize ucreti aliniyor bir anlamadigim olaysa benim gidis amacim ne master ne lisans programi erasmus ile gidecegim yani egitim kismi 2. planda ama buna ragmen sikinti cikariliyor herneyse isin ozu ben bunlarin benim hakkinda verecekleri cevaplari bekleyecek zamanim yok cunku istanbulda devam etmem gereken bir universite var ve oda gecen hafta acildi ben bunlara eger almanyadaki yabancilar ofisi cevabini bekleyecekseniz pasaportumu geri almak istiyorum dedim cunku 2. donem baska ulkelere erasmus hakkimi kaydiracagim acaba pasaportu benim belirttigim tarihte yollarlarmi yoksa illa gidip bireysel olarak ankara da baskimi yapmak gerekir

Cok Tesekkur ederim

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Cmt Eyl 20, 2014 1:12 pm

Arkadaslar 25.07.2014 tarihinde istanbuldan basvurdugum vizemi bugun aldim :)
Vize uzerinde yazanlar

D tipi , mult, 90 gun

Gultig fur sprachkurs/Studium
Beschaeftigung nur gem. 16 ABS. 3 AUFENTHG AUFENTHALTSANZEIGE NACH EINREISE

Santa

Mesaj gönderen Santa » Cmt Eyl 20, 2014 1:29 pm

[quote]meltem41 tarafindan yazilan metin:

Vize uzerinde yazanlar

D tipi , mult, 90 gun

Beschaeftigung nur gem. 16 ABS. 3 AUFENTHG AUFENTHALTSANZEIGE NACH EINREISE[/quote]

meltem41 gozun aydin! Uzaktan gozum takiliyordu senin yorumlarina: 41. gun oldu, 50. gun oldu vs. diye. Ne bekledin sen de ya. Evliya sabri varmis sende:D Ama napabiliriz ki zaten, elimiz kolumuz bagli. Ben de bekliyorum hala. Benimle ayni zamanda ve daha sonra basvuran arkadaslarin vizelerinin geldigini gordukce de \'\'yoksa??\'\' diyorum. Ayy bak yine icim daraldi.

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Cmt Eyl 20, 2014 1:36 pm

[quote]Santa tarafindan yazilan metin:

Vize uzerinde yazanlar

D tipi , mult, 90 gun

Beschaeftigung nur gem. 16 ABS. 3 AUFENTHG AUFENTHALTSANZEIGE NACH EINREISE[/quote]

meltem41 gozun aydin! Uzaktan gozum takiliyordu senin yorumlarina: 41. gun oldu, 50. gun oldu vs. diye. Ne bekledin sen de ya. Evliya sabri varmis sende:D Ama napabiliriz ki zaten, elimiz kolumuz bagli. Ben de bekliyorum hala. Benimle ayni zamanda ve daha sonra basvuran arkadaslarin vizelerinin geldigini gordukce de \'\'yoksa??\'\' diyorum. Ayy bak yine icim daraldi.[/quote]

Baya bekledim bide yabanci daire hicbir mailime cevap vermeyince beklemek dahada zor oldu neyse ki mutlu sonla bitti :)
Sorularima cevap veren herkese cok tesekkur ederim boyle bir forum kurduklari icin yoneticilere de cok Tesekkurler bu site sayesinde evrak islerimi rahat bir sekilde yaptim

Santa sanada bol sanslar umarim sende en kisa surede vizeni alirsin

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Cmt Eyl 20, 2014 2:57 pm

Hayirli olsun Meltem cok sevindim vizenin gelmis olmasina...

Artik Berlin\'de gorusuruz :)

coach

Mesaj gönderen coach » Cmt Eyl 20, 2014 4:39 pm

Vize uzerinde yazanlar

D tipi , mult, 90 gun

Gozun aydin Egitim hayatinda basarilar. Darisi bizim basimiza :)

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Cmt Eyl 20, 2014 5:06 pm

Tesekkurler :) ins en kisa zamanda alirsin

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Cmt Eyl 20, 2014 8:46 pm

sonunda :) bekleyen kalmadi sanirim artik?

coach

Mesaj gönderen coach » Cmt Eyl 20, 2014 9:28 pm

[quote]nuernberger tarafindan yazilan metin:

sonunda :) bekleyen kalmadi sanirim artik?[/quote]

kalmaz olur mu ya! :( :@

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Cmt Eyl 20, 2014 9:35 pm

anaamm benim kafa :bye

coach

Mesaj gönderen coach » Cmt Eyl 20, 2014 9:38 pm

sona kalan dona kalirmis :( korktum simdi tekmiyim bu yolda..

Kilitli