Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Anmeldung

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Santa

Anmeldung

Mesaj gönderen Santa » Çrş Eyl 17, 2014 5:02 pm

Merhaba arkadaslar! Nasiliz?

Benim bir sorum var:

Almanya\'ya varinca ilk 1 hafta icinde adresimizi bildirmemiz gerekiyormus ya (anmeldung), ya benim ilk 1 hafta icinde kalici olarak ayarladigim bir WG\'m ya da yurdum yoksa o zaman ne yapacagim? 1-2 hafta hostelde kalip ev ariyor olacagim buyuk ihtimalle. O zaman gidip hostelin adresini mi bildirmem gerekiyor yetkili mercilere (saniyorum \'\'Einwohnermeldeamt\'\' oluyor bu yetkili merci) ?

Cevap yazacak arkadaslara sukranlarimi sunar selam ederim;)

_Tayfun_

Anmeldung

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Çrş Eyl 17, 2014 5:35 pm

Ayni soruyu bende merak ediyorum.

Frankfurter

Anmeldung

Mesaj gönderen Frankfurter » Çrş Eyl 17, 2014 5:51 pm

Aynen soyledigin gibi Jugendherberge ya da hostel adresi vereceksin. Yetkili merci Burgeramt diye gecer. Iceri girip numara alirken seni gitmen gereken yere yonlendirirler.

HH Hamburgerin

Anmeldung

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Çrş Eyl 17, 2014 8:32 pm

Ayni konuda benim de merak ettiklerim var. Yurt vs ayarlayincaya kadar yakinlarimin evinde (ev kira degil) kalmakla onlari herhangi bir yukumluluk altina sokarmiyim? Ikamet ve oturum basvurularinda onlarin adresini verirken nelere dikkat etmem gerekir ya da onlara herhangi bir sorumluluk dogar mi?
Ikamet icin ilk bir hafta icinde oturum icinse 3 ay icerisinde muracaat etmek gerektigi dogrumudur?

Ilgileriniz ve bilgileriniz icin tesekkur ederim.

Frankfurter

Anmeldung

Mesaj gönderen Frankfurter » Çrş Eyl 17, 2014 8:37 pm

Yakinlarini onlarin yaninda kaldigin icin herhangi bir yukumluluk altina sokmazsin, onlara hic bir sorumluluk dogmaz. Gecici sureligine soyismini posta kutusuna yapistir, tasindigin zamanda Nachsendeantrag ver posta icin. Ikamet ile ilgili bir hafta konusunda haklisin. Oturum icinse elindeki vizen bitmeden 2 hafta once uzatmaya gidersen yeterli.

Santa

Anmeldung

Mesaj gönderen Santa » Prş Eyl 18, 2014 12:53 am

[quote]Frankfurter tarafindan yazilan metin:

Aynen soyledigin gibi Jugendherberge ya da hostel adresi vereceksin. Yetkili merci Burgeramt diye gecer. Iceri girip numara alirken seni gitmen gereken yere yonlendirirler.[/quote]

Tesekkur ederim Frankfurter.

HH Hamburgerin

Anmeldung

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Prş Eyl 18, 2014 9:45 pm

[quote]Frankfurter tarafindan yazilan metin:

Yakinlarini onlarin yaninda kaldigin icin herhangi bir yukumluluk altina sokmazsin, onlara hic bir sorumluluk dogmaz. Gecici sureligine soyismini posta kutusuna yapistir, tasindigin zamanda Nachsendeantrag ver posta icin. Ikamet ile ilgili bir hafta konusunda haklisin. Oturum icinse elindeki vizen bitmeden 2 hafta once uzatmaya gidersen yeterli.[/quote]

Tesekkurler...