Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Istanbul konsoloslugundan vize alanlar !

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
timurman

Mesaj gönderen timurman » Cmt Eyl 13, 2014 6:29 pm

[quote]Maelstrom tarafindan yazilan metin:

Evet, belgeleriniz once baska bir merkeze gidiyor Frankfurttaydi sanirim bu yer. Orada bir sure incelenedikten sonra gitmek istediginiz sehrin AB sine yonlendiriliyor. Orada uzun bir sure bekliyor belgeler. Benim vizem 1.5-2 ay surduyse bunun yaklasik yarisindan cogu orada gecmisti. AB deki islem daha cabuk suruyor digerlerine gore.[/quote]

bu bilgiden emin misiniz aceba? yani belgelerin once baska bir merkeze gonderildiginden. yanlis anlamayin daha once hic boyle birsey duymadigim icin sordum. eger oyleyse yuregime serin bir su serptiniz:) gecen hafta gidecegim sehirdeki auslandergebordeyi aradigimda benim belgelerim de ellerine ulasmamisti cunku. baya bir panik oldum belgeler kayboldu diye.

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Cmt Eyl 13, 2014 7:06 pm

Vize ani defterinde onceki basliklarda benim yazimi bulabilirseniz bu olayin kanitini gorebilirsiniz. Bende bana AB den boyle birsey soylenince cok korkup buraya yazip sormustum. Physiker teyit etmisti sonradan boyle birseyin oldugunu ve bunun rutin bir islem olup herkese uygulandigini belirtmisti.

bucr

Mesaj gönderen bucr » Cmt Eyl 13, 2014 7:29 pm

Bu merkeze bu emailden auslaenderbehoerde@stadt-frankfurt.de
ulasabilir miyiz peki?

Ve buradaki kontrol yaklasik ne kadar suruyor bilginiz var mi?

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Cmt Eyl 13, 2014 7:35 pm

Bu yer ile ilgili bilgi forumda mevcuttu. Mail adresini yazdiginiz yer Frankfurt Auslanderbehorde. Farkli bir yerden bahsediyorum ben. Buradaki kontrolun ne kadar surdugu ile ilgili en azindan benimkinin ne kadar surdugunu bir onceki mesajimda yazdim zaten. Herkesinki farkli olabilir tabiki. Benim icin o surec uzun surmustu. Makamlar arasi gonderme kismida baya zaman aliyor genelde.

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Cmt Eyl 13, 2014 8:08 pm

Frankfurt diye cok yanlis soylemisim ozur dilerim. Ben arastirip gecmisten buldum sizin icin assagiya kopyaliyorum aynen.

Maelstrom tarafindan yazilan metin:

Bugun eksik evragi teslim etmem uzerinden 18 gun gecti. Gecen hafta istanbul konsoloslugunu aramistim dosyama eklendimi bu evrak diye ve bayan bana daha yeni basvurmussun dedi (13 gun gecmisti basvurunun uzerindenGrin). Ve ardindan subat 13 de Almanyaya gonderilmis belgelerin orayi ara artik dedi. Bugun yani basvurudan 18 gun sonra Braunschweig yabanci polisini aradi bir arkadasim. Polis belgelerimin daha Koln de oldugunu soylemis. Burada hic boyle bir sey okumadigim icin biraz garip geldi. Tecrubeli arkadaslar bir bilgi verebilirse gercekten cok sevinirim. Cunku bu memurlar bir yanlislik yaptiginda 90 gun sonra haberimiz oluyor okudugum kadariyla. 18 gundur belgelerim hala Braunschweig a gitmemis, Koln de merkezdeymis orda birseyler birseyler yapiyorlarmis. Bu genel prosedure uygunmudur arkadaslar? Ben Braunschweig da okuyacagim bu arada Koln le hicbir alakam yok.

Physiker:
evet genel prosedure uygun.Ayrica Koln degil, Bonn a gider. Bundesverwaltungsamt var orda. Bundesverwaltungsamt in kontak bilgileri sitemiz anasayfasinda bulunan Almanya da Vize basliginda var.

pia

Mesaj gönderen pia » Cmt Eyl 13, 2014 10:49 pm

cok tesekkurler Maelstrom, en azindan yabancilar subesi evraklariniz ulasmadi derse artik panik yapmayacagiz. Simdi bu vizenin cikmasinin neden boyle uzun surdugunu anlayabiliyorum:|

saygopas

Mesaj gönderen saygopas » Sal Eyl 16, 2014 11:46 am

Merhabalar, 22 agustosta istanbuldan universite kabulum olmadan basvurmustum.Bugun vizem geldi.Darisi sizlerin basina...[img][/img]

gemcay

Mesaj gönderen gemcay » Sal Eyl 16, 2014 12:14 pm

Abi sizler neyden bahsediosunuz. Okuduklarim karsisinda sok oldum. Bende ing master icin berlinden Kabul aldim. 29 eylulde Ist randevum var. aklimdaki sey belgelerimin tam olmasi halinde en GeC 1 hafta icinde alip okula yetisirim dusuncesi vardi. AMA sizlerin yazdiklarini gorunce beynimden vurulmusa dondum. Abi uzaya cikmiyoruz ki bu nedir Yok yabanci isler dairesi Yok konsolosluk ... Dunyanin bir cok saglam ulkesinden vize aldim en fazla 3 gun bekletildim. Abi bu evraklari konsolosluk inceleyip almanyada baska bir birime mi gonderip bize sonuc veriyolar. ?

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Sal Eyl 16, 2014 1:35 pm

Ulusal vizede basvuru evraklarinin ikiser fotokopisini istiyorlar bunlardan biri konsoloslukta kaliyor diger kopyada gidecegin sehrin yabancilar subesine gonderiliyor evraklar orada incelenip konsolosluga cevap bildiriliyor bu yuzden genelde islemler 3 hafta suruyor ama istisnalar var tabiki cok erken alanida okudum cok gec alanida

Ben 53 gundur bekliyorum ve eminimki bir sorun var eksik evrak ya da konsoklukla yabanci daire arasinda iletisim sorunu var

Senin 3 gunde aldigin vize turistik vize miydi?

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Sal Eyl 16, 2014 2:01 pm

Buda yeni cikti bu onceden vize alip buradaki arkadaslara yardim edenlerin vize aldigi sureleri ve tecrubelerini begenmeme :) Bu forumda daha once vize almis hickimse magaradan cikip bu ise karar vermedi :D Bizimde isimiz gucumuz gittigimiz bir cok ulke vardi. Ben Almanya turistik vizesine basvurdugumda sabah basvuruyorsam ogleden sonra pasaportum evime gelirdi. Yalniz karistirdiginiz bir konu var. Turistik vizenin verilmesi cok basittir gerekirse ayni gun icinde alabilirsiniz. Ancak siz Almanyada egitim gormek icin ayni zamanda oturma iznine basvuruyorsunuz. Belgeleriniz Almanyaya gonderiliyor ve orada gitmek istediginiz sehirdede inceleniyor. Auslanderbehordenin o anki durumuna, belgelerinizin yeterliligine ve daha bircok faktore gore bu durum uzayabiliyor. Yani kimse bu adam Amerikaya gitmis diye ertesi gun ogrenim vizesini alip yola cikmiyor. Ha ertesi gun alan ekstrem ornekler var ama bunlarda icinde bulunduklari durumdan dolayi bir kolaylik saglananlar.

sezink

Mesaj gönderen sezink » Sal Eyl 16, 2014 2:44 pm

Merhaba arkadaslar,
Ben de 21.Agustos\'ta basvurmustum vizeye, bugun pasaportum geldi, cikmis vizem.
Darisi sizlerin basina...

gemcay

Mesaj gönderen gemcay » Sal Eyl 16, 2014 3:14 pm

Maelstrom , tartisma konusu acmadim. Neyin kafasinda da Boyle atarli yazdiginada anlam veremedim. Herneyse gereksiz muhabbetten Ziyade is imie bakalim. Ben ogrenci olarak amerikadan aldim ve polonyadan vb.. Neden toplanip magduriyetlerimizi (almanyayla ilgili) bildiren sikayet dilekcisi ve mailini dis is iliskiler bakanligina yollamiyoruz.?

bucr

Mesaj gönderen bucr » Sal Eyl 16, 2014 5:43 pm

O kadar stres yaptim, endiselendim felan filan ama bugun cikmis vizem.

Ben de 22 agustosta basvurmustum istanbula.

herkes bu stresten beklemeden kurtulur isallah...

agustostakiler yavas yavas geliyo :)))

gnoktahan

Mesaj gönderen gnoktahan » Sal Eyl 16, 2014 7:02 pm

Ben ve arkadasim 21 agustosta basvurmustuk. Yakinda okulumuz baslayacagindan ve vize ile ilgili herhangi bir haber alamadigimizdan bugun Munih yabancilar subesini aradik. Yetkili kisi bizim isimlerimizi ve dogum tarihlerimizi istedi. Kontrol ettikten sonra adiniza kayitli bir basvuru gozukmuyor dedi. Nasil oluyor anlamak mumkun degil. 4 haftadir Istanbul konsoloslugu belgelerimizi yabancilar subesine nasil gondermez.

bucr

Mesaj gönderen bucr » Sal Eyl 16, 2014 8:08 pm

Onceki yazilari okumanizi tavsiye ederim. Bundesverwaltungsamtla gorusun hemen!!! herkese oyle diyorlar ama bundesverwaltungsamttan gonderilmistiri aldiktan sonra bi sey diyemiyorlar. Bir de munih cok yogundur onu da goz onunde bulundurun bence.

coach

Mesaj gönderen coach » Sal Eyl 16, 2014 10:39 pm

26 agustos basvurusu birde benim varr gel artik hadi ya!!

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Çrş Eyl 17, 2014 12:08 pm

Ben cildirmak uzereyim. Evraklarimi istanbul Berlin yerine Dusseldorfa gondermis ve 3 gundur ugrasmama ragmen evraklarim hala Berlin\'e gitmiyor. Yemin ediyorum kafayi yemek uzereyim.

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Eyl 17, 2014 12:11 pm

Ya ikisiyle de iletisime gectin mi hem Berlin hem Dusseldorf\'la? Bu arada bana biraz detayli bilgi verirsen ozelden, Berlin\'de disisleri bakanliginda calisan bir arkadasim var. Onceden vize birimindeydi, simdi basin birimine gecti ama yapabilecegi bir sey varsa ona danisabiliriz.

mehmetUFB

Mesaj gönderen mehmetUFB » Çrş Eyl 17, 2014 4:20 pm

Iki tarafa da ulasip baski yapman en mantiklisi e-mail yada telefon yolu ile
Bagirin ulan FENERBAHCE cok yasa diye...

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Cum Eyl 19, 2014 4:22 pm

Merhaba arkadaslar sonunda pasaportum kargoya verilmis bugun getirmisler evde olmadigim icin geri gitmisler yarin tekrar getirecekler su an gercekten cok heyecanliyim bu kadar beklemenin sonunda husrana ugramam ins